Vzrušující a působivý film Okrsek 49 vypráví příběh baltimorského požárníka Jacka Morrisona (JOAQUIN PHOENIX), který se stává z nezkušeného nováčka ostříleným bojovníkem s ohněm. Při namáhavé a riskantní práci, kvůli níž i přes veškerou snahu nezřídka zanedbává manželku a děti, často spoléhá na podporu svého rádce a šéfa Mikea Kennedyho (JOHN TRAVOLTA) a svou druhou rodinu - ostatní požárníky, které drží pohromadě téměř bratrské pouto. Když se ale ocitne uvězněn uprostřed nejhrozivějšího požáru své kariéry, jeho život a věci, které v něm považuje za podstatné - rodina, důstojnost, odvaha - se náhle stávají ještě důležitějšími než kdykoliv předtím. Zatímco se jeho kamarádi z hasičské jednotky snaží udělat vše pro jeho záchranu, Jackův život visí na vlásku. (oficiálny text distribútora)

N3O

Film o profesi která patři u mě k těn nejrespektovanějším. Vyprávění příběhu s flashbacky celkem dobře funguje a ničím neurazí ani náročnějšího diváka. ()

kubilov

Hmm.. nevim, filmy o hasičích mě moc neberou a akčními scénami s ohněm taky nejsem fascinován, tak proč se vůbec na Ladder 49 dívat? Kvůli Joaquinovi, který předvádí další ze svých parádních výkonů, kvůli Johnovi, který pro změnu předvádí svou klasickou "šéfovskou" pózu, a kvůli humoru, jenž se do jinak poměrně vážného filmu až překvapivě dobře hodí. K tomu si stačí přidat i docela fajn romantickou linii s pěknou Jacindou Barrett a vznikne tak, sice průměrný ale zato příjemný jednodušší film. ()

helrohir

No, Amerike asi došli hrdinovia, a tak sa pustili aj do príbehu o nikým neopevovaných hrdinoch, ktorí denno denne nasadzujú svoje životy za niečo skutočne hodnotné - ľudské životy a ich domovy. Tak nejako by sa dal zhrnúť tento film, ktorý určite nie je žiadnym prepadákom (nemyslím tržby), pretože je veľmi dobre zahraný, nechýbajú emócie ani zopár napínavejších momentov, ale napriek tomu si myslím, že podobná téma proste nemá nárok, aby sa z nej stal nejaký legendárny film, na ktorý sa bude dlho spomínať. Je to len remeselne obstojne zvládnutý film, ktorý ale určite stojí za pár zhliadnutí. ()

Brano

Veľmi silný príbeh hasiča, ktorý je uväznení v horiacom dome a druhá dejová línia rozpráva o jeho živote. Tiež kvalitné herecké spojenie Travolta a Phoenix, ktorým som veril každé jedno slovo. Určite si film svoje hodnotenie zaslúži, pretože za pozretie to stálo. ()

Petule3

Moc mám ráda tento film. Je sympatický a hezky odsejpá. Plus zase skvělý soundtrack, ta hudba u filmu dělá fakt moc. Že kapitána hraje zrovna Travolta, k tomu se asi nemusím vyjadřovat 🙂. Hasiči prostě jsou a vždy budou hrdinové. Navíc Joaquin pro mě konečně získal lidskou tvář a dokonce jsem si ho díky této roli celkem oblíbila. Ráda se podívám kdykoliv. ()

PlysovyMacko

Obstojna drama o hrdinoch, ktorá funguje aj v akčnej hasičskej časti aj v rodinnej. Veľkým mínusom je absolútna predvidatelnost diania. Koniec dojme, tak to ma byť. A pobaví zmysel pre humor, keď hasiči nemajú čo robiť. ()

pOne

Stavba příběhu jako skládačka přítomnosti a minulosti se mi líbila. Také se mi líbilo, že jednak je sledován život hlavního hrdiny, na druhé straně však je jasnou prioritou filmu vzdát hold všem hasičům, kteří nasazují životy pro životy jiných. Velmi dobrá hudba a zvuk obecně. Detonace krásně duní. Nechybí ani humor (scéna ze zpovědí nováčků). Konec je dojemný. Nic moc jsem od filmu nečekal o to milejší překvapení. ()

MiD

Dost dobrý film, pojednávající o amerických hasičích, přátelství, soudržnosti a životě jednoho člena týmu. Začátek vypadá velice dobře, nejen díky skvělému J. Travoltovi, který v tomto filmu podává skutečně dobrý výkon, ale i díky humorným scénkám, kterých je opravdu hodně. Postupem času film trochu ztrácí na kvalitě díky již dokola se opakujícím scénám boje s ohněm. Na druhou stranu tento malý nedostatek vyvažuje to, že film není vyloženě akčního rázu, ale najde se v něm místo i pro rodinu, lásku a emoce. Další kladný bod bych udělil za vskutku působivou hudbu (hlavně na konci filmu) a další bodík za typicky NEamerický konec. Okrsek 49 je velmi příjemná oddychovka a dovolím si tvrdit, že ti, co čekají méně, dostanou více... ()

Daves97

Čtu si zdejší komentáře a připadá mi, že jsem snad viděl jiný film, než který se tady řeší. :-) Ano bylo tam trochu toho hrdinského amerikanismu, který vše pokoří a existuje jen v pohádkach a podobných filmech. Ale přesto musím uznat, že se mi film docela hodně líbil. :-) ()

rafix

Velmi působivý akčně dramatický snímek o hasičích jejich práci. Skvělé herecké výkony pánů herců Travolta - Phoenix. ()

gotham

Tenhle film mě překvapil, opravdu se mi líbil. Je to zručně natočené akční drama, navíc z prostředí hasičů filmový průmysl přesycený není. Moc se mi líbil výkon Joaquina Phoenixe, Travolta byl takový dřevěnější, ale budiž. Je to opravdu svižný akčňák, má sice sem tam nějakou trhlinku v ději, ale celkově to má grády. 70% ()

Plague.

Velmi kvalitní pocta hrdinům z hasičské branže. Kdo čeká akci, tak ta zde hraje až druhé housle, hlavní linií totiž je ukázat život (a smrt) odvážných chlapů. A že si to zaslouží. ()

natalanka

Film, kde je Travolta skvělý. Prostě se mi líbí. ( Hlavně v těch puntíkovaných trenclích je prostě k nakousnutí) Film má napětí, vtip a rozebírá, ať už s klišé či bez, rodinné zázemí. Akce je tady taky a konec není úplně předvídatelný. Parta hasičů co si budeme namlouvat je vždycky docela dobrý tahoun. Rozhodně to není zas tak ztracený čas. :-)) ()

bobin

Kultovní film pyromanů. ......Ti si zde svou sexuální úchylku náležitě vykompenzují. Protože stále hoří a hoří a hasiči jsou chlapáci. Ale jinak nuda. ()

Slam7

Phoenix diváka přímo nadchne a získá si jeho pozornost. Travolta svojí zkušeností dává filmu takovou tu disciplínu, že nedopustí aby to byl propadák. Je dobře, že po dobu filmu člověk zapomíná, že hlavní postatva je vlastně celou dobu ve smrtelný pasti! O to víc je pak závěr dojemnější... ()