Mickeymu (Craig Hamann) je právě třicet let a jeho přítel Clarence (Quentin Tarantino) se rozhodne pro něj uspořádat v místním baru velkou oslavu. Mickey ale nemá náladu, nejradši by šel domů a na celé narozeniny zapomněl. Je unavený, v depresi - a stejně jako Clarence i on ztratil místo a rozešel se se svou přítelkyní. Ale Clarence se nevzdává a najme pro Mickeyho prostitutku. Od té chvíle nastanou problémy, se kterými se musí vypořádat. Zdá se, že to bude nejhorší den v Mickeyho životě. (Kryšpín)

Callas

8/10 Tarantino ve svém prvním filmovém počinu - a je to poznat. Každý, kdo zná alespoň něco z dílny tohoto filmového velikána, hned pozná jeho rukopis. Dlouhé působivé dialogy, undergroundové prostředí, atd. Ovšem ještě zdaleka to nedosahuje kvalit jeho následujících snímků (už kvůli hereckému obsazení). Možná bych hodnocení zvýšil, kdybych viděl dílko celé, ale jak jsem se zde dočetl, není to už možné. ()

B4TM4N

Prvotina, jenž nese v asi třech momentech (scéna s koksem v radiu, výběr Elvise jako ideálního partnera pro chlapi-sobě soulož a pseudo kung-fu souboj) nádech budoucí Mistrovy geniality. Zbytek je spíše zmatená nuda. ()

Eraserhead

Toto je Tarantino v kostce - K-Billy (Gauneři); přešňupnutí koksem (Pulp Fiction); karate (Kill Bill); dokonce ve filmu zazní jméno Aldo Ray (Pittova postava v Hanebných panchartech se jmenuje Aldo Raine). ()

reditelka

Nezaujatý divák nad tímhle mávne rukou. My ostatní můžeme sledovat jasný zárodek Tarantinovy tvorby - kamera, dialogy, použitá hudba atd., kterou naplno rozvine později v Gaunerech a především v Pulp Fiction. Tenhle zlomek by měli všichni Tarantinovci povinně zhlédnout :-) ()

venom14

Tenhle film jsem chtěl už dlouho vidět,ale sehnal jsem ho až teď.Ale nelituju.Je opravdu obrovská škoda,že se zachovalo jen asi 36 minut. ()

Spacecore

Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, protože Tarantino je můj oblíbený režisér, ale jsem k němu vždy objektivní a tenhle film, ač je skvělý, tak nemá na 5 hvězd, už jen proto, že je poloviční. Je škoda, že se druhá polovina filmu spálila, takže netuším, čím to končí, ani jak to pokračuje, ale i tak si myslím, že to skončilo v bodě, kde ten film může fungovat jako ucelený kus velice raritní hodnoty. No film mě bavil, nasmál jsem se hodně, v podstatě je to asi nejvtipnější Tarantinův kousek. Je zajímavé sledovat všechny jeho typické režisérské prvky takle v plenkách a ty nápady, co rozvinul později např. v Pravdivý romanci. No je to poslední Tarantinův kousek, který jsem neviděl a nechal jsem si ho právě nakonec, čekal jsem, že to bude amatérský, ale v podstatě jsem v tom neviděl nic jako chybu, horší střih a snížená kvalita obrazu se dá považovat za pulpový záměr. No a Tarantino tu hraje asi největší roli, jakou kde hrál a je k sežrání. ()

Harapes

Zbylé jen 36 minut torza z celého filmu, ale pro fanoušky Tarantina povinnost vidět. Dialog mezi chlapem a ženskou kde si chlap myslí že se k němu vrací mi přijde geniální a ukazuje jak se rodil Mistr dialogu. ()

Nethar

Trochu zmatené a samozřejmě necelé, protože film se kompletní nezachoval. Ale i přes sníženou kvalitu jde poznat v dialozích Quentinův rukopis, některé části pobavily, dobrý rozjezd měl. ()

Perfo

V jistém ohledu lepší, než pozdější úlety alla Auto zabiják. V pasážích s česnekovou žvýkačkou jsem se upřímně a od srdce zasmál, ale to je asi tak všechno. Je vidět, kam se pozdějíší Tarantino bude ubýrat. Co se týče té špatné technické kvality, v ní bych takový problém neviděl. Problém bych viděl v některých hereckých výkonech a samoúčelnému "karate" souboji, ale to lze tolerovat vzhledem k tomu, že to je filmeček dělaný amatérsky jen tak pro radost. ()

JK-Stinger

V dnešní době už Quentinův první amatérský počin ničím zvláštním nezaujme a je pouze krátkým ohlédnutím za prvními krůčky kontroverzního režijního velikána pro zaryté fanoušky. Je vidět, že si tak Tarantino nastavil směr, kterým se chce vydat a naštěstí se ho drží dodnes. V nekompletním snímku sice není akce vůbec žádná, což už bychom dnes asi stěží u jeho filmů odpustili, nicméně klasické propracované dialogy mezi postavami a vtipné narážky nechybí. A kvůli tomu přeci máme Quentina nejraději, není-liž pravda? ()

Greg25

36 minut tarantinovského světa se vším všudy - tedy i s hláškami, atmosférou a typickým rukopisem Quentina Tarantina. Scéna s dortem a dialogem o Elvisovi Presleym či hláška "Tvoje prdel je trávník a já jsem ten, kdo má sekačku." dává jasně tušit, že Quentin měl Gaunery i Pulp Fiction v hlavě dávno předtím než k nim začal psát scénář. Jednotlivé scény jsou výborné, jako celek to není úplně ono, ale ono když chybí půlka filmu, tak to vcelku nikdy nemůže být ono. Ovšem jinak mistrná prvotina Mistra filmu. 80% ()

Gastovski

Sice se to na první pohled pozdává jako amatérská fušeřina, ale už zde jsou patrné prazáklady skvělých hlášek, bryskních dialogů a celkového Tarantinovského feelingu. Škoda, že film není komplet a navíc jsem ho viděl v hrůzostrašné kvalitě. Ale i tak jsem byl s tímto zajímavým "kraťasem" spokojen. Pro Tarantinovy fanoušky povinnost. ()

S.Dedalus

I přes neúplnost filmu je dobře patrny Tarantinův rukopis a smysl pro humor, tolik typický pro jeho další filmy. Nejde tak o žádné dokonalé dílo či snad geniální prvotinu, ale rozhodně jsem se při sledování nenudil. ()

Nerd4Dreaming

První („dochovaná") Tarantinovka je zajímavým exkurzem do začátků jednoho z nejoriginálnějších filmových tvůrců naší doby. V rámci amatérských tvůrců slabý nadprůměr ovšem v kontextu Quentinových ostatních děl nabírá úplně jiný rozměr. Množství odkazů na tento počin v jeho pozdějších dílech je úctyhodné (K-Billy, Aldo Ray atd,...). Také práce s dialogy ukazuje směr jeho budoucí práce, působí přirozeně a přitom vtipně, což je poměrně vzácná věc u amatérského filmu, ale není se čemu divit, na rozdíl od většiny tvůrců se Tarantino neučil na filmové škole, ale na filmech samotných.. ()

plagjoklas

No tak na toto som sa tesil (aby nie ked som celym srdcom tarantinovec). a aj som dostal to na co som sa tesil. Vedel som ze film nie je dokonceny a vedel som ze to prakticky nemá príbeh a ze je to skor taka prehliadka dobrých a menej dobrých dialogov. Herci su velmi ale velmi zlý. Sceny kde nehrá tarantino trpia strasnou amatercinou a v nich vsetci herci do jedneho prehravaju. S vinimkou sceny kde dostane Mickey kopacky. Ta bola skvelo napísaná a pri jej konci som sa fakt nahlas rozosmial. Sceny kde hra Tarantino su vsak uplne skvele. medzi najlepsie patrí dohadovanie ceny s Callgirl alebo debata o Elvisovi (ktoru trosku obmenenu neskor pouzil v True Romance). Dalsou podla mna dobrou scenkou je kug-fu suboj s mopom na ktorom som sa velmi dobre zabavil. Je ale zaujimave sledovat ako mal Tarantino uz vtedy jasno kde sa chce uberat. Dialogy su citit nim a dokonca sa tu najdu aj tie tarantinovsky dlhé zábery (ktoré su tu inak velmi zle postrihané). Filmu dávam 3 hviezdicky za dialogy, scenky s Tarantinom a za to ze je to jednoducho film ktorý si velmi cením. PS: Chcem sa podakovat Adrianovi za pomoc pri zhánaní tohoto filmu. Nebyt jeho tak ho asi nikdy neuvidím. ()