Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Sysel_CZ

Po Jurském parku, pro mě asi nejlepší Spielbergův film. A to jsem před zkouknutím nevěděl, že je od něj, zjistil jsem to, když po filmu vyskočily titulky. ()

mzss1

[90%] Krásný film, který na oko působí tak trochu neuvěřitelně a i spoustu scén je tam neuvěřitelných, ale tak skvěle podaných, že jsem nemohl nic zásadního vytknout. Tento filmový počin s úžasným velikánem Tomem Hanksem mi unikal – to je ostudy, ale co už. Takže jsem rád, že mi to po letech od vzniku tohoto snímku tak sedlo. Nemá smysl se rozepisovat o tom jaký je Hanks skvělý herec – to snad každý průměrný divák pozná. ;) Zde měl opět úžasně napsanou roli, takže jsem si užil každou vteřinu záběrů na něj. Potěšili mě i ostatní herci viz Stanley Tucci nebo krásná Catherine Zeta-Jones, jejíž romantická linie s Hanksem mi přišla trochu nereálná, ale krásně zapadala do filmu, sice asi jako takový malý doplněk, ale dobrý. Od začátku jsem si užíval to, jak tam Tom na tom letišti/terminálu zůstal. První půlka snímku byla úžasná, ale nemohu si stěžovat ani o té pokročilé části. Sice to jak se tam zžil, našel si tam práci, přátele – to bylo trochu přehnané, ale jak už jsem psal, nemá smysl řešit, že je tu spousta věcí neuvěřitelných, když mě film bavil a navíc ve finále mi to přišlo dost upřímně emocionální. Takže moc dobře nechápu, proč je tu na CFSD napsáno v žánru i komedie? Ale to nic, neřeším to. Jako jasně, najdu se tu pár nadlehčených scén, ale jsou roztomilé a tak … Co k tomu více dodávat? Trojce slasti Spileberg, Hanks a Williams nám tu (ne poprvé) naservírovali nezapomenutelný zážitek. ()

k212

Terminál je velmi příjemný lidský film. Není to sice komedie, kde člověk slyší salvy frenetického smíchu, ale vyvolá lehký úsměv na tváři. Jistě Spielberg je přeborníkem na tyto "dojemné" rádoby komedie. Ale pokud se člověk odprostí od náladotvorné přecitlivělosti zbyde mu opravdu výborné a originální dílko. Jak po stránce herecké, scénáristické, režijní tak kameramanské. Vše sice stojí od základu na Hanksovi, ale proč ne, vždyť on má na to udržet diváka až dokonce. Mě také velmi příjemně naladila hudba od Johna Williamse -ač jeho velkou fanynkou nejsem- tady dominantní klarinent udával filmu nesmírný tón. ()

Legas

Ten, kdo se rád nechá unést líbivou komediální pohádkou, se bude jistě výborně bavit. Osobně bych věnoval tomuto filmu plný počet bodů, ale v rámci objektivity se přikláním POUZE k nadprůměrnému hodnocení. Bavil jsem se báječně. Z uzavřeného prostoru terminálu jsem ale měl ke konci trochu klaustrofobii. Nehledě na ten divný pocit, jako by se film natáčel v obchodním centru Olympia, ale za to nemůže Spielberg. Podobnost terminálů a nákupních středisek je určitě čistě náhodná. Hanks nezklamal. Docela by mě zajímalo, jak se takový americký herec odnaučuje používat angličtinu, a jak trénuje cizí přízvuk. Líbilo se mi i pár režijních perliček a opět pěkná Williamsova hudba, i když mi místy připomínala něco, co už má Williams za sebou. Trochu mě ještě zarazilo neustálé zdůrazňování romantických scén změnou tepelného podání barev letištního terminálu do slunečného zlatova. ()

Sobis87

Steven Spielberg dokáže snad každou látku proměnit v kouzelnou podívanou a právě díky jeho soustředěné a hravé režii jsem dokázal Terminálu prominout několik scénáristických neduhů, jako je například jistá pohádková naivita některých scén (svatba,…) a romantická linie, která ve výsledku vyznívá docela naprázdno, na druhou stranu mě ale potěšilo, že tato heterosexuální romance nakonec neuvízla v osidlech tradičního hollywoodského klišé…ona se prostě jen rozplynula. Situování skoro celého příběhu do interiéru jednoho letiště je svěží nápad (ač založený na skutečných událostech) a ta scénáristická výstavba letištního mikrosvěta mě ve spojení se Spielbergovým precizním řemeslem naprosto uhranula. Terminál je malou milou dramedií vyprávějící nezvyklý příběh, která dokáže pobavit a dojmout zároveň a díky skvělým hercům v čele s Tomem Hanksem, Catherine Zeta-Jonesovou a Stanley Tuccim vás ujišťuji, že i přes pozvolné tempo vyprávění se jedná o příjemně plynoucí podívanou. 80% ()

HoneyBunny

Představte si, jak vám někdo strašně dlouho vypráví historku, vy pořád doufáte, že tu roztahanost zachrání pointa, ale ta je tak nemastná a neslaná, že jenom obrátíte oči v sloup a pomyslíte si "Tak to jsme OPRAVDU ještě neslyšeli." No zkrátka Spielberg je dobrý vypravěč, ale ne zas tak geniální, aby z ničeho udělal veledílo. Tenhle film je tak nějak o ničem, není nijak hluboký ani zábavný, navíc je strašně natahovaný. U mě tenhle film ve Spielbergově tvorbě kvalitativně stojí někde mezi Amistadem a Válkou světů. ()

dzej dzej

Terminál by daleko lépe vyzněl jako vážný film (o globalizaci, o nadlidech a podlidech (první a druhý versus třetí svět), o imigrační politice atd.) s černohumornými a hořcehumornými prvky než jako sentimentální komedie se stupňujícím se počtem klišé a nevěrohodných dějových zvratů. Promarněná možnost... ()

Anderton

Príjemná Stevenova oddychovka na nedeľný rodinný večer. Nič neriešiaci filmík, ktorý ale vychádza z námetu, z ktorého mohla vzniknúť kritická sociálna antibyrokratická dráma. Steven to zobral z opačného konca a asi urobil správne. Tom je americký miláčik, Catherine je nádherná, atmosféra je pohodová a všetci sme nakoniec spokojní. Menej už reálny predobraz, s ktorým som čítal rozhovor , kde prezradil, že stále žije na letisku a pri príprave filmu ho žiaden z hlavných tvorcov a predstaviteľov nepoctil svojou návštevou. To je trochu hanba, nie? ()

Carol Pifková

Film som videla 2x, potom dlho dlho nič a nedávno som naň natrafila v telke. A po treťom zhliadnutí resp. počas pozerania som si uvedomila ako sa teším, že ten film znova vidím. Je tak jednoduchý až je pre mňa úžasný aj keď sa tam vlastne dokopy nič šialené alebo akčné nedeje. Neviem si predstaviť nikoho iného ako Toma Hanksa v úlohe Viktora Navorského z Krakozhie. Zvyšujem hodnotenie, tento film mám naozaj rada a teším sa až ho znova uvidím. ()

Frajer42

Mě to tedy dost silně nebavilo. Hanksův dobrácký ksichtík a přátelská povaha, kvůli které by si nejeden člověk šel dožít život do indického vězení film rozhodně nezachraňuje. Takřka celou stopáž mě provázela filmem tetička nuda. Za zmínku stojí opravdu jen pár scének dojemnějšího ražení. Romantická vsuvka ani účel Tomovi cesty mě za srdíčko absolutně nechytily. Asi jen z dobré vůle a taky proto, že mám Stevena v oblíbených režisérech a Toma v oblíbených hercích, nedávám odpad. Jinak je film vážně prudce debilní a absolutně o ničem. Ani hudba mě zásadně nenadchla. A to ji dělal další z mých oblíbenců. Abych teda byl kompletní, tak ten polský retard Kaminski je mezi mými oblíbenci, coby kameraman, taky. Netuším, kde se stala chyba, ale na tuhle sračku mě bolelo se dívat. ()

boshke

V určitých ohledech asi fakt ženská jsem (viz. komentář k Hříšnému tanci). Předpokládám alespoň, že standardnímu chlapovi by se nemělo podařit se na konci filmu rozbrečet, byť by to byl doják sebevětší. Jako malý jsem bulíval poměrně často, leč s příchodem nevímkolikátých narozenin to ustalo. Proto mne samotného překvapilo, že jsem se u Viktora pádícího po bůhví kolika měsících strávených na letištním terminálu směr New York dojal do té míry, až jsem se rozbulel. Vážně. S odhlédnutím od mého nečekaného emocionálního záchvatu je Terminál i skvělou komedií se spoustou humorných scén, jimž dominuje, "překvapivě", skvělý Tom Hanks... U filmu, který mne rozbrečel, se dle mého ani níž jít nedá... 100% ()

Kothy

Chudák Tom Hanks. Během letu byl v jeho zemi mocenský převrat a on po přistání na letišti nemá platné státní občanství. Tudíž musí zůstat na letišti. A snaží se tam uživit, jak to jen jde. "Krakozia!" :D ()

Sašenka165

Terminál se mi strašlivě líbí - už jenom protože když si představím, že bych já sama uvízla na letišti, nevím co bych dělala. Hanks je super, Zeta-Jonesové to pěkně klouže a já se na tenhle film vždycky ráda podívám. ()

predators

Několikrát jsem byl dojat k slzám! Ano, musel jsem se schovávat, abych nebyl přistižen, ale některé momenty ve mně vyvolaly skoro pláč. Jj, mákokdo asi brečí na terminálu. Tedy pokud nepočítám malé ztracené děti. Ale já měl nejednou nejedno oko suché a onehdy jsem se zase musel smát. No a žonglující Ind mi alespoň připadal směšný. :-) Toma Hankse nemá cenu představovat, ten byl opět famózní! 80 ()

Slartibarkfast

Velice sympatický film o skutečnostech, které se mohou reálně přihodit vlivem souhry náhod a nehod. Tak trochu jiný "trosečník" pro Toma Hankse, který nyní není uvězněn na pustém ostrově, ale na letišti v cizí zemi bez znalosti místního jazyka. Vynikajicí nápad, skvělé výkony hlavních herců, jímavá hudba. Tenhle snímek má jistě spoustu pozitiv. Nebýt nešťasného románku, který byl pravda jímavý, ale nějak se mi k tomu nehodil, tak dám plné hodnocení. Stejně tak i záporák byl až příliš záporný. Pochybuji, že by se ve skutečnosti někdo takhle zachoval. Nicméně je to parádní kousek a výborná vizitka Spielberga a Hankse. 85% ()

nascendi

Z času na čas si pozriem aj film, ktorý som si nevybral. Terminál je jedným z nich. A nesklamal ma. Je to veľmi úbohučký film, u ktorého ma prekvapilo iba to, že ho nakrútil Steven Spielberg (i režiséri majú svoje dni, malo by zaznieť v upútavke naň). Myslím, že by bolo plytvaním časom, aby som k nemu písal komentár. Určite si nájde svojich divákov, i keď si myslím, že nemal byť vôbec nakrútený. ()

nash.

I po letech velmi příjemná pohodovka, která se netváří jako hluboká psychologická sonda a téma pojímá spíš formou odlehčené zábavy lehce okořeněné romantikou. Je jiná, a možná ne tak dobrá jako Spadli z nebe, ale Tom Hanks je kouzelný, první "neusazená" polovina je výborná, plná skvělých nápadů a drobností, kupodivu ani Zeta mi tentokrát nevadila a její postava dokonce patřila k těm zajímavějším. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)