Zadržet dech: Pod ledem

• Veľká Británia Hold Your Breath: The Ice Dive (viac)
Dokumentárny / Krátkometrážny / Športový
Veľká Británia / Fínsko, 2022, 40 min

Dokument o Johanně Nordblad a jejím pokusu překonat světový rekord ve vzdálenosti uplavané pod ledem na jeden nádech. (Netflix)

M.i.k.e

všechna čest a velký respekt Johanně za to jak chce posouvat svoje hranice a čeho je schopná. Já bych tohle nedal ani omylem. Trochu škoda, že v rámci dokumentu to vlastně nemá moc co nabídnout a stačila by poloviční epizoda v rámci nějaké série o podobných adrenalinových šílencích...60% ()

Marze

Letos jsem v komunitním centru Husitská viděl mnohem obrazově krásnější a pestřejší dokument o mladé potápěčce otužilkyni z Nizozemí a bohužel si nevzpomenu na název. ()

Mrkvič

Na to, že je to dokument celkem o prdu, tak se na něj dobře koukalo a při poslouchání vyprávění hlavní hrdinky se divák dozvěděl i hodně zajímavého. na druhou stranu ty zajímavé informace se týkaly takřka výhradně přizpůsobení se lidského těla na ledovou vodu. Já začal s ledovým koupáním vloni v listopadu, tak pro mě téma je dost živé. Nebýt toho soucítění s hlavní hrdinkou, tak dám možná i o 2 hvězdičky méně. ()

Arsenal83

Áno, sú rôzne podoby pokusov o samovraždu. Niekto sa proste rozhodne jebnúť sa pod kryhu a tváriť sa ako ľadový medveď. Neholdujem takýmto praktikám. Ja zadržiavam dych len keď prechádzam okolo smetiakov alebo asociálov. ()