Príbeh muža, ktorý ostane uväznený na veľkom medzinárodnom letisku. Príbeh Viktora Navorského, ktorý prichádza do New Yorku a netuší, že kým bol na palube lietadla, v jeho krajine sa stal vojenský prevrat. S pasom, ktorý nemôže použiť, nesmie vstúpiť na územie USA a tak musí v tranzitnej časti Kennedyho letiska čakať, kým sa v jeho krajine skončí občianska vojna. Z dní sa stávajú týždne a z týždňov mesiace, počas ktorých Viktor pomaly objavuje labyrint terminálu - mikrosvet plný absurdít, ale aj romantiku, keď sa zoznámi s krásnou letuškou Ameliou... (STV)

Jaro.Krafcik

Spielberg a Hanks opäť ukázali že ich práca za niečo stojí. Hanks v tak hlúpej postave až bola dobrá. Začiatok skvelý pobavil aj ten originálny nápad. Škoda že sa film rozdelil na romantickú pasáž. Ale aj tak sa to dá filmu odpustiť. Na plný počet však nie... 4* ()

dragon94

Jeden z mála filmů, který když běží v televizi, tak si k němu vždy rád sednu a sleduji ho od začátku až do konce. Skutečně velice příjemný oddechový film. 5* 88% ()

drackula

"Life is waiting." Nedávno som si povedal, že dobehnem resty v režisérskej filmografii Stevena Spielberga. A keďže som mal chuť na niečo odľahčenejšie, pustil som si film The Terminal. ✈️ Príbeh východoeurópskeho turistu, ktorý kvôli občianskej vojne 💥🔥 vo svojej krajine nemôže opustiť priestory letiska JFK je inšpirovaný skutočným príbehom iránskeho utečenca Merhana Nasseriho, ktorý na letisku v Paríži strávil takmer 18 rokov. Pri zisťovaní pozadia tohto príbehu som narazil napríklad na zoznam ľudí, ktorí žili, respektíve žijú na letisku. Sú to zaujímavé príbehy zväčša utečencov, ale aj tak trochu bláznov. Aktuálne žije na letisku v Sao Paulo Denis Luiz de Souza (20 rokov - občas opustí letisko, takže rekord má Nasseri) a Wei Jiangou (12 rokov - chcel mať pokoj od svojej rodiny). 🤭 Vráťme sa ale k filmu. Tom Hanks je vo svojej úlohe fantastický. Viktor Navorski je zosobnením naivného dobráka, ktorý bojuje proti systému. Z hereckého obsadenia je nutné spomenúť aj Catherine Zeta-Jones, ktorá Hanksovi skvele sekundovala. Vo filme si zahrala aj Zoe Saldana, ktorej postava je obrovský fanúšik Star Treku. Ako iste viete, Zoe si neskôr v Star Treku sama zahrala. 😎 Celkové poňatie filmu je milé a zábavné. Záver už trošku skĺzne do veľkých amerických príbehov, ale inak je to príjemná oddychovka, pri ktorej sa ani nezdá, že má takmer dve hodiny. Hanksov herecký koncert vhodne dopĺňajú malé príbehy z letiska, ktoré dávajú tomuto priestoru osobitú atmosféru. Ak ste ešte nevideli, vrelo odporúčam. 🙂 80% ()

Nepi

Nenáročný příběh jednoho cizince,který uvízne na americkém letišti,protože jeho země přestala existovat...Hvězda velikosti Toma Hankse a k tomu dobrá a krásná Catherine Zeta-Jones v roli letušky dávají snímku hodně...Prostě Musim říct,že Spielberg je všestranný režisér,dokáže natočit nenáročné drama,komedii ale i akční trhák... ()

rudess

Podľa mňa vyzretá filmárčina...akurát ma trocha mrzí, že občas film skĺzol do nudnejších pasáží, no ako celok sa mi naozaj páčil... ()

faraon

film ktorý poteší, ale od Spielberga by sa žiadalo niečo viac, sem tam tu vidno zohratosť týmu Spielberg,Kahn,Kaminski a napokon aj Hanks, ale niekedy mi to pripadalo ako narychlo natocene a pripravene, neviem chybala tam realita spojena z viacerych rovin ci uz lasky alebo jeho stratenosti v "terminale"...Mozno to umele letisko posobilo naozaj trochu umelo....:) Vaham medzi 3 a 4 ale naizaj som mal celkovo ako divak z toho dobry pocit preto davam zaokruhlenych 3 a pol ()

P1tr

Tom Hanks hraje výborně v tomto komediálním dramatu Stevena Spielberga o životě na letišti. Diváka nemine pocit tísně a souznění s hlavní postavou na sebe také nenechá dlouho čekat. ()

jefff

Dobrý film, i když trošku dlouhý a byly tam i chvilky, sice malé, ale byly, u kterých jsem se i nudil. Film však drží nad vodou Hanks, který dokazuje jaký skvělý herec to je, neboť celý film jen a jen stojí na něm. ()

ssfan

Sympatický film, se skvělým Tomem Hanksem v hlavní roli. První půlka filmu byla ještě lepší než ta druhá. Tom Hanks dokonale tápe a nerozumí slovo anglicky, když se pomalu zlepšuje, více rozumí, do jakého problému se dostal, ubývá humoru. I přesto 80%. ()

Sir-Filip

Velice příjemný snímeček, na který se člověk rád podívá. Tom Hanks je prostě borec a podle mého názoru by jeho herecká přítomnost dokázala udělat solidní film i z "Playgirls 2". Kde se Tom objeví, tam se člověk nenudí. Catherine Zeta - Jones snad v žádném jiném filmu nevypadala tak strašně sexy, jako právě zde. Ta uniforma letušky ji prostě neskutečně sluší a každý muž musí opravdu slintat. Tuccimu role ředitele také náramně sedla. Když ale odhlédneme od skořápky, je před námi jen další film, na který si zítra nevzpomeneme. Žádný nezapomenutelný zážitek to není, podobné nároky ale na něj ani nebyly kladeny. Na nedělní večer a Vánoční čas je ale "Terminál" ideální. Budete-li tedy shánět odlehčenou zábavu, můžete klidně šáhnout po Spielbergově romantické komedii !!! "ENJOY IT !!!" ()

spikey1

Spielberg s Hanksem to zkoušejí v nultých letech s romantickou komedií a přimíchávají do svého kastrolu i sociální drama, jak jim to spolu funguje? výtečně:) taktéž se přesvědčíme že Zetě to stále proklatě sluší, a možná poprvé se setkáme s dnes již naprosto zářící Zoe Saldanou. Pokud nejste přímo na Hanksův styl hraní alergičtí, Terminál Vás příjemně pobaví. ()

Čtec

Mně se Terminál líbí, a to tak že velice... Je to krásný romantický film se silným příběhem, Spielberg, ten už prostě ví, jak to všechno udělat. Jo, všechno to funguje. Hlavní charaktery jsou zcela uvěřitelné, chemie mezi Catherinou a Tomem tam je, ona je krásná (jéžiši ten Douglas se má...), on je dostatečně mužný i v nelehké situaci, v jaké se nachází... "Padouch" Stanleyho Tucciho je bezvadný a nášup navíc jsou ti dva Mexičani. Pro mne jasných *****! ()

tommmy89

Film som si pozrel hlavne kvoli tomu, že je silno motivovaný realitou a to že, ľudia dosť často uviaznu na letisku, no nie pre vojnu. Hlavným a nemenným dôvodom sú vždy víza. Kvalitne prestrené dobrodružstvo v hl. úlohe Toma Hanksa ukazuje na viacero faktov, či už "ako sa o seba postarať v takej situácii", "čo ďalej?" ale hlavne a v niektorých prípadoch možno nemožné - "odhodlanie a výdrž". Tiež som si film pozrel z toho dôvodu, lebo by som sám do Ameriky chcel niekedy ísť, no víza sú víza... :) Pekný film, bavil ma a zas som sa niečomu priučil 4* ()

Looser

Spíš tři a půl, kdyby nebylo toho zbytečného "amerického" konce a trochu vyumělkované love story. Je trapné se opakovat ale Tom Hanks je fakt dobry a docela bych mu i uvěřil, že nějaká Krakojža existuje, jo a za zmínku stojí i jeho skvělé klení v rodném jazyce :-) ()

Arius

Na Spielberga dost netradicne, ale urcite prevysuje ine komedie v ktorych bolo moje hodnotenie tri hviezdy, aj ked len o malo. Hanks bol bezchybny tak ako som na to unho zvyknuty, rovnako ako Tucci, slaby vykon vask podal Zeta-Jones ktora prakticky spociatku nic nemusela hrat a aj to malo ktore dostal potom nezvladla. Ale musim uznat ze Spielberg sa pokusil o akysi mix v ktorom ste mohli zacitit i hviezdnu prichut, mila pohodovka nie len na zasmiatie. ()

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)