Zasnežené aljašské mestečko Mystery je možno tým najväčším americkým zapadákovom, ale vyznačuje sa jednou zvláštnosťou – ako by sa mužskí obyvatelia rodili s korčuľami na nohách. Každý z nich je totiž posadnutý ľadovým hokejom. A taký je aj miestny šerif John Biebe (Russell Crowe). Spoľahlivý strážca zákona, milujúci manžel a otec troch skvelých synov, ale v okamihu, keď sa ocitne na ľade, ide všetko stranou. Tunajšie ženy majú pre vášeň svojich polovičiek pochopenia. Niektorá je tu a tam možno neverná, ale keď ide o hokej, fandí každá tom svojmu. Najväčšou a najdôležitejšou udalosťou v Mystery je totiž každotýždenný sobotňajší západ, v ktorom proti sebe hrajú iba tí najlepší. Jedného dňa však príde ponuka, aby si to rozdali s profesionálnym hokejovým tímom New York Rangers. Amatérski hokejisti teraz môžu dokázať, že na to majú a ich silácke reči nie sú iba výkrikmi v mrazivom vetre. Otázkou však je, či na to nájdu odvahu... (TV JOJ)

Chicharron

Překvapivě příjmemná komedie s ještě nearogatním a velice civilně hrajícím Russellem Crowe a neotřelými záběry na hokejové šarvátky na ledě. Pobavila. ()

KuceraJohny

Kdy jsem jako malý hokejista snil jenom o každodenním a celodenním hraní hokeje, tak snímek Mystery Aljaška byl mou modlou. Přál jsem si žít ve světě, kde můžu bruslit cestou do školy a vlastně žít jenom pro sobotní zápas. Mystery má v mém srdci už navždy místo a i přesto, že dnešníma očima je to plné velkého klišé, tak mi to vůbec nevadí. Vždycky se dobře bavím a užívám si příběhy lidí z malého města i když tu jsou prostě nějaké věci podprůměrné. Mystery je zkrátka snímek, který ukazuje lásku k hokeji bez všech trablí a to je pro člověka, který miluje hokej vždy příjemné. ()

RexT

Celkem oddechové béčko, ale na 3* to vytahují dvě věci. Občas pěkné záběry na tamní krajinu. Skutečnost, že tvůrci odolali pokušení z toho udělat úplný doják výsledkem toho finálního zápasu. ()

Ywec

Uvolněný, nenáročný film, prodchnutý poklidnou atmosférou aljšského zapadákova. Slůvko "poklidná" znamená manželskou nevěru, žárlivost, rozepře. Přesto se všichni z Mystery naladí na stejnou vlnu, aby hnali své hokejové hrdiny do boje proti profesionálním Rangers (Samotný zápas je přitažený za vlasy, ovšem strašně krásně udělený). Film z takovéto kategorie ovšem nemůže pomýšlet na vyšší hodnocení než tři hvězdy. ()

BillyBob

Hokej mám rád, takže tenhle film je pro mě povinností vždy, když běží v televizi. Navíc má tu spávnou hokejovou atmosféru. Doporučuju nejen fanouškům tohoto sportu. ()

Umělec

Ale asi nakonec celkem jo. Sterilní americká televizní "komedie" o sportu. Některé zajímavé hokejové záběry, oceňuju, že aspoň nakonec prohráli... Russell Crowe, ač na mě působí nějak věkově neurčitě (mezi 20 a 50 ?:-), tomu dává * navíc. 50% ()

Jakub_BH

Lehce předvídatelný děj, klišé, nemám rád to slovo. Příliš mnoho zkratkovitých rádoby osudů. Nutno prostříhat kštici a učesat. ()

Gorgo8

Sportovní snímek, který všem fandům hokeje (či sportu obecně) poskytne senzační zážitek. Hokejové maloměsto Mystery žije hokejem a sobotní hokejoví hráči jsou považováni téměř za hrdiny. Skvělá atmosféra, dobrý příběh - 75% ()

L_Into

U sportovního snímku bych očekávala, že bude obsahovat sport. V Mystery se ale o hokeji skoro jen mluví, což je možná dobře, protože když už se hraje, jsou záběry natočené amatérsky, jako by kameru do rukou vzalo tříleté dítě, které o hokeji neví nic. Zbytek je omáčka, jejíž hlavní "sportovní" ingredienci tvoří patos. Neuvěřitelně hloupé. ()

kavon

Rangers na rybníku? No proč ne. Komedie která neurazí, ale zase není ničím extra vyjímečná. Jako odpočinkový film na nedělní odpoledne perfektní. Už to ale víckrát vidět nemusím. Klišé a předvídatelný děj. Prostě průměr. ()

JerryPilsen

komedie je to hlavně v "lidovosti" postav a v jejich střetu se světem velkých peněz.Charaktery jsou docela dobře nastíněny,ale od příjezdu Rangers je to čiré scifi.Díky za každý dobrý film o sportu a zvláště o hokeji,ale tohle mělo na víc. ()

Benoit

Tak trochu film jako z pohádky. Jeden s nejslavnějších hokejových klubů s letitou tradicí New York Rangers cestují na utkání ke kořenům tohoto sportu. Pod širé nebe, do oblasti, kde se kolem této úžasné hry netočí milióny amerických dolarů ale "pouze" čisté a nefalšované nadšení ze hry. Navíc zahrát si na obrovském rybníku obklopeném aljašskými horami je sen mnoha nadšenců hokeje, kterému by se určitě nebránily i největší hvězdy NHL. Po sportovní stránce hezké dílo, které možná i nezarytého fanouška této kolektivní hry může chytit za srdce. ()

Reyer

R. Crowe je boží... nevěřil bych, že dokáže takhle bruslit. Jinak film je zajímavý a trošku jsem věřil, že bude založen na reálné situaci. A když jsem zjistil, že ne....tak už to není tak zajímavý... ()

Redyx1 odpad!

Opravdu mam rád hokej i filmy o tomto sportu.Ale nacpat do filmu sice dobrého herce jako je R.Crowe je blbost.I děcko vidí,že prostě bruslit neumí,nikdy neuměl a scény jsou fakt trapné.Další ubohost je obsazení B.Reynoldse,starej nabarvenej vyčpělej donchuán,kterýmu trenéra uvěři max.nafetovaný degeš.Celkově to byl propadák spoznzorovaný N.Y Rangers a celosvětově to propadlo .... ()