V rodine športového trénera Toma Bakera (Steve Martin), jeho ženy Kate (Bonnie Huntová)a ich početného zástupu detí – dohromady ich majú dvanásť – všetko perfektne funguje do okamihu, keď sa rodičia rozhodnú presídliť z vidieka do Chicaga, kde otec Tom získal vysnenú prácu futbalového trénera v špičkovom mužstve. V rovnakej dobe môže urobiť kariéru aj Kate, ktorá napísala o rodine knihu. Ne neočakávane realizované sny doplácajú však podľa svojho presvedčenia deti, a tak sa doteraz súdržné spoločenstvo začne povážlivo rozpadať. Vydrží rodinné puto všetky katastrofy? (TV JOJ)

Amroth666

12 dětí? To bych se asi zbláznil.Tom a Kate nicméně se s tím vypořádají docela dobře. Zlomový okamžik nastane, když Kate musí jet pryč a vše zůstane na hlavě rodiny. Kluci a holky vyvádějí různé lumpárny jako by se nechumelilo a chudák táta. Bylo mi ho chvilkami i líto.Například, jak k němu přišel jeden ze synů, jestli má dobře úkol a on, že nemá čas. Docela zoufalé a přitom se před jeho ženou tvářil jako by to tam zvládali(mobil). Nikdy nevíme s čím můžou zlobivé děti přijít. Začíná to pravé rodinné peklo z kterého jsem měl opravdu hodně dobrý pocit, jak to bylo natočeno a jaká byla při natáčení pohoda. Bavil jsem se, ale jsou lepší komedie. ()

C0r0ner

Komedie, jako stovky jiných, která má navíc od ostatních pouze těch 12 lidí. Vtipy takové nijaké, scénář o ničem,... Prostě film na hovno. Na druhou se na takovýhle typ filmu dá v pohodě dívat, aniž by se člověk užíral nudou a hypnotizoval hodiny, aby sebou trošku mrskly. 50% ()

carly

malo to potenciál, ktorý zostal neuveriteľne nevyužitý. myslela som si, že tam deti zohrajú väčšiu (komediálnu) úlohu. ()

Juto

Tento film je vhodný pre deti predškolského veku, ktoré nemajú absolútne nič iné na práci a radšej by pozerali obrázky detí a rodičov, ktorí sa správajú hlúpo. Áno, hlúposť je ďalšie slovo, ktoré sa vzťahuje na tento film. 4/10 ()

WolfR

Tuctová komedie, sázející na různé bláznivé skopičiny a držkopády. K tomu veselá Americká rodinka s hlavou rodiny Stevem Martinem, a je vymalováno! Příjemný průměr! 3 hvězdy. ()

URBAN

Dvanáct do tuctu jsem měl už rád jako dítě a i teď je to skvělý rodinný film, který si rád pustím. Je to typická americká komedie, kterou někdo má rád a někdo zase ne, ale jako rodinná komedie je víc než skvělá. ( 8.9.17/MAC ) ()

ivan_drago

To on táhne celej film a svým komediálním talentem vysoce převišuje ostatní. I když je tam i scéna kdy mu i ostatní dobře sekundují ( společná snídaně ). Jinak film dojíždí na scénář. Ale dá se to ..no. ()

filmmovier

Příjemná komedie, ale celkově je jen průměrná. Hlavní zápletka je zajímavá a člověk se při sledování rozhodně velmi příjemně pobaví. Steve Martin ve své klasické filmové podobě opět exceloval a představitelé dětí také nehrají vůbec špatně. V komedii je několik opravdu povedených vtipů a scén, prostě příjemný film na sobotní odpoledne. Prostě film o klasické americké rodině, který rozhodně potěší. 60%. ()

ivan bohatyr

Tak tohle se může stát jen v USA, americký sen se rozplyne a rodinu sjednotí jen radikální čin. Super až na ty loupé děti, trapné situace a všechno ostatní, co vás napadne. Steve Martin, který se mi zdá celkem pohodový herec, hraje hodně v takových rodinných blbinách a tím si podle mě ubírá, to už aspoň toho Růžového Pantera, kde se člověk aspoň zasměje, ale kdo si může vybírat, on je takový ten rodinný typ a nějak se živit musí. Tak vznikla další z komedií přístupných jen do 15-ti let. ()

anli

Rodinná komedie o jedné velké rodině,které koučuje Steve Martin a Bonnie Hunt.Pokud divák přistoupí na možmou existenci tak početné rodiny,bude se slušně bavit a občas mu mezi tím probleskne nějaké to poselství o rodině.Vcelku jednoduchý scénář se podřizuje velkému počtu ratolestí(Shawn Levy ma můj velký obdiv,že je všechny urežíroval)a komedálnímu talentu Steva Martina.V těchto rovinách film funguje opravdu slušně a překvapilo mě,jak drží příjemně pohromadě.Jistě,není to nic originálního,nápadů a gagů mohlo být mnohem víc a vykreslení postav také.O to tu ale tvůrcům evidentně nešlo,chtěli jen ukázat velkou rodinu,problémy s tím související a hlavně pobavit.To se jim,myslím,podařilo,protože tohle může bez obav sledovat celá rodina a většina bude celkem spokojena.Ano,je to jednoduché,ale je to příjemné a na vypnutí zcela ideální.Já dávám slušně tuctových 65%. ()

demented

Áno, takto to dopadne, keď niekto nevie, kedy prestať :) Tradičná americká komédia, dokladujúca dôležitosť rodiny a iné bláboly. Áno, je to rodinný film, tak zahoďme predsudky, prižmúrme aj tretie oko a oddajme sa chlastu, lebo inak sa tetno film fakt užiť nedá :) ()

nevermore

Tyto americké komedie jsou fakt "tuctové". Děs, běs a hrůza. A opravdu nechápu jak může Steve Martin být považován za prototyp tvůrce inteligentní americké komedie...To je snad zlej sen.. ()

shantim

Mít jako běžný běloch v Sev. Americe dvanáct dětí je naprostá blbost, ale právě na téhle "blbosti" film Dvanáct do tuctu stojí. Každý si asi dovede představit ten "bordel", který takový počet dětí v jednom domě ztropí. Ale Tom Barker (Steve Martin) má nervy ze železa a smečku zlobilů hravě (skoro) zvládne. ()

lucascus

Klasicky velice průměrná americká "komedie". Někdy humor přebíjela trapnost, prostě nemám rád takovou tu americkou bublinu, která ukazuje dokonalý svět (i když si naděláš 12 capartů). I komedie musí být trochu realistická. ()

Scar

Steva Martina zrovna nemusím, no nemôžem nespomenúť že som sa celkom dobre zasmial. Hoci je to komédia pritiahnutá za vlasy, je príjemná s ľahko stráviteľná. ()

Blackberry

Výborné herecké obsadenie a dokopy 10 minút smiechu predsa len spríjemní víkendové popoludnie a náladu určite nepokazí. Rozpočet 40 melónov doláčov bol zrejme použitý predovšetkým na zaplatenie trojlístka Martin, Duff a Kutcher :-) ... a konečne nebol S. Martin trápny. ()

MichelSmith

12?! To je nemožné,podla mňa si privlastnili aj deti zo susedctva,len na to ešte nedošli ich rodičia... Ale v podstate to bola dobrá kulisa k surfovaniu na notebooku,takže spokojnosť... ()