Jaderná havárie v Three Mile Island

• USA Meltdown: Three Mile Island
USA, 2022, 2 h 55 min (Minutáž: 41–48 min)

Nehoda v jaderné elektrárně Three Mile Island v americké Pensylvánii, sporná tvrzení i její dalekosáhlé dopady očima lidí, kteří byli u toho. (Netflix)

cxxj

Začátek dobrý. Bohužel po první výživné a zajímavé hodině se dokument začne trochu jevit jako anti-nuke propaganda (viz komentář níže, který právě z tohoto důvodu dokumentu holduje) bez vědeckého podkladu a jen se hraje na emoce lidí, kteří netuší jak daná problematika funguje... Po Černobylu hodně slabé. ()

K1K0

Zaujímavá mini séria nič menej o Three Mile Island som moc toho v živote nepočul, čiže zaujímavá zkúsenosť pozrieť si tuto mini sériu, niečo podobné ako u nás v európe Chernobyl, miestami mi to prišlo moc zdlhavé skôr by som to natočil ako dvoj hodinový film ale budiš, chceli okolo toho povedať viac. Každopádne stojí to za to aspoň si to pozrieť. ()

Marrakech86

Dokument o jaderné "havárii" v Three Mile Island byl pěkný leč poměrně dlouhý, stáhnul bych to tak na dva díly, ideální poslední dva. Takhle si myslím, že to bylo zbytečně natáhnuté ()

Saxicola

Atraktivní téma, které mohlo a mělo být mnohem atraktivněji zpracováno. O příčinách havárie jsme se nedozvěděli nic, a pokud to náhodou bylo řečeno, zaniklo to v tisíckrát opakovaném kňourání, jak jsou maminy z předměstí concerned. Když už se objeví nějaké faktické téma, jako odvětrání kryptonu, tak vyjádření jaderných fyziků nebo místní Drábové je odbyto jednou větou, zatímco místní uliční výbor má možnost nám hned asi dvacetkrát zdůraznit, že s tím nesouhlasí. Hlasité nadávání na nezodpovědnou ziskuchtivost included, což ale bylo v dokumentu zpracováno tak, že ve výsledku fakt nevíte, jestli se vám jen nesnaží propláchnout mozek povinnou levičáckou agitkou, nebo to skutečně hrálo zásadní roli v příčinách havárie. A v takovém případě bych čekala explicitní zdůraznění toho, kde kdo co konkrétně odrbal, a jakým mechanismem se to pak v důsledku toho podělalo. O Three Mile Islandu nevím ve srovnání s Černobylem a Fukušimou nic, a nemůžu říct, že z tohoto dokumentu jsem se něco dozvěděla. Celkový dojem je ten, že by mě nepřekvapilo, kdyby jako sponzor byly v titulkách uvedeny Jihočeské matky. ()

leafroller

Ve světle těchto informací je vcelku zajímavé, jak se společnost dodnes vyjadřuje o havárii v Černobylu. Dále je zjevné, že technologie funguje bezchybně a problém byl v obou případech lidský faktor. Nicméně je třeba dodat, že celé dvě hvězdy zmizely kvůli gigantickému množství zbytečných informací, které nám série poskytuje. Cokoli nad 90 minut bylo v tomto případě škodlivé. ()