Od producentů filmů Královna Alžběta a Jak na věc přichází pravdivý příběh jednoho z nejznámějších lidí mimo zákon Neda Kellyho. Policie ho pronásledovala, stíhala celá zem a za jeho hlavu byla vypsána největší odměna na světě. Musel se skrývat, zatímco jeho přátelé a rodina byli nespravedlivě uvězněni. Ned se ale brzy se svým gangem stal pověstným. Heath Ledger (Příběh rytíře, Ples příšer), Orlando Bloom (Černý jestřáb sestřelen, Pán prstenů) a oscarový Geoffrey Rush (Záře, Královna Alžběta, Quills - Perem markýze de Sade), Naomi Watts (Kruh) v dramatickém a vzrušujícím příběhu jedné z nejslavnějších australských legend. (oficiálny text distribútora)

ArdathBay

V naprosto všech ohledech průměrná podívaná. Nejvíce škoda je to zejména u herců - obzvláště Geoffrey Rush je trestuhodně nevyužit. Také mi vadila naprostá černobílost postav, film se má sice v mnoha ohledech držet historických událostí, ale nějak se mi nechce věřit v absolutní dobrosrdečnost a čestnost Neda Kellyho a jeho kumpánů. Ale třeba se mýlím. Nebudu jen negativní, chválím za "plný " zvuk a kameru. ()

lennyd

Ned Kelly (Heath Ledger) je neprávem obviněn z vraždy koní. Odpyká si tři roky ve vězení, aby se vrátil jako "napravený" domů. Jenže místní cajti na něj jen tak nezapoměli, a jakmile jeho sestra jednomu "nedá", je Ned a jeho bratři hned obviněni z napadení. Utečou do lesa, a donuceni situací, vrhají se do boje proti viktoriánské policii. Berou bohatým (= rozumněj státu a královně), pomáhají chudým, odměna na jeho hlavu roste, až místní povolají policajtského bosse Francise Hara. Začiná hra na kočku a myš.... Příběh australského Robina Hooda (nebo Jánošíka chcete-li). V hlavních rolích jsou Heath Ledger jako Ned Kelly, Orlando Bloom jako jeho přítel Joe Byrne a na druhé straně barikády skvělý Geoffrey Rush.. Až na vcelku hloupý konec docela zajímavá ukázka australského historie.... Ale kdoví jak to ve skutečnosti bylo ... jak říká Jiří Kulhánek - kdo je bez miny, ať hodí kamenem... ()

Mihail123

Prehnane nudný 2-hodinový blábol. Film bez napätia, bez akýchkoľvek vzťahov medzi postavami (načo sú nám zvučné mená, keď aj napriek tomu zahrajú veľké makové). Heath Ledger je drevený, Orlando Bloom ešte horší ako v Tróji, Geoffrey Rush neviditeľný a Noami Watts sa tiež moc nepredviedla. Nezávislý filmík, v ktorom si austrálčania zhovadili svojho Jánošíka. ()

viperblade

Prakticky tomuto filmu nemám co vyčíst. Heath i Orlando se do svých rolí IMHO hodili, Naomi (i když tu je cca. 20 minut) měla důležitou roli, takže taky potěšila a Kerry Condon (má oblíbenkyně z právě dokoukaného Římu) mě taky potěšila. Suma sumárum my vycházejí čtyři hvězdy. A proč? Protože k tomu, abych dal plný počet, mi chyběla nějaká výraznější scéna, nějaká, při které by mě mrazilo v zádech, nebo bych si řekl "Tak to je mazec…“ Proto dám "jen" 4 hvězdy. Mimochodem, Ned Kelly je další z filmů, který tu je podhodnocen… ale to je zase IMHO. ()

Kaka

Jediné co stojí opravdu za zmínku je závěrečná přestřelka, kdy skupina asi sta vojáků vedená hlavním záporákem filmu komisařem Harem (Rush) obklíčí dům, kde se ukrývá kompletní banda čítající čtyři kumpány. Výtečně nasnímaná střelba (zvuk, přehlednost) a především úsměvný a v pravdě strhující nápad s brněním, kdy člověk musí chtě nechtě ne příliš charizmatickým hrdinům o sto šest fandit. Hlavní herečtí představitelé příliš přesvědčiví nejsou a to je asi ta hlavní chyba celého velkohubě se tvářícího projektu. S klidem na duši se však tento výtvor dá charakterizovat jako průměrný a z hlavy lehce vyšumitelný. A to jsem ještě nezmínil několikaminutový a naprosto zbytečný štěk Naomi Watts, která tam byla opravdu jen kvůli tomu tak atraktivnímu australskému looku. ()

• Filmovanie prebiehalo na viacerých miestach v austrálskom štáte Victoria, ktorý leží na juhovýchode tejto krajiny. (MikaelSVK)
  • Ve filmu lze vidět Neda Kellyho (Heath Ledger) ozbrojeného upilovanou .577 Carbine. Skutečný Ned Kelly takovouto pistoli vlastnil, dostal ji jako mladík od bushrangera Harryho Powera, který ho s ní učil střílet. Říká se, že patřila mezi jeho nejoblíbenější zbraně. (HectorHagman)
  • Světová premiéra filmu se konala v Austrálii necelé dva bloky od místa, kde byl Ned Kelly pověšen. (HappySmile)