Pád Tretej ríše

• Česko Pád Třetí říše (viac)
Nemecko / Rakúsko / Taliansko, 2004, 156 min (Special Edition: 178 min, Alternatívna 149 min)

Predloha:

Joachim Fest (kniha), Traudl Junge (kniha), Melissa Müller (kniha)

Scenár:

Bernd Eichinger

Bruno Ganz, Alexandra Maria Lara, Corinna Harfouch, Ulrich Matthes, Juliane Köhler, Heino Ferch, Christian Berkel, Matthias Habich, Thomas Kretschmann (viac)

Je apríl 1945 a do úplnej porážky nacistického Nemecka ostáva už len niekoľko dní. Hitler však vo svojom berlínskom bunkri aj naďalej požaduje od svojich generálov boj do posledného muža...Film, detailne popisujúci, ako prebiehali posledné dni Tretej ríše v Hitlerovom berlínskom bunkri, vznikol na motívy knihy Hitlerovej osobnej sekretárky Traudl Jungeovej, ktorá s ním bola v bunkri až do úplného konca. (RTVS)

Trageeed

Méně je někdy více!!! Snaha o co největší syrovost a působení na city diváka se občas mění v parodii nebo i nudu!!! Ale rozhodně to není špatný film!!! ()

zager

Téma druhé světové války nemám příliš v oblibě. Tenhle film však rozhodně za to stál. Jeho surovost jen ilustruje opravdovou nelidskou atmosféru té doby. ()

Orisi

Úchvatná podívaná! Herecké výkony jsou dech beroucí a to se zdaleka netýká jen hlavní role. Ukázka všech poměrů v posledních dnech Říše atmosféru filmu dovádí k dokonalosti. Konfrontace malého fanatického člena Hitlerjugend s jeho iluzí-zbaveným starším protějškem, chladnost a fanatismus Goeblesových a přístup německých důstojníků k blížícímu se konci........to vše je ohromný žážitek a nelze než doporučit všem, které toto téma alespoň trochu zajímá. ()

Agent008

Film popisující Adolfa Hitlera jako člověka se všemi "lidskými" potřebami a jeho působení na své nejbližší okolí při konci své vlády, a celého nacismu v Německu. K tomu skutečný rozhovor s Hitlerovou sekterářkou Traudl Junge, a její báječné filmové podání od herečky Alexandra Maria Lara a velmi realistický výkon Bruna Ganze. ()

Phoenixcq

NUDA NUDA NUDA!!! Strašné... Proč to proboha bylo tak natahované??? Tohle bylo opravdu velké zklamání:-( Ta jedna hvězdička je jen za slušné herecké výkony. Jinak bych dal asi odpad:-( Bohužel... ()

Lorkis

Film je chladný jako kus ledu, ale je to dobře, film je to zvlášní a zajímavým způsobem působí... A hlavně je to natočené tak dobře že na konci filmu ještě Němce litujete... ()

Zik.M

U filmů na téma druhé světové války mám vždy plno problémů překousnout historické nesrovnalosti, překroucenosti, nepravosti a tak podobně. Pád Třetí říše je podle mě naprostá jednička zabívající se touto problematikou. Zde můžu jen a jen chválit. Je zde nejdokonaleji zahraná postava A. Hitlera a nutno podotknout, že je z čeho vybírat. Jednoznačně zde patří Bruno Ganzovi primát. Škoda jen, že už v ničem tuto postavu nesehrál. Musím vyzdvihnout i ztvárnění naprosto šílené rodiny Goebbelsových. Ale vesměs bych tu mohl vyjmenovat všechny tehdejší funkcionáře,co se tu objevili (Himmler, Speer,.... ). Ale není to jen o Hitlerovi. Zobrazení rozbombardovaného Berlína s plna těly civilistů, nemohoucnost esesáckého doktora jakkoliv pomoct, ukázka naprosto zfanatizovaných dětí,které se nakonec postřílí mezi sebou, jelikož nechtějí žít v ničem jiněm než v "říši,"........ Co ještě víc dodávat??? Pro mě film, který bych se nebál ohodnotit 99% ()

Treatys

Mám rád válečné filmy a tento patří k mým nejoblíbenějším. Poslední dny Hitlerova života, atmosféra úkrytu a postavy německých důstojníků dávají snímku silnou atmosféru a připraví tak dvě a půl hodiny zajímavého času. Za mě rozhodně 100%. ()

spawn866

Film je co se týče obsahu dost ohavný a nelidský(!), nejvíc mě udivovala ta hloupost, opravdová hloupost která neznala mezí! Hloupost lidí kteří zabíjeli sami sebe a nebo svoje bližní, děti, obzvlášť ta scéna s dětmi kde paní Goeblsová nejdřív uspala své děti a potom jim strčila do úst ampule s jedem, stiskla jejich chrup, tím je zabila, toto byl opravdu hnus a něco takového by nemělo být nikdy odpuštěno(ani v příštím životě, a vlastně kvůli čemu? přece kvůli fanatickým nesmyslným ideálům!)! Musím se přiznat že občas jsem se ve filmu nachytal jak přeju těm náckům, hnusnejm nelidskejm a fanatickejm, jenom to nejhorší. Kdo má největší zodpovědnost vůči mrtvým lidem v 2.světové válce? Samozřejmě Hitler, bez jeho nápadu(myšlenky) by se nic z toho neudálo, pak tu jsou jeho posluhovači, ale nejvíc se na tom podíleli obyčejní lidé kteří měli právo zvolit si za kancléře někoho jiného, oni obyčejní lidé můžou za to že umřelo miliony, přesně to je 62 537 400 lidí, z toho vyplívá že nejhorší nejsou lidi jako je Hitler, ale ti lidé, ty tupé ovce, bez mozku, bez rozumu, ty kteří to sami dovolí, dovolí těm jako je Hitler, páchat zlo na lidech... ()

ragtime

Hitler bol odpornou a a zároveň fascinujúcou postavičkou. Podanie Bruna Ganza je pozoruhodné. Snímok je na môj vkus trochu dlhý, ale jeho posledná tretina je o to údernejšia. ()

Filatov

Je květen, tudíž se zase slaví konec války, tak jsem si říkal, že si dám nějakej tématickej film a sáhl jsem po Pádu Třetí říše. Film jsem viděl už v kině a nebránil jsem se teď po letech podívat znovu a je to skvělej film. Dvě a půl hodiny jsem nechal Říši padat v tichosti mýho pokoje a užíval jsem si představení Bruna Ganze, kterej Hitlera zahrál fakt naplno. Pád Třetí říše poutavě popisuje poslední dny před koncem války, chaotické myšlení všech a náhled do vůdcova přemýšlení. Poutavá podívaná plná destrukce, Hitlerových falešných nadějí a váhání. ()

tvojemamaspi

Asi jedinej film, na kterej jsem byla schopná v kuse koukat dvě a půl hodiny. Bruno Ganz se mi jako Hitler moc nelíbil, ale Traudl Junge byla úžasná.. trochu mě ale zarazilo jak byla vykreslená Hitlerova povaha, občas mi to připadalo až moc milý a nevinný. ()

Mark1983

Zajímavý pohled na jednoho z nejhorších diktátorů všech dob,co si myslí,že mu patří svět.Ale nakonec se i tehdy ukázalo,že to je jen velký omyl,protože i když může být světová válka tak jeden stát přece nemůže obsadit jeden svět úplně sám,i když způsobí plno utrpení a hrůzy,že je to až nepopsatelné.Ale nakonec bloudil sem a tam jako smrdutý pes,a to se mi líbí,protože způsobená bezmocnost s jednou obrovskou nenávistí je vždycky nejlepší pomstěná,a když někdo řekne,že se to dalo vyřešit i jinak a nebo dokonce někteří litují němce tak nemají nejmenší potuchu o té celé věci,což tu potuchu nemá nikdo,kdo tu hrůzu neprožil.Ano,můžeme se podívat na různé filmy,či dokumenty,ale i když se nám z toho zvedá žaludek,pořád nemůžeme vědět,co uvnitř nitra bezmocní lidé prožívali,dokud to neprožijeme.A já jsem se doslova kochal,jak ten prašivý pes Hitler dostal,co si zasloužil,což platí i o tehdy nacistickém Německu.Doufám,že něco podobného se na světě už nestane,protože takovou hrůzu nepřeju nikomu. ()

Eisenmann

Jedná se vlastně o jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem kdy měl možnost shlédnout. Jedna velká historická epocha končí a kdysi mocná říše se tísní v pondzemní pevnosti pod Berlínem. Celé pojetí je úplně jiné, než na které jsem byli zvyklí z průběhu dvacátého století z amerických a sovětských filmových dílen. Jsem vážně rád, že Evropané nadále točí historické filmy, protože náš náhled na věc je daleko jiný. Je smutnější, pravdivější a nesnaží se být propagandisticky vítězný. ()

Monellito

Dech beroucí film, který každý fanoušek filmu a historie polyká plnými doušky. Jenže jedna věc mi tu však vadila a to ta, že generálové a jiní SSmani zde byli vykresleni velice pozitivně, což se projevilo v konečných titulcích, kde mi těch vrahů bylo vlastně líto. Toto je jediné mínus, za což filmu nemohu dát 5 hvězd. ()

Bohdy67

Spíše by se to mohlo jmenovat "Pád Berlína", nebot se tam odehrává celý děj a poslední dny války na ostatních místech chybí.Každopádně je hodně zajímavé vidět poslední dny a jejich průběh "naživo"...Hitler byl ve svých posledních dnech zmateným a nemocným stínem toho velkého diktátora co chtěl dobýt svět. I pohled na zbýdačené obyvatelstvo Berlína je příšerný, o "nemocnicích" s useklými končetinami ani nemluvě. Nicméně nejvíc zamrazí,že i toto zobrazení není vůbec nic od toho co se dělo v koncentračních táborech. A je dobře že to tu nebylo zobrazeno, ikdyž se to mnohým nelíbí,ale k tomu slouží jiné filmy, tento měl zachytit poslední dny Třetí říše a bohužel zřejmě nejslavnějšího "člověka" dvacátého století....84% ()

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

Kina ovládne němčina, startuje DAS FILMFEST

14.10.2019

3 země – 4 města – 7 kin – 8 programových sekcí – 20 hostů - 50 celovečerních filmů a další 4 bloky krátkých filmů. Tento týden startuje festival DAS FILMFEST a již po čtrnácté nabídne divákům… (viac)

Největší námořní tragedie ve filmu

Největší námořní tragedie ve filmu

25.01.2007

Německá televizní společnost ZDF oznámila, že natočí velkofilm o největší námořní tragédii. V lednu 1945 se přeplněný Wilhelm Gustloff po nárazu torpéda, jenž bylo vypáleno sovětskou ponorkou, během… (viac)