Ruby (Jean Reno), je ostrieľaný zločinec, jedna akcia mu však nevyjde podľa jeho predstáv a tak sa dostane do väzenia.  Tam sa zoznámi s Quentinom (Gérard Depardieu), urozprávaným dobrákom, ktorému to však trošku pomalšie myslí. Quentin k novému priateľovi hneď priľne tak, že ten sa ho ani po úteku z väzenia nedokáže zbaviť... začína sa naháňačka plná komických situácií... (STV)

wosho

Velice vtipný film s debilním příběhem a hloupým vyústěním. Naštěstí Veber a jeho duo hvězd dokázali skoro nemožné a z Drž hubu! udělali fantastickou komedii, která i díky krátké stopáži nenudí a vždy pobaví. ()

xmozek

Jedna z klasických francouzských komedií.Už sem si myslel že to francouzi zapomněli.Jean Reno a Gérard Depardieu je opravdu zajímavé spojení.Po dlouhé době sem se u filmu smál.4 * ()

Arach.No

U tohoto filmu se nikdy nebavím. Vždycky se jenom vztekám nad blbostí tvůrců. Přesto sem Tais-toi viděl už alespoň třikrát, ale při každém dalším zopakování byl film jenom horší a horší. ()

SirSez

Francouzi nám připravili spoustu jednoduchého humoru, který nám dovolí vypnout hlavu a chechtat se pod křeslem doma v obýváku . Na co čekáte? smějte se taky ()

Ilhan

U tohoto filmu lituji, že je tady těch hvězd k dispozici opravdu pouze 5 a ne 10. Film s dobrým námětem i skvělými herci (zejména Depardieu je naprosto úžasný) je pro mne přesně na pomezí. Okrouhlím však dolů, protože tolik srandy tam zas nebylo a závěr podle mne mohl být nápaditější. 70 % ()

bila.tecka

Velmi slušná komedie, která snad nejvíc potěší a pobaví hereckým obsazením. Jean Reno má svého Leona a čističe Viktora prostě v sobě, Gérard Depardieu mě naopak dočista odzbrojil. Jeho "Kentán z Montarži" je blbec k pohledání par excellence. Navíc francouzská lehkost a švih, bravo. ()

cab

Neni nic lepsiho nez sehrana a sympaticka dvojice v dobre napsanych rolich aneb jak ukecany blazen Quentin (neskutecny Gerard Depardieu) a tichy lupic Ruby (Jean Reno) utikaji z vezeni za spoustou spolecne a nerozdelitelne resenych krkolomnych honicek a prusvihu. Cela komedie ma neskutecne tempo a zastavi se az na konci, kdy Ruby chce dokoncit sve snazeni i pres prvne nechtenou pomoc Quantina. Jednoduche a uderne. Francouzi takove filmy proste umi. 75% ()

Ripley

Když jsem viděl film(třetinu)poprvé,díval jsem se sám a měl jsem problém zkousnout to,že Depardieu je tu za idiota.Nepřišlo mi to vtipné a nedokoukal jsem to.Na podruhé už to bylo lepší,protože jsem nebyl sám a ve dvou(pokud se ten druhý směje)se to lépe tahne a lépe dívá.Takže,nejsem z toho tak paf jako jiní,ale šlo to.Hlavně první polovina filmu.Ve druhé film ztrácí tempo a vtip. ()

Bohemák

Už jsem se bál, že klasická bláznivá francouzská komedie už je mrtvá, ale tohle mě vážně přesvědčilo a ohromně pobavilo. ()

divak84

mám s francouzskými filmy takový problém. pro mě ztrcejí tempo a energii po první třetině a bohužel tomu není nijak ani tady. začatek a pendlování depardieua přes všemožne cely je paradní, renův kamenny ksich jakbysmet. jak oba zdrahaj tak už mě to prostě nebaví a ty kecy o společně otevřene hospudce už vubec ne. když se k tomu přichomejtají další postavy tak už to pro mě osobně jde do kytek. určitě je to skvělá komedie pro širší publikum a nic proti ni nemam ale jak sem řel na uvod, franocuzske filmy vubec (krom prvniho fantomase) mě prostě nedokáží upoutat na celou delku stopaže. ()

Tessie

Rubiii... Hovnooo.. Rubiii.. Hovnooo.. Hooovno... Rubiiii :D /////// Kde jsou? Asi někde na pastvě, bučí tam krávy :D ////// Jj, tohle je jedna z nejlepších komedií. ()

Shakeus

Má to pár světlých momentů, ale jinak vlezle trapné, především Depardieu. Kdeže jsou ty jejich staré pecky a vynikající francouzské komedie vůbec? Tam co předváděli, to je nesrovnatelné. Jenže už jsou staré a tak se o mě lidi nezajímají a tohle považují za dobrou komedii. ()

CarlosX

Elegantní a lehký styl humoru, kterým bych se mohl dopovat každý den a neomrzel by mě... Opravdu neuvěřitelně vtipné, bláznovsky absurdní a správně francouzsky roztomilé. A Gerard Depardieu??? NEPŘEKONATELNÝ!!!:-) ()

Oxy

"Doprdele,Furioso! Podívej se, není to krása? Vidíš ty oči? Jako ty!" Scéna, kterou můžu vidět 654751346741132467krát a stejně se budu smát jako poprvé. ()

Corpsegrinder

Tak tenhle film mě dost zarazil... často jsem slyšel jaká je to super komedie ale celou dobu jsem čuměl s lehkým wtf výrazem. Nesmál jsem se vubec, film byl otravnej jak celej Žerárd. Aspoň že to zachraňoval Jean Reno. ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů

25.04.2006

Pokuď možno nazvat nějaké tvůrčí seskupení opravdovým samorostem bez pudu sebezáchovy, tak se s velikou pravděpodobností jedná o Petera a Bobbyho Farrellye. Režírujíci bratrská dvojice proslula hitem… (viac)