UFO Švédsko

Príbeh o dospievajúcej rebelke umiestnenej do pestúnskej starostlivosti, ktorá má podozrenie, že jej otec nie je mŕtvy, ale unieslo ho UFO. Za pomoci združenia UFO Švédsko je odhodlaná zistiť pravdu. Príbeh sa odohráva v 90. rokoch 20. storočia v malom švédskom meste. Producentská spoločnosť Crazy Pictures sa inšpirovala združením "UFO Sweden", ktoré vo Švédsku spravuje najväčší UFO archív na svete - Archív pre nevysvetliteľné javy. (Film Europe)

Johny M.

Docela fajn pokoukání, slabší 4* (ten závěr byl trochu mimo). Ale jinak v pohodě dobrodružný sci/fi, zdůrazňuju DOBRODRUŽNÝ, aby někdo, kdo čeká hororovou naháněčku s vetřelcema, nebyl zklamanej, jako pár blbečků tady (co je sakra snazšího, než si aspoň zhruba zjistit, do čeho jdu). ()

Likan7

Místy je to hodně fajn, jen škoda, že to je místy i dlouhý, nudný, blbě napsaný i zahraný. Náznaky tajemné atmosféry občas připomenou Kontakt i Blízká setkání. Jen škoda, že to je často jen na půl cesty a nikdy to není takový to příjemný mrazení. ()

SAINTS

Ufo Sweden je aj napriek miernym nedostatkom príjemným filmovým zážitkom. Dokáže dojať, zabaviť a miestami aj prekvapiť, napriek tomu, že pozitíva sprevádzajú aj protipoly. Škandinávska kinematografia je tak obohatená aj o filmovú tému, ktorá nie je pre filmovú tvorbu tohto regionu zrovna vývozným artiklom. Tvorcovia sa však pekne pohrali ako s vizuálnou formou, tak aj výsledným posolstvom príbehu, čo je určite veľké plus. ()

blondboss

Veľmi priemerný mysteriózny snímok, ktorý stavia na pátraní po UFO v pozadí vzťahu otca a dcéry, ale robí to nemotorne a neobratne. Je to zbytočne zdĺhavé, chémia medzi postavami nefunguje, dialógy sú na úrovni trápneho televízneho sci-fi seriálu a v neposlednom rade ani samotný scenár neurobil dieru do sveta. Proste priemerný film, ktorého ale na slabé tri hviezdy ťahá dobre vybudovaná nostalgická atmosféra 80-tych a 90-tych rokov. 50 % ()

Sharlis

Obrovske prekvapenie, fakt som necakal, ze ten fim tak "zhltnem". Pre rezisera je to len druhy film, ale ocividne si dal hodne zalezat. Skvela ukazka toho jak tocit low budget filmy. Ta mlada baba v lead roli ma tiez velmi bavila, dalsie velke plus. Doporucujem kazdemu kto nepohrdne nizkorozpoctovym scifi, ake sa bohuzial v cz/sk vobec netocia. ()

rigby

Ono to vlastně není ani tak o UFO, ono to vlastně není ani zábavné, i ty postavy jsou jaksi nepříjemně podivné a nesympatické. Až se divím, že ty dvě hvězdičky tomu dávám. Škoda za tu lacinost, jinak by to mohl být docela dobrý film. 2- ()

gogo77

7/10 ... prekvapivo dobry sci-fi-filmik pre nenarocnych... dievcatku zmizne otec ked sa mu podari odhalit nieco co si doposial nikto nedal do suvislosti ... o 10 rokov sa vsak jeho auto objavi z cista jasna a padne z "neba" .... tu sa uz zacina patranie po pricinach zmiznutia a do hry sa dostava aj team ufo freaks "UFO Sweden" ... ktori sa s nadsenim ale aj pochybami pustaju do hladania dalsich stop ... a pomaly odhaluju ze za vsetkym sa skryva nieco omnoho vacsie ... je tam niekde naozaj UFO? ()

Idenatoys

Mohlo to být dobré, škoda že jde o melodrama teenagerky takže jediné ufo jsem byl ja 1:55:26 čekajíc u obrazovky až se objeví ufo... ()

Sefko

Keď vás pri sledovaní napadne, že sa tam deje to či ono ako v tom či onom film a dostanete na tie snímky chuť tak asi niečo nieje v poriadku. No a UFO Švédsko je žiaľ presne ten prípad. Super 8, Stranger Things, Interstellar, Kontakt, Návrat do budúcnosti či Terminator 2 Veru nieje toho malo. Ale napriek tomu sa to zo začiatku celkom dá. Lenže v polovici tomu dôjde dych a príbeh sa zrazu vyberie úplne iným smerom. A to zamrzí. Touto formou mi to trocha pripomína film Vojna zajtrajška, kde sa tiež snažili tvorcovia dostáť čo najviac zápletok z podobných filmov a vznikol z toho guláš. Ale na obranu, Ufo Švédsko drží trocha viac pokope. ()

Miroslav.Zac

Takový mix Blízkých setkání třetího druhu a Twisteru. Má to sice pěkný retro vizuál, ale navzdory tomu, že se film snaží celou dobu něco nabídnout, je tohle to jediné, co vás asi zaujme (plus honička s policajty ke konci). Celou dobu čekáte na závěrečné vystoupení (něco jako přílet mimozemšťanů v Blízkých setkáních), a když to přijde, za pár vteřin (možná minutu dvě) je konec a vy si říkáte: to bylo všechno? ()

lineker

Švédové si chtěli tak trochu zahrát na Hollywood a vystřihli slušný copyright zámořských akčních filmů pro nedospělé. Včetně soundtracku, který velmi silně připomína úvod Stranger Things. Děvče hledající svého otce, který před x-lety zmizel při honbě za neidentifikovatelnými objekty. K dispozici má partičku looserů a jednoho bývalého rodiného přítele. ()

holtis

Film mne moc nenadchnul, děj se utopil sám v sobě. Začátek příjemný, v tempu a zaujal a pak jako by autoři nevěděli, jak to celé nasmolit.  Opravdovost tohoto příběhu je bez ufo vlastně taky sci-fi. Dávám dvě hvězdy, tedy alespoň za snahu. ()

BStone

Vydařené sci-fi dobrodružství o podivném chování počasí a honbě za UFO, které solidně ubíhá a má všechny potřebné atributy. Škoda jen, že to nejlepší propálí v traileru. 65% ()

jabbo123

Tohle se bohužel nepovedlo. Nenápaditá pohádka, která má sice hezkou hudbu a snaží se o Spielbergovskou atmosféru seč jí síly stačí, ale moc jí to nejde. Hrozně se to vleče a závěr je hodně neuspokojiví. Jestli čekáte sic-fi, tak kolem něj se tohle povrchní drama prošlo jenom z dálky. Hvězdička za hudbu a za občas nápaditou práci s kamerou. ()

Melber

Hned na začátku může ledakoho zmást název, který sám o sobě představuje jisté dění kolem jistého spolku a nikoliv tak kolem UFO jak by se na první pohled zdálo, ačkoliv se hon za označením UFO uskuteční, tak i po mnoha minutách filmu se člověk může s měnícímy se okolnostmi na moment zastavit a spekulovat s čím že to mají čest nebo spíš co že to hledají. A není to konec který by někdo čekal, ale ta prostá kombinace sci-fi a vědy na konci prostě hezky sedne. A já jsem byl napjatý jak už dlouho ne, a z obrazovky jsem nemohl spustit oči. Nicméně jsem film sledoval s pocitem že by se mohlo jednat o další "Akta X" leč jsem se docela zmílil. Moje záliba ve sledování časově zasazených filmů mě navedla na spokojenou vlnu, protože Švédsko a 90 léta jsem v tom opravdu viděl a i spoustu dobových serepetiček na který dnes už jen ve snu vzpomenu si asi určitě připomenete. Práce s kamerou zvládli dobře, a díky tomu detaily kulis a věcí na scéně byly dle mého názoru dobře patrné. I špetka humoru a narážek nebyla zdaleka k utrpení jak by někdo mohl namítat. A herci neodvedly špatný výkon a velice mi k rolím sedly. Jen scénáristum trochu ujel pohled nad hlavní postavou která v polovině filmu nějak přetočí chování. A bez té policistky se to klidně mohlo obejít. Ale jinak tento snímek má velice příjemnou vlnu a nic nepřehání. ()