Príbeh drevorubača

(festivalový názov)
  • Česko Příběh dřevorubce (viac)

Život drevorubača Pepeho v idylickej fínskej dedine sa v priebehu niekoľkých dní rozpadne na kúsky, no zdá sa, že on s tým nemá žiadny problém. Akoby poznal nejakú hlbokú pravdu o samotnej existencii. (MFF Cinematik Piešťany)

NikiVai

Uf a já si to pustila dobrovolně, protože má oblíbená země Finsko. No, po polovině už jsem to nezvládla, s tímto nemíním ztrácet čas. Asi mi chybí umělecké nadání, inteligence a důvtip, ale jaksi jsem absolutně nepochopila co mi má film sdělit. Jen jsem němě zírala na obrazovku a nechápala. To jsou na finských vesnicích ti lidé šílení, zhulení nebo nějak podivně paralyzovaní? ()

POMO

Chvílemi vtipný meta-nesmysl z finského zapadákova s dobrou minimalistickou hudbou. Inspirace komikou národních klasiků evidentní, v první třetině to dokonce vypadá na černou komedii v duchu finského Farga. Ale říznutím do sci-fi s mimozemskými motivy a scénářem, který fakt nemůže dávat smysl absolůtně nikomu, to Myllylahti totálně přepálil. [KVIFF] ()

sochoking

Nedokážem momentálne doceniť tento film, pritom je tieto podivnosti milujem. Navyše ak sa odohrávajú počas zimy. Ale včera, ked som film pozeral, bol som brutálne unavený a každé ich nemé čumenie do prázdna s otvorenou hubou, ako teľa na nové vráta, bolo neuveriteľne iritujúce! A dej, akoby sa tiež nikam neposúval. Ba naopak, zdalo sa, že cúva. Neviem, dávam tri, ale druhýkrát to nebudem pozerať. Zase taká pecka to nebola. Možno, keby som bol čerstvý, by to bolo o niečom inom. Tie tri hviezdičky udeľujem skôr z princípu. ()

Anderton

Do vyhadzovu z práce ide o kvalitnú expozíciu, potom ale postavy neriešia to, čo by mali riešiť a začnú filozofovať nad zmyslom života. V podstate úplne bezcieľne. Film by chcel fungovať ako "festivalová haluz", najlepšie pre nahúlených teenagerov a dvadsiatnikov alebo hard core fans severskej inakosti. Výsledok pôsobí ale tak divne a síce ide odnekiaľ, ale nikam. Čo je mimochodom jedna zo zásadných otázok filmu; odkiaľ ideme a kam. Pričom odpovedať na ňu plnohodnotne nedokáže. Občas je to sranda, v drvivej väčšine stopáže som ale iba nechápavo pozeral na plátno. ()

Arsenal83

Dostávaš polená pod nohy, bremená na chrbát a jóbovky jedna za druhou a ty máš stále v p***, pretože veď si Fín a tomu je na prvý pohľad všetko úplne u prdele. Trocha koskenkorvy a život malina aj keď stojí za hovno. Postavám niekedy trvá aj minútu, kým sa z nehybného stavu stane rozprávajúca osoba, ale to je také fínske. Dej v podstate bez zmyslu, film určený na festivaly, lebo tam sa umelecky zavzdušní každý už len nad tým, že videl obtlstlého severana v baranici. ()

HorrFi odpad!

Občas se ten debut vůbec nepovede.. tohle jsem fakt nějak nepobral a jestli si chcete ušetřit 98minut života, tak se tomuhle s radostí vyhněte, pokud ovšem nechcete schválně mrhat časem. ()

Johnny.ARN odpad!

Keď nič tak nič, ale keď už, tak píčovina netaká. Im v tom Fínku už z tej zimy a drog riadne kúruju na tú hlavu, pojašenú. Nepozerateľná píčovina. Super ODPAD! ()

venca163

Film, kterej zná svýho festivalovýho diváka: "severská černá komedie", kde vakuum nudy co 5 minut přeruší chirurgicky dávkovaný suchý&vtipný™ momenty a obecenstvo se může potrhat. Skutečně asi nebyl ve Varech letos film, kde by se lidi víc řehtali, na důkaz toho, že rozpoznali ty správný místa. Nikomu to neberu, ale ten humor mě naprosto a zcela míjel. Já to chápu jako takovou metaforku o hledání vnitřního štěstí, kde jsou asi 2 zajímavý momenty (úvodní scéna ve skalách alias "zaprodání" a pak kluk nastupující do hořícího auta alias "pomýlená generace"). Přes možná zajímavou myšlenku je to za mě zábava 0/10 a nebude mi vadit, pokud podobnej film už nikdy neuvidim. #kviff56 (40%) ()

G3orgig

Za mě docela dost promarněný potenciál. Snad i během samotného filmu mě napadaly repliky, které by byly vtipnější, než ty, které se reálně v něm reálně objevily. Krásné prostředí, kamera i sympatičtí herci, ale naprostý nedostatek humoru je něco, co bohužel nemůžu KOMEDII(!) odpustit. ()

kpt.Johanson

Musím dát trojku tý suchosti... Bezpředmětnosti.. Taková polemika o smyslu života s naprosto suchým a tak nějak vlastně na komoru mířeným humorem.  Ale jak tu někdo napsal. Jsem rád, že to existuje, ale znova to vidět nemusim... ()

Krupe

Z tohoto filmu, než jsem jej předčasně utípl, páč to je neskutečná ptákovina, jsem si odnesl jeden poznatek : máme ty baby u nás pěknější, uf. ()

cenitel odpad!

To byl snad jeden z nejhorších filmu v životě. Jsem si stále říkal: WTF? Tak byla to představa nebo ne? Místy satira, černá komedie, totální ulítlosti, prvky sci-fi s tou energetickou koulí v místnosti. Parodie, ale extrémně neprovedená. Finové blázni, režisér se scenáristou hodně mimo, ani neví co vlastně vytvořili. A ještě to dali na HBO MAX, očekával jsem klasický rodinný příběh, toto byl opravdu odpad a samotné postavy a jejich projevy. Bezmoční. Manželka si jen tak odjede pryč se synem a borec jde v noci v zimě XXX km domů😂 Příhoda se sekerou taky dobrý a nástup do hořícího auta, taky dobrý. Vše bráno s nadsázkou. Film bych zařadil do TOP3 nejhorších co jsem kdy viděl ()