Kráľ Tulsy

• Česko Král Tulsy (viac)
USA, (2022–2024), 12 h 16 min (Minutáž: 36–43 min)

Keď newyorského mafiána Dwighta „Generála“ Manfrediho prepustia po 25 rokoch z väzenia, šéf ho vyšle na vidiek v Oklahome, aby rozšíril svoje pôsobenie. Začne podozrievať svoj klan, že pracuje proti nemu, a tak si pomaly vytvára vlastnú skupinu. (SkyShowtime)

Recenzie používateľa kenkaku k tomuto seriálu (11)

Kráľ Tulsy (2022)

První řada: **** Za mě zcela ukázkový seriál ze staré školy. Zápletka nijak komplikovaná, Stalloneho charisma táhne seriál jako správný “italský hřebec”. Jako třešinky na dortu považuji vtipné vsuvky/narážky a přítomnost Stalloneho nejmladší dcery. Za (v dnešní době raritu) považuji logické uzavření řady (bez pocitu, že se řada usekla v polovině). Podrobněji u jednotlivých epizod. Druhá řada: TBD.  ()

Season 1 (2022) (S01)

Za mě zcela ukázkový seriál ze staré školy. Zápletka nijak komplikovaná, Stalloneho charisma táhne seriál jako správný “italský hřebec”. Jako třešinky na dortu považuji vtipné vsuvky/narážky a přítomnost Stalloneho nejmladší dcery. Za (v dnešní době raritu) považuji logické uzavření řady (bez pocitu, že se řada usekla v polovině). ()

Go West, Old Man (2022) (S01E01)

Čekal jsem víc těch “kolizních situací” pramenících z 25 v base. Některé scény působí až bizardně (“lékárna”) a některé jsou famózní (“kolik ti je?”). Za sebe vkládám do seriálu hodně nadějí. Tak snad to klapne. ()

Center of the Universe (2022) (S01E02)

Stallone to celé táhne. Bez debat. Další bonus je to, že se děj začíná “očekávaně” komplikovat. Navíc ty vtipné vsuvky (kreditka, řidičák). Za mě v pořádku. ()

Caprice (2022) (S01E03)

Seriál dál jede svým tempem (akorát) a dávkuje i stejnou hladinu humoru (autoškola legendární). Vtipné je jak si tam Sly prosadil nejmladší dceru a jak se děj začíná více “zamotávat”. Prostě snaží se kreativně hledat cestu jak nenudit a to se mi moc líbí. ()

Visitation Place (2022) (S01E04)

Začíná to trochu kulhat a je hrozně znát, když na place není Sly. Nebýt “vyřizování účtů” dal bych o hvězdičku méně. První polovina epizody se totiž vyloženě vlekla. ()

Token Joe (2022) (S01E05)

Pohřební epizoda (stopáží krátká až nechutně), která mě vyloženě nebavila. Tak ano, závěrečné vyřešení “macka” (slang pro “The package” mluví jasně), bylo efektní. Ale příliš málo na nastavený nadstandard. ()

Stable (2022) (S01E06)

Kouzlo seriálu je zpět. Díky tomu, že se to sere na všech frontách o nudu je (a bude) rozhodně postaráno. Až si říkám jak to hodlají za pouhé 3 epizody zapouzdřit, aby z toho nebylo jen trapné fiasko. ()

Warr Acres (2022) (S01E07)

Tak nějak zjišťuji, že mě cokoliv co se děje v NY vůbec nezajímá a svým způsobem i nudí. Díky tomu ta slabá polovina děje z Tulsy neutáhne zbytek dost intenzivně na to, abych epizodu nepovažoval prakticky za nejnudnější z doposavad odvysílaného. Ano schyluje se na průser, ale to by snad šlo i bez zbytečně vlažného tempa. ()

Adobe Walls (2023) (S01E08)

Čím více postav v seriálu máme, tím více má děj tendenci se motat kolem nich a hlavní tahoun je na obrazovce méně a méně (tedy než bylo v prvních epizodách). To dává dojem, že děj zpomaluje. Přece jen hlavní tahoun humoru (který mi tam sedí) je pouze Sly. A to vytváří dojem zdánlivé průměrnosti. ()

Happy Trails (2023) (S01E09)

Takhle má vypadat pořádný díl a závěr řady. Dost se uzavřelo, ale ne dost na to abych měl pocit, že už není co by se mohlo někdy příště podělat. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

19.11.2022

1923 dostane i druhou sérii

1923 dostane i druhou sérii

26.10.2022

Taylor Sheridan (Wind River, Sicario) si před pár lety řekl, že J. J. Abramsovi ukradne nálepku největší workoholik v současném Hollywoodu. Jeho seriálová expanze na Paramount+ začala nenápadně, dnes… (viac)