V rodine športového trénera Toma Bakera (Steve Martin), jeho ženy Kate (Bonnie Huntová)a ich početného zástupu detí – dohromady ich majú dvanásť – všetko perfektne funguje do okamihu, keď sa rodičia rozhodnú presídliť z vidieka do Chicaga, kde otec Tom získal vysnenú prácu futbalového trénera v špičkovom mužstve. V rovnakej dobe môže urobiť kariéru aj Kate, ktorá napísala o rodine knihu. Ne neočakávane realizované sny doplácajú však podľa svojho presvedčenia deti, a tak sa doteraz súdržné spoločenstvo začne povážlivo rozpadať. Vydrží rodinné puto všetky katastrofy? (TV JOJ)

B!shop

Ze zacatku to je vcelku v pohode. Deti sice delaj bordel, ale nijak extremne se neprojevujou, obcas to je vtipny a v tom vsem se mota Martin, kterej to ale jakz takz zvlada. Jenze jelikoz film jede podle omletyho schematu, kdy musi dojit na nejaky ty problemy a nasledne velky udobrovani, po case zacnou deticky delat uz moc velkej bordel a zacnou bejt spis otravny, navic si neustale nad necim stezujou a pronasej chytry kecy. Pak uz to bohuzel zadna velka zabava neni. Navic na Martinovi je videt, ze je z toho celkem unavenej, i kdyz se misty porad jeste podari nejakej jeho silenej vyraz. Jinak herecka sestava je docela slusna, Duff je pekna, je tu mladej Superman Welling a hlavne me potesil Kutcher jako vymletej model/herec. Celkem to je tak na ty tri hvezdicky, pulka je zabavna, pulka otravna. ()

golfista

Pokud si chtějí američani připomínat důležitost rodiny (kterou já také nepopírám !), pak si zvolili opravdu slabou a chvílemi téměř trapnou "komedii". Když už zvolil scénárista tolik těžko uvěřitelnou rodinu, pak mohl vytěžit z tuctu dětí mnohem mnohem víc. To co vymyslel, je natolik stupidní a tak málo vtipné, že nad úspěšností tohohle filmu v Americe zůstává - mírně řečeno - rozum stát..... Něco ještě mohl možná v "akčních" scénách zachránit režisér, ale stal se spíš opak. Dvě hvězdičky, ani vlastně nevím za co..... ()

POMO

Tuctová rodinná komédia pre mainstreamového diváka. Pekný barák s veľkým bielym psom, sympatický otecko, sympatická mamička, decká vystrájajú hovädiny, a samozrejme ponaučenie, že rodina je to najdôležitejšie. Dôležitejšie než kariéra. Buď niekto visí na lustri, alebo na niekoho strieka bielu penu, alebo nemotorne šibrinkuje s nejakou veľkou vecou a rozbíja pri tom všetko sklenené navôkol. Žiadna snaha prísť v scenári s niečím novým. Prečo by aj mala byť, keď tieto filmy vyžadujú minimálne náklady (žiadne efekty ani veľká výprava) a často dokážu zarobiť viac než vysokorozpočtové akčňáky, pravda. Aspoň že v prípade filmu Cheaper by the Dozen je to všetko profesionálne natočené, vyvážené a chvalabohu i svižné a krátke. ()

T2

Shawn Levy a jeho ďalšia komerčná šťastena vďaka rodinným komédiám, našťastie nie je to nejak moc prehnane otravné aj keď na moralizovanie tam samozrejme príde, o to čo je dobré pre deti a čo nie je, zopár vtípkov sa tam nájde ale výbuchy smiechu zas nehrozia. ║Rozpočet $40miliónovTržby USA $138,614,544Tržby Celosvetovo $190,212,113/50%/ ()

Faye

Ještě, že v mém okolí se nevyskytují další šťastné americké rodiny, setkání s touhle mi na hodně dlouho stačí. ()

May

Docela příjemná komedie se Stevem Martinem, nic extra inteligentního ani překvapivého, ale když potřebujete vypnout, je to ideální. ()

Dever

Soundtrack Christophe Beck: 1. These Are Days 2. People Come Together 3. Back Again 4. Taps 5. Life is a Highway 6. Conant GardensI'm Just a Kid 7. Someone Like Me 8. Help 9. Surfacing 10.Guajira (I Love U 2 Much) ()

Gilmour93

Ona má dělohu vytahanou jak tašku na bowlingovou kouli, on přišel s vasektomií pět minut po dvanácté(m). Kdyby se dříve polklo něco jiného, nemuseli by nyní polknout ambice.. Out of real reklama na antikoncepci, která bez odboček směřuje k jasným koncům a vy mezi tou komediální trapností a rodinnými hodnotami přemýšlíte, kdo a kdy stihnul uklidit všechen ten bordel a kolik deka lysohlávek musí kouč Baker denně sníst, aby byl pořád tak dobře naladěn.. ()

freddy

Mne se to líbilo. Respektive jsem se u toho pobavil. Je to zase trochu něco jiného, ale je to zábavné a funguje to tak jak má. Steve Martin je opět nepřekonatelný a dokazuje, že komediální role mu sedí nejlépe. Já mám obecně filmy se Stevem Martinem rád, protože je to velmi sympatický herec, kterému sedne snad každá role. Takže jak říkám, já jsem se u toho nasmál a pobavil vrchovatě a byl jsem spokojený. Navíc se moc dobře kouká na Hilary Duff, to pánové jistě uznáte. Ale i přesto dávám tři hvězdičky, protože už jsem viděl i lepší komedie, které si čtyři hvězdičky zasloužili více než tahle komedie. Takže v tomto musím být spravedlivý. Ale tuto komedii řadím k těm lepším tříhvězdičkovým filmům, je to jakýsi mírný nadprůměr. Ale rád se na to kdykoliv znovu podívám a kdykoliv se u toho rád znovu pobavím. ()

MMR

Když si zmapuju všechny rodinné komedie, co jsem doposud viděl, tak tahle je jedna z nejlepších. Celou dobu jsem se příjemně bavil, což je pro mě důležité. Závěrečné hodnocení = jasná volba => Plný počet :-) ()

juta

Nechápu kdo by chtěl mít tolik dětí :D no, aspoň se doma nenudí. Pár scén mě tam nenadchlo, ale jinak jsem se příjemně bavil. Jen mě udivuje, kde vzali prachy na tak velkej barák. ()

dex2man

Martin má jistý komediální talent,ne velký, ale jeho nešikovnost a některé grimasy stačí na vykouzlení takového toho přiblblého úsměvu (alespon u mě). Bonnie Hunt je správně mateřsky milá a role jí tím pádem výborně sedla. Prostě celkem povedená rodinná komedie - na plácání do kolen to není, ale na pobavení a odreagování dostačující... ()

nash.

Neurazí,ale ani nenadchne.. scénáristicky impotentní rodinná komedie složená z žánrových prefabrikátů, kterou pár vtípků a několik hodně přijemných momentů příliš nezachrání a co mu na kladných bodech přidá sympaťák Steve Martin, to mu sebere banda nevychovaných fracků.. ale jednou se to přežít dá.. ()

Slarque

Komedie spíš hlučná a rozjívená než vtipná. Příšerně schematický scénář přímo přetéká těmi nejotřepanějšími klišé (30%). ()

mat.ilda

U obrazovky mě udržela pouze zvědavost, kam až ty malý smrady nechají zajít - a výsledek? Po dnešku se nedivím, že je v Americe tolik opuštěných domů se zatlučenými okny. Film sám přesně odpovídal představám i zkušenostem s jemu podobnými, až na S. Martina, který se zdá být otcovskými rolemi už poněkud vyhořený - potud zklamání - a jeho opakem překvapivě zábavný A. Kutcher, vlastně chci říci jediný zábavný... ()

Ilicka

Chtěla jsem vidět Toma Wellinga jinak než Clarka Kenta. Viděla jsem Toma Wellinga ve variaci na Clarka Kenta. A když zrovna děti nelikvidovaly cokoli jim přišlo pod ruku nebo Steve Matin neplachtil vzduchem (!!!) tak to bylo celkem příjemné. Což bylo asi 10 minut z celého filmu. ()