Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

mira007

Tom Hanks jako uprchlík, který uvízne na letišti, protože nemůže zpět do své fiktivní země ( není to Valverde )a zároveň nemůže vstoupit na půdu USA. Film o pár lidech na jednom místě, ale nepůsobí to nudně, ale inteligentně a zábavně. Není to moje cílovka, ale pobavilo a byl jsem zvědavý na spojení Hanks Spielberg. ()

Renfield

Nic pro těžkého introverta, takový zásek v terminálu. Viktor Navorski to však zvládá a rychle si svým "bojem" získává zájem některých ze zaměstnanců letiště. Škoda, že není více prostoru věnováno boji opravdovému, tedy válečnému stavu ve Viktorově domovské zemi a následkům, které nese on samotný. To málo co tu je navnadí, aby bylo brzy nahrazeno jazzem, romantikou a přátelstvím. Scéna odchodu z letiště těžko mohla být "pozitivnější", přitom obzvlášť v první polovině umí Terminál pobavit stejně dobře, jako dojmout. Řemeslně u Spielberga klasicky bez debat, což platí i pro Toma Hankse v hlavní roli. 75% ()

Tomyš

Pomalejší styl vyprávění je značně riziková záležitost, ale tandem Spielberg - Hanks s ním umí naložit skvěle. Když je u toho (v případě Catherine Zeta-Jones) na co se dívat, a máte-li rádi atmosféru letišních terminálů podobně jako já, pak je o zábavu postaráno. V kombinaci s příjemně nestandardním koncem filmu jde o další filmový skvost, který sice nezíská nejspíš žádného Oskara, ale v tomto případě to ani nebyl účel. ()

Kingpin

NIkdy jsem nemel rad megalomanske projekty Stevena Spielberga...proto jsem od tohoto snimku hodne ocekaval. S poitovanim vask musim konstatovat, ze ani tento film me nejak zvlast nedostal. Vyznacuje se daleko nizsimi naklady a tudiz bych cekal klady nekde jinde (kamera, zpracovani)...ale na tomto snimku me dostal pouze Tom Hanks, ktery zazaril jako ve vsech svych dosavadnich rolich. 3* proto davam jen kvuli nemu a po dukladnem uvazeni, z meho poheldu tento snimek je jen obycejny kyc s davkou prumerneho humoru a nutne romanticke zapletky.., Samozrejme stastny konec ()

thunnus

Od dua Spielberg-Hanks bych čekal něco víc... Nebylo to nejhorší, ale od nich bych čekal nadprůměr. Po druhém shlédnutí přidávám ještě jednu hvězdičku, má to i další rozměr ()

Oxymoron

Jo, pěkná oddychovka to byla. A i když by si závěr mohl skoro podat ruku s nějakou vánoční pohádkou, mohlo by se takových filmů točit přece jen o fous víc. ()

Greg25

Když si vzpomenu jak moc jsem tenhle film chtěla vidět......... No, hm.. Dalo by se říct, že je to něco mezi absurdním dramatem a absurdní komedií, navíc jako bonus od tvůrců obdržíte romanci, která zaplať pán bůh nekončí "happy endem". Asi jsem byla tolik zklamaná, protože jsem od Stevena Spielberga a Toma Hankse čekala mnohem víc. Scénář průměrný, scény čas od času nereálné a málokdy vtipné. A když se k tomu připočítá moje averze vůči Cathrine-Zetě Jones, tak jdu s hodnocením ještě dolů...... 65% a nehne se mnou ani Stanley Tucci, jež je v roli ředitele letiště opravdu výborný. ()

Phillo

„Nezdá sa vám, že na letisku už pomaly žijeme?“ Už sa pomaly stáva tradíciou, že Spielbergove filmy už nestoja na Spielbergovi ale na hlavnom hereckom predstaviteľovi. Už do dokázal Osment či Di Caprio a teraz aj Hanks. Jeho výkon je grandiózny a stúpa s pribúdajúcimi minútami. Nádherna reálnosť a krásny, nevtierajúci sa príbeh pre všetkých. 90% ()

Brejlil

Spielbergova snaha o realističnost světa terminálu sice zasluhuje ocenění, ale podráží mu nohy poměrně nerealisticky se chovající postavy. I když, kdo ví... Možná se dá v tranzitní zóně najít práce a vydělat si tak na mrzký hamburger i stylovou večeři. Bohužel právě scénou u večeře se film definitivně dostal z "inteligentní" zábavy do kolonky "trapné" taškařice, a už se mu nepodařilo (alespoň u mně) vyšplhat se výše. ()

halogan

Vynikající Tom Hanks a nadprůměrná Catherine Zeta-Jones. Velice příjemný film, bohužel nijak šokující, aby si zasloužil plný počet. ()

RomanHyde

Protože tohle točil Speilberg jsem trošku více přísnější. Jako jediný přínos tohodle snímku vidím jistou výpověď o naší společnosti , kdy se můžete stát trosečníkem uprostřed civlizace a nikdo vám nehodí záchrané lano. Jinak vše okolo je nezvykle vykonstruované, působí to lacině až směšně. Na film jsem se díval dokonce jen z proto, abych zjistil zda-li druhá půlka bude stejně slabá a zdlouhavá jako ta první, a zda-li opravdu nenastane obrat k lepšímu. Bohužel... ()

Chipešek

Takový milý příběh, nepřekvapí ale nezklame. Ps: viděno se slovenským dabingem, který je opravdu strašný, když bych ho měl brát v úvahu, musel bych ještě hvězdu ubrat ()

Lilloos

Přílišnou ujetost příběhu bohužel nekompenzuje zábavnost, a tak tu působí Spielbergova brilantní filmařská střízlivost trochu nepatřičně. A nevím jestli to bylo Catherine nebo její rolí, ale vůbec mi tu nesedla. ()

poet

Tom Hanks a je znovu stratený a tento raz to nie je ostrov ale terminal na letisku :)..V podstate taká spielpergova jednohubka ktorá veľa nepokazí ale aj rýchlo vyšumi.. ()

TheSpearCZ

To si takhle naladím na televizi můj starý dobrý Terminál a koukám, že tu ani nemám komentář, který si film jistě zaslouží, takže jdeme na to. Tom Hanks nám tu po bezchybném Catch Me If You Can opět potvrzuje svoje herecké kvality a jakožto člověk, co Hankse moc nemusí je pro mě tady za sympaťáka a právě tahle jeho role je nejspíše mojí nejoblíbenější. Film má dokonalou atmosféru, která ve vhodných momentech funguje na diváka, tak jak má, s tím si Spielberg tradičně vyhrál. Lidé tu údajně dělí film na dvě poloviny, kdy ta první je bezchybná a ta druhá, kdy se nám objevuje záporák a love story, už horší, ale za mě to objevování letiště a poznání charismatických vedlejších postav na začátku je to, díky čemu jsem si právě později naprosto vychutnal příběh s letuškou a šéfem letiště. Lehká komediální a emoční podívaná, vyšperkovaná jedinečným příběhem, netradičním odehrávajícím místem a zároveň jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který můžu kdykoliv naladit a vždycky si ho užiju stejně. 5* ()

Berry

U Spielberga jsem byla spíše zvyklá na sci-fi. O to víc mě překvapil s Terminálem. Kupodivu to nebyl žádný pokus o srandu, ale vyzrálá a inteligentní komedie s místy dojemným a skvělým Tomem Hanksem. Film je sice dobře promyšlený, ale pochybuju, že by tak dobře fungoval bez něho. A ten konec se taky povedl. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)