O.C. California

• Česko O.C. (viac)
USA, (2003–2007), 67 h 19 min (Minutáž: 42–45 min)

Tvorcovia:

Josh Schwartz

Mischa Barton, Peter Gallagher, Ben McKenzie, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Chris Carmack, Tate Donovan, Autumn Reeser, Danielle Bisutti (viac)

Ryan Atwood je se svým starším bratrem zadržen při krádeži auta. Jako veřejný obhájce je mu přidělen Sandy Cohen. Sandymu chlapec připomíná sebe v mládí, a proto se mu rozhodne pomoci. Když Ryana matka vyhodí z domova, vezme ho k sobě. Sandy s bohatou manželkou Kirsten a synem Sethem žije v bohatém městečku Newport v komunitě stejně majetných a snobských lidí. Ryan se rychle spřátelí se Sandyho synem Sethem, který je trochu zvláštní a nedaří se mu zapadnout mezi povrchní spolužáky. Ryan neujde pozornosti dívky ze sousedství Marissy, což mu způsobuje problémy s jejím přítelem Lukem a jeho partou. Na večírku se poperou, Sandyho manželka Kirsten se rozhodne, že už Ryana u sebe doma nechce. Když ho Sandy veze zpátky do China, zjistí Ryan, že se matka odstěhovala, proto se vracejí zpátky. Marissin otec Jimmy má podle všeho problémy, protože se nechává zapírat před vyšetřovateli z Komise pro cenné papíry. Jeho manželka je však zvyklá na vysoký životní standard a jeho obtížnou situaci nevnímá. (oficiálny text distribútora)

Zajija

Vynikající seriál o tom jak chudý hoch z China ke štěstí příjde. Ujme se ho bohatá rodina a najde svůj domov a i bratra kterého měl, ale jako by nikdy neměl. O vstahové potíže zde nouze není. Každou chvíli se něco řeší. A tak to má být. ****. ()

Peatrson

Pro někoho je to blbost,kravina,pro někoho je to nejlepší seriál,pro mně je to něco na co se nikdy nepřestanu koukat ,a nikdy nepřestanu závidět těm co mají takové štěstí a žijí v Californii. ()

Hanzo47

Tenhle seriál je skvělý a ten, kdo hodnotí podprůměrně aniž by vyděl všechny díly neví o čem mluví. Ono se to může ze začátku zdát jako obyčejná telenovelovelová slátanina, kterých je plno, ale pravda je, že pokud překousnete načančané Californské ňufinky a ponoříte se do děje budete hltat jeden díl za druhým. Adam Brody má skvělý humor a pro roli padne. Ben McKenzie, večně řešící problémy je hlavní hrdina jak má být. Rachel Bilson je nádherná a chová se jako správná holka z O.C. a Mischa Barton předvedla, že je herečka v těle modelky co se těžko přizpůsobuje okolí. I když má seriál slabé stránky, tak ve mě poslední díl vyvolal emoce jako žádný seriál předtím. Nejde snad ani jinak ohodnotit seriál ve kterém se objeví sám George Lucas. Zatím nejlepší teenegerovský seriál co znám. ()

JackDullBoy

O.C. je výsledok veľmi šikovného marketingového výskumu prevedeného do reality namierenej na príslušnú skupinu: teenageri. Z hľadiska filmovej kvality je to odpad a z hľadiska biznisu je to obrovský úspech. Ako človek, ktorý rád ocení aj dobrý podnikateľský nápad dávam 3. PS: chyba, že sa takéto seriály vyrábajú nie je v tvorcoch ale v chorých hlavách dnešnej mládeže. ()

wee_n

Pro mě je tenhle seriál srdeční záležitostí. Vstávala jsem v sobotu v 8 ráno, jenom abych viděla další díl, a vždycky se k němu ráda vracím. Většinou si jednou za rok udělám maraton a vzpomínám. :) ()

Cortesz

Jednu hvězdu dávám za pěkné herečky a druhou za hudbu. Jinak je to trapná napodobenina Beverly Hills, které bylo originální v tom, že bylo první, kde středoškoláci mluví jako kdyby měli za sebou minimálně 2 vysoké školy, 2 manželství, 10 dětí, poznali všechno co ve světe jde poznat. No vždyť to musí trknout i slepého, hluchého, že je to šíleně nerealistické, vždyť všichni jsme jednou chodili na střední, a rozhodně jsme takhle nemluvili, nevím jestli to tak v USA chodí, ale těžce o tom pochybuju. ()

LuNaj

Ale jo, příjemný seriál na odreagování. Uvědomte si, že takových seriálů tu byla hromada: Beverly Hills, Smallville, Melrose Place,... Přesto se musím přiznat, že O.C. úplně odsoudit nemůžu. Nedívám se na to s tím, jaké by to bylo, kdybych také já byl mezi nimi, bydlel tam a tak... Jak jsem již psal výše, příjemná odreagovačka. Jo a jenom tak na závěr- to jsem opravdu JEDINÝ, komu se Melinda Clarke líbí víc než Mischa Barton? Mischa je kočka, to bezesporu, ale Melinda alias Julie Cooper je prostě úúúúúžasná!!!! Proč tedy dávám "poue" 3*? Zpočátku jsem moc nemusel prkenného Benjamina McKenzieho a jeho slušňácké názory. Adam Brody jako Seth byl naprosto skvělý. ()

atlee

Ani O.C. sa ako teenagerom určený seriál nevyhol tradičným seriálovým chorobám (nevyváženosť častí, prílišná moralizácia). Chápem, že sladkastý svet puberťákov z Newportskej smotánky veľa divákov nemusí, no ja som mu dal šancu. V porovnaní s o generáciu starším BH90210 je aj napriek rovnakému prostrediu "hájsousájeti" :D, O.C. o niekoľko tried kvalitnejší. Hlavné rozdiely ? Prvou vecou je HUMOR. Postava Setha Cohena v podaní Adama Brodyho ho prináša štýlovo a v hojnom množstve, no zďaleka nie je osamotená. Zopár častí naozaj nemá chybu (S01E11 - "The Homecoming", S01E13 - "The Best Chrismukkah Ever", S01E22 - "The Strip" ... ). Ďalej je to SOUNDTRACK Dandy Warhols, Spoon, Rooney, Pixies, Jet., Jeff Buckley.. Jasné, je to vec vkusu, no ten sa úplne zhoduje s mojím. A tou poslednou vecou je forma. 40-minútová stopáž nestihne človeka unudiť, nový divák sa aj v každej časti dokáže rýchlo zorientovať, fajn kamera, veľa exteriérov. Solídny SK dabing, aj keď originál znie samozrejme najlepšie. ()

mekele

Přiznávám, že mám v oblibě jiný"druh"seriálů, ale když to někdy odpoledne zapnu a jen tak živořim,není to zase tak špatné a chytá mě nostalgie z mých let 15tých kdy jsem hltal "Dawsna". Třetí hvězda jen a pouze za užasnou hudbu, která doprovází každý díl. ()

oasismanik

Tento seriál je debilný, primitívny a neskutočne naivný. Ale keď som cez leto zapol tv a náhodou išlo O.C., väčšinou som neprepol...PS: Ben McKenzie je suverénne najhorší herec všetkých čias, jediné, čo celé 4 série robí je, že hovorí nabiflené dialogy s tým istým utrápeným, zamrečeným výrazom v tvári. ()

Chinese Ashio

No, ak mam byt uprimna videla som iba 4 seriu, a to nie vsetky epizody. Nejako ma tento serial nedokazal zaujat, neviem preco, moznoze preto lebo je tam vsetko az neznesitelne komplikovane, komplikuju vsetko co sa da, a aj ked sa neda nieco z toho aj tak urobia - a vzdy to nestoji zato (cito moj nazor) . Zasluzi si to tu 1* a to som este milosrdna. SRY. :D xoxo ()

fanik15

Pane bože. Celej seriál je asi o tomhle. Lásko musíme se rozejít. Ale zůstaneme přátelé...........................................Hele nevyspíme se spolu. ()

Ivuska91

OC California :) Neviem, koľko dať tomuto seriálu hviezdičiek, pretože na jednej strane 1. a 2. séria ma veľmi zaujali. Či už hudbou, atmosférou slnečnej Californie, vzťahy ako Seth a Summer, Ryan + Marissa, a priateľstvo Summer s Marissou. No s 3. sériou to už išlo podľa mňa dosť dole. Predtým párik Seth a Summer, ma tu prestal baviť, a trošku otravovať.. 4. séria obrovské sklamanie pre mňa. Ako som čítala iné komentáre, niekto má rovnaký názor, ale zase iných zaujali práve posledné série, 100 ľudí, 100 chutí :). Nemôžem si pomôcť, táto séria mi prišla úplne vynútená. Lásku Taylor a Ryana som im neverila, Summer a Seth, už dávno obohraté, stále o tom istom. A to zachraňovanie vydier a pod. mi prišlo nezaujímavé. Tešila som sa na posledný diel, a dokopy nič veľkolepé. OC California začínala ako výborný seriál, no škoda, že sa takto skončil ()

Bifftekk

Když mi bylo 9, tak se mi to strašně líbilo 5/5, ale teď nemohu. Totálně mě deprimovalo samé rozcházení a zase udobřování Ryana a Marrisy. ()