Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Domas88

Ty jo když mi tady nevadí ani CZJ tak to je co říct :D Hooooooodně co řííct :D Nene film užasný, něco jako Telefonní budka (sice jiný žánr) ale i tady se děj odehrává na letišti a tam jen v budce :) ()

petr137

Zdá se že letištní terminál je skvělé místo na práci, skvělé místo pro život, skvělé místo kde se zamilovat, ale především držet se slibů, cti a pravdy. To vše v kombinaci Steven Spielberg, Tom Hanks a Catherine Zeta-Jones dělá z filmu oddychovku a uvědomění si hodnoty přátelství a každodenních maličkostí jevících se jako samozřejmé. ()

elanista1

Mimoriadne mile a zabavne, a tak ako vacsine aj mne sa viacej pacila prva polovica filmu. Tom Hanks je neuveritelne dobry, Zoe Saldana nenormalne krasna a co sa tyka Catharine Zeta-Jonesovej, tak v kazdej scene kde vystupovala som rozmyslal len nad tym, ci to je ona, alebo nie je, neviem preco sa mi tu zdala ako keby to ani nebola ona. ()

Alex126

3/5 za pokus... Asi nejhorší je, když slyšítě Tom Hankse vymýšlet si náhodná slova, na která mu samozřejmě jeho ruský kolega RUSKY odpovídá. Nastává bezproblémová konverzace, která nikoho nepřekvapí. MĚ TEDY VŠAK ANO! ()

koza3

Několik let mi to leželo v "šuplíku" až jsem se k tomu konečně dostal. Zajímavý příběh turisty, který se stane vězněm bez národnosti na americkém letišti. Dvě hodiny... o čem to proboha bude? První půlhodinka nás seznamovala s pravidly filmu, ale pak se to rozjelo a řada vtípků a situací mě ani chvíli nenudila. Zajímavé pojetí, které se snaží vyhýbat klasickým klišé americkým happyendům. Závěr bych si představoval trošku více impozantnější, ale i tak to nebylo nijak plitké ukončení. Určitě skouknu někdy znova ;-) ()

RipperTM

Řekl bych až lahodný film. Děj jemně plyne a omotává kolem diváka pomyslné lano zdůrazňující tu vtaženost do filmu, i když nenásilně. Nesnaží se ochromit, neklade důraz na větu "Tohle vás dostane." A když tak kráčíte po stopách, ať už herecké geniality Toma Hankse, či se unášíte na vlnách nápadu a tvořivosti Stevena Spielberga, zjistíte, že spolu upekli takovou lehkou nadýchanou laskonku. Ještě bych zmínil hudbu Johna Williamse, která je do filmu zasazena jednoduše a bez zbytečných příkras. Příběh Viktora Navorského ve mně paradoxně vyvolává pocit bezpečí a jistoty, což je vskutku příjemné. ()

Muff

Já fakt nevím, zpočátku to vypadalo nadějně, ale od první třetiny už se to bylo jen hloupoučké, nabubřele romantické, slaďák s dooojemným hudebním podbarvením a předpokládaným jako taky dojemným happyendem. Za mne nekonečná nuda s pár milými scénami. ()

Kytarka

Jednu hvězdu za letištní prostory, druhou za Hanksovo peckovní zvládnutí východního přízvuku. Ale jinak - co to bylo? Příběh byl neuvěřitelně plytký, ačkoli se jej scénáristé snažili bohatě rozvrstvit. Možná byla chyba v tom, že žádná z těch vrstev se nakonec pořádně nerozjela. Po hodině už jsem sledovala, kolik mi do konce filmu ještě chybí, a přemýšlela, jestli to chci vůbec dokoukat. Závěr tak trochu na hlavu, po americku, vánočně, v závějích sněhu, aby nás všechny hřálo u srdíčka s vůní purpury. Nejspíš. Na mě tyhlety cancy bohužel nefungují za žádného počasí a tak dávám dvě hvězdy a lámu hůl. ()

fimler

Nevím asi jsem poslední dobou nadhodnocoval. Tentokrát je to tak něco mezi 5 a 4*, ale já tu jsem abych si film užíval a to je hlavní hledisko vlastně všeho mého hodnocení. Tom Hanks svoji postavu zahrál výborně už jen tím, že hloupěji u toho vypadat nemohl. Zeta byla neskutečná sympaťačka, bezvadně přehlížela tu jeho naivitu a vlastně jako jedna z mála byla na něj hodná už od začátku což potěšilo. :) ()

Paja55

Co se stane, když během dlouhého letu do New Yorku proběhne ve vaší zemi vojenský převrat? Máte neplatný pas, vaše peníze jsou bezcenné, do cesty vám vkročí necitlivý letištní úředník, který se vás chce zbavit, a umíte anglicky jen naučené fráze, takže ani nevíte, co se stalo. Stáváte se tedy obyvatelem letiště. Učíte se angličtinu, sžíváte se s labyrintem terminálu a humorem zdejších pracovníků. Týdny se protahují v měsíce a jen čekáte, až ve vaší zemi skončí občanská válka. Nepochybně skvělý námět, který se hned ze začátku krásně rozvíjí s jednoduchým humorem. Později se děj ale táhne. Tom Hanks v hlavní roli, a v (zbytečné) roli letušky (kterou zachránila) Catherine Zeta-Jones. **** 70% ()

Marcas

Pěkný film s fantasticky hrajícím Hanksem (opět). Zvlášť scéna ze začátku filmu, kdy je Viktor v beznaději z toho, co se děje a z toho, že vlastně pořádně ani neví, co se děje. Ta je emočně velmi silná a znovu opakuji, výtečně zahraná. Po "zabydlení" už je to spíše hezká komedie s romantickou zápletkou. Povedený film o životě na letišti a o tom, jak se dokáží někteří lidé chovat zle k někomu, kdo v jejich jazyce neumí ani pozdravit. ()

Bajo.

No všechno bylo řečeno,ale tak znovu 1)Tom Hanks je prostě borec.2) Ano je to kýčovité.A i přes to ,že jsem se náramně bavila a film si úžíval nehledě na přibívající klišé momentíky,tak i přes to to na plný počet nestačí a ano je to kvůli tomu konci,se kterým si Steven mohl pohrát trochu víc... PS: skvělej soundtrack ()

PaTeXx

První polovina filmu velmi dobře provedená, v některých momentech i strašlivá a dostatečně depresivní. Od začínajícího románku s letuškou však přišly na scénu klišovité momenty a opakující-se elementy z amerických romanťáren. I tak jsem se dost zasmál. Tucci s Hanksem jsou fantastičtí. První půlka - 5/5, druhá půlka 3/5. ()

Vito_LePour

Skvělé drama z mnoha prvky komedie. Velice hřejivý a sympatický příběh. Geniálně zahrané Tomem Hanksem. 4* za tu úmornou délku, kvůli které je tohle jeden z těch filmů, které jsou sice skvělé, ale člověk je nepotřebuje vidět více než jednou za deset let. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)