Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Docentus

Opravdu moc milý film. Je v něm skoro všechno - vtip, romantika, trochu drama - přesně to, co očekávám od Hollywoodu. Je vidět, že Spielberg si nemusí nic dokazovat a natočil film pro radost (a pro peníze :-). Tom Hanks jako vždy perfektní. Nic světoborného nebo dokonce realitu bych tu nehledal, prostě příjemný filmeček na vyčistění hlavy. ()

Elemmírë

Pod vynikajícími a přirozenými vtipy a gagy se odehrává v celku dojemný příběh muže jehož země je rozvrácena náhlým vojenským pučem a také romantický příběh "Jak dobýt letušku". Ve filmu nechybí kromě party dobrých lidí, pracovníků letiště JFK, se kterými se Viktor seznámí ani hlavní padouch v podobě nového šéfa letiště, který se ho chce za každou cenu zbavit. ()

AVP

Další dobře natočený film Stevena Spielberga s výborným Tomam Hanksem, u něhož se znovu potvrzuje, že dokáže zahrát opravdu všechno... ()

(CZ)Prince

Pěkný film.Akorat se mi zdalo ze na zacatku ta plechovka žbluňkla a kdyz ji otevrel tak sem byl prekvapený.Jinak skvěle zvladnutý film.Spielberg nezklamal. ()

LarryW

Sladkobolnej hnusnej americkej blivajs kterej chytí za srdce opravdu jen hloupé tupé Amričany... prvních 20 minut mě film zaujal zajímavým nápadem, to co se z toho ale vyklubalo!... láska a vysněná americká svobodná země...neskutečný dialogy chvílemi jak z parodií...o lásce, osudu, přátelství - klasický ty odporný bláboly...Tom Hanks přijel z daleké Krakozie, kterou tolik miluje do Ameriky, kvůli poslednímu autogramu slavného saxofoisty. To vše pro svého zemřelého otce... zamiloval se zde, zpřátelil, bojoval za svou svobodu a zvítězil...ještě chyběla svatba, závěrečnej velkej polibek a potlek všech lidí v TERMINÁLU... ()

dinho_

Jsem spokojen. Terminál splnil úlohu, kterou jsem od něj očekával. Příjemná oddechovka, které velí sympatický Tom Hanks. Spielberg tentokrát nenatočil film za milióny dolarů, ale mě osobně nezklamal. ()

Remielia

ja neviem cela ma to nejak nezaujalo - napad to nebol zly ale postradalo to poriadny vtip a romanticka komedia bez stastneho konca?!!! fakt ma to nahnevalo realita v romantickej komedii nema miesta! ()

Honzad007

Dechberoucí Hanksův výkon, dokonalá hudba, geniální režie, překrásná Catherine Zeta - Jones, úžasná dávka humoru a sentimentu, nechybějící dojemné a promyšlené chvíle s myšlenkou, minimální množství patosu! Dvojice Spielberg - Hanks ani v tomto žánru neztrácí body. Filmové umění, které potěší na srdci a duši poskytne famózní odpočinek a příjemnou náladu! Bravo. ()

Riker

Pro mě těžko hodnotitelný film. Shrnu klady a zápory, takže mínus: 1) Stopáž, některé scény zejména v druhé půli jsou zbytečně natahovány až nudí a odváděly moji pozornost k zábavnějším věcem jako pohybující se vteřinová ručička u hodin. 2) Až příliš amerického patosu. 3) Zeta-Jones - kdyby se na ní nedalo koukat, tak jsem si skoro nevšiml, že tam byla. Roli její postavy IMHO nezvládla. A plus: 1) Tom Hanks, tyhle role "troubů" mu prostě sedí a film je tak trochu jeho one man show. 2) Nápaditý námět 3) Po shlédnutí má člověk hřejivý pocit, že americký sen není mrtvý, pravda vítězí a lidi nejsou tak zkažení a lhostejní jak se zdá po shlédnutí zpráv na TV NOHA. :-) Celkově ale průměrný, rychle zapomenutelný film, ke kterému se určitě jen tak nevrátím. ()

jiricek86

Proč si jednou taky v Hollywoodu neřeknou: "tak dobře jednou ty peníze zkusíme dát na dobrej film" Terminál není nic jinýho než kupa dobře zabalenýho a navoněnýho hnoje. Vedlejší dějové linky jsou tak okatě strojené, že s příběhem týpka, co uvázne na letišti skoro nesouvisí a působí ve výsledku suše a obyčejně. o to víc se zdůrazní plochost hlavní dějové linky. jen konstatování: někdo uváz na letišti. a já se po zbytek filmu nepřestal ptát, co s tím scénáristo uděláš..odpověd byla jednoduchá-nic. Scénář je tradičně americky po všech stránkách přehnaný a smrdí investicí z Hollywoodu. Dobře, po formální stránce je Terminál v pořádku, ale kolik dolarů se do tohoto projektu nalilo.. ()

EddiePJ

Výborný film, kde Tom Hanks opět potvrzuje své herecké kvality, a který na mě působil podobně jako Forrest Gump. Stevie Spielberg zde rozehrává krásný, silný a vtipný příběh podpořený vynikajícím herectvím hlavně Toma Hankse, ale i Catherine Zety-Jones a Stanley Tucciho. Na začátku komedie (Navorski nerozumí, získává čtvrťáky za vozíky, vyrábí si postel) ke konci romantické drama, které ovšem filmu vůbec neubírá na nadhledu a hloubce. Hodnocení: 95%. Více takových filmů! ()

Retimo

Myslel jsem,že jsem se na to jednou podíval a podruhé už to nebude zapotřebí-jenže při delší cestě autobusem to pouštěli a já zjistil,že se opět bavím a že to klidně zkouknu někdy i potřetí. ()

yelcin

Zaujímavá zápletka odohraná na letisku pričom T.Hanks dokazuje zas a znovu ,že je vynikajúci herec ,ale tentoraz mu nesekunduje rovnako kvalitný herec v tomto prípade C.Z-Jones.Boli tam nejaké rozvláčne pasáže preto si myslim,že film bol dlhý. Ale kombinácia T.Hanks a S.Spielerg dokazuje veľku kvalitu a aj keď si nespomeniem na všetky repliky film zaujal a zanechal vo mne dobrý dojem. ()

ironivan

Asi nejlepší herecký výkon co sem kdy viděl podal Tom Hanks v tomto paradním filmu o člověku který pro slib který dal otci udělá cokoliv. ()

david666

Příjemný film s excelujícím Hanksem (jak jinak, že?:-)) a nádhernou Catherine. Ale i další postavičky na letišti mají své kouzlo. Když jsem viděl film poprvé, vůbec bych neřekl, že jde o Spielberga - je vidět, že umí chytit a zatraktivnit jakýkoliv námět. Protože film plyne pomalu, nenásilně, přesto je v něm akce, srdce a 2 hodiny uběhnou jako voda. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)