Jimmy Keene si začíná odpykávat desetiletý trest ve vězení, ale dostane úžasnou nabídku. Pokud se mu podaří získat přiznání Larryho Halla, podezřelého z několika vražd, bude propuštěn na svobodu. Splnit tento úkol však bude životní výzvou. (Apple TV+)

Ricky_CZ

Vyvrcholení děje zajistilo pátou hvězdu. Emoce to vyvolalo jak se patří. Skvělý zážitek a 6 epizod je tak akorát. Více možná později.. ()

b.dragonfly

Konečně seriálové překvapení tohoto léta a já musím dát pět hvězd. Při prvních dvou dílech jsem si plnou palbou tak úplně jistá nebyla, nicméně poslední dva mě rozsekaly a já vrněla blahem. Seriál je natočený podle skutečných událostí - řádění sériového vraha Larryho DeWayne Halla v letech 81 - 94 a je ku*ewsky skvělej. Paul Hauser, který si Halla ve vězení zahrál, byl dokonalý weirdo - jeho chování, mluvení, celkově celá jeho osobnost. Myslím, že lepšího herce by na tuto roli jen těžko sehnali. Rolí Tarona Egertona jsem nejdřív úplně nadšená nebyla, ale postupná proměna nafoukaného šampona v pokorného chlapa byla výborná a Jimmy se mi každým dílem zamlouval čím dál víc. (Pozn.: Mimochodem, dámy, všimly jste si těch dokonale řezaných rysů v jeho obličeji?) Dialogy, které spolu Larry a Jimmy vedli, bylo jedno luxusní duo. Larry zoufale toužil po spřízněné duši, Jimmy se mu díky tomu dostával do hlavy a odkrýval jeho děsivá tajemství. Tohle se prostě zaryje pod kůži. Seriál vzbuzuje emoce, znepokojení, znechucení, místy se vám chce Larryho litovat, místy se z něj chce zvracet. Neumím si představit být tehdy reálně na místě Jimmyho, pod vším tím tlakem, vědět, že čas se krátí a celý váš život se může ocitnout v ještě horší sračce, než jste teď. Vše na mě dokonale působilo, já jsem spokojená jako už dlouho ne a rozhodně dám celou sérii znovu. ()

Rada

Tento seriál byl pro mě velkým překvapením, málokteré dílo inspirované skutečnou událostí, nabídne tolik superlativ. Povedený scénář, silná temná atmosféra a bravurní herecké výkony zajistili napínavou podívanou. ()

Flopik

Neskutočný Taron a k tomu famózny Paul Hauser, ktorý si zahral životnú úlohu. Skutočný príbeh, kde Jimmy musí získať priznanie psychopata Larryho a je to natočené naozaj bravúrne. Čo však musím vyzdvihnúť najviac sú dialógy a hlavne chémia medzi hlavnou dvojkou. Pri ich scénach doslova mrazilo a nedokázali ste si vydýchnuť. Z epizód rozhodne vytýčim  5, kde dialóg Tarona s Paulom a detailné opisovanie vraždy nemajú chybu a ja som mal husinu. Finále skvelé, aj keď za mňa mohlo byť lepšie a čakal som troška väčšie vygradovanie. Inak ale rozhodne odporúčam, koniec výborný a 5* jasných. PS: Tento seriál mal mať rozhodne 10 častí nakoľko mal čo ponúknuť. ()

Warhorr

Volavka je typickým příkladem toho, že nepotřebujete šestihodinovou akci, abyste se mohli bavit. Toto kriminální drama z vězeňského prostředí Vás dokáže přinutit být napnutý jak kšandy po celou dobu. Chvílema jsem v tom viděl i trochu True Detective. Osobně bych asi poskládal trochu jinak časovou osu, hlavně ze začátku, protože se to může zdát trošku zmatenější ale to je asi jen detail. Třešničkou všeho je herecký výkon Paula Hausera alias Larryho Halla. Takovej obtloustlej psychoušek, který si hraje se všemi okolo a vy nikdy nevíte, jestli zrovna kecá nebo mluví pravdu, plus ten jeho hlas, tady to je trefa do černého. Líbil se mi i Taron, dost možná životní role. Volavka je horkým adeptem na seriálový hit tohoto roku. ()

zahadum

Len štyri hviezdy ? 80 % ? nejak málo na to, že ma to zaujalo a sedel som ako prikovaný. Vysvetlím ale vopred píšem, že kolega menom : EvilPhoEniX napísal oveľa lepší komentár a ktorý je na 99,99 % totožný s mojim pohľadom na tento seriálový počin roka. Preto to nebudem naťahovať a len skratkovito. Egerton skvelá voľba a macher zo začiatku prejde dokonalou zmenou. Hauser, nedá sa veľa povedať ale jediná možná herecká rola v ktorej si neviem nikoho iného predstaviť ! Skvelý priam naozaj životný výkon a tie spustlé oči do ktorých neprenikne nikto sú dokonalou hereckou ukážkou. Jeho hlas je už len čerešnička na torte. Rozlúčenie s hercom Ray Liottom, myslím si, že dal do tej role všetko ! ( nech odpočíva v pokoji )  A potom je tu všetko čo opísal negatívne aj EvilPhoEniX, krátky seriál ! áno presne tento seriál mal mať ešte minimálne dva diely ktoré by ukázali súdny proces a hlavne jeden diel ktorý by nejakým spôsobom ukázal rozdiel medzi väzením č.1 a väzením č.2. Sorry ale ja som rozdiel nevidel ! Aj keď sa tam k niečomu schyľovalo tak...to vyšumelo do prázdna. Škoda ! veľká škoda ! Ináč po všetkých smeroch výborný napínavý seriál ktorý desí tým, že je podľa skutočnej udalosti a nie tak dávnej minulosti. Spracovanie výborné, žiadne hluché miesta som nevidel ani nič nelogické alebo niečo čo by odvádzalo pozornosť niekam inam. Výhrada je v posledný diel ktorý proste z minúty na minútu ukončí všetky zaujímavé dejové línie a ..šmitec ! ? Ten prechod z neistoty si to zaslúžilo prepracovanejší vzhľadom na predchádzajúce diely. Takto sme nevideli super dokonalý seriál ale " len " skoro dokonalý seriál. 80 % ()

Bozvav

Docela zajímavý seriálek, za mne snad zbytečně natažený. Dva díly bych ubrala. Jako celek dobré, herecky dobře zvládnuté, fajn kamera i hudba. Za mne tři hvězďule. ()

Mlle

Jeden z těch seriálů, ve kterých se nic neděje. Divák se má toulat atmosférou a pocity plnými zvrácenosti, duševní patologie a různých křivd. Všechno je odhaleno na samém začátku, osobní příběhy dvou hlavních hrdinů jsou načrtnuty a zbytek dílů je už jen velmi pozvolna naplňuje. V prvních dvou dílech se nestane vůbec nic, loudavé tempo vás ovšem přiměje sledovat každý další díl a doufat, že by se v něm třeba už něco stát mohlo. Dočkáte se až v díle posledním. Jako hodinový film bych nápad ocenila, i když ho absurdita na konci (nekontrolovaná vezeňská pošta) zcela zabíjí, šestidílný seriál se stejnou náplní je ale jen důvod lehce pozdviženého obočí. Kladně hodnotím pár slušných scének v průběhu a výborné hlavní herce. ()

warrenur

Slabsie stvorhviezdie. Hoci ulizany Egerton z Kingsman-ov odpoveda celkom verne namyslenemu flutkovi, viac ma svojim vykonom bavil fuzaty Paul Walter Hauser a sceny s nim boli i najviac atmosfericke a na hrane. Sposob, akym o seba "treli" zvratenost a nenutenost. Opat tazsi film, ku koncu obcas depresivny. 68% Odporucam, moze sadnut, rozhodne stravitelnejsie a i s lepsim vizualnym "vnemom" ako je Dahmer. ()

MickeyStuma

„Temný případ´ (2014 - 23) úspěšně udal nový směr a tak tu po seriálu „Jedna noc´ (2016)  máme další minisérii, která opět v žádném případě nenechá na pochybách. I když celý koncept nevyniká originalitou, scénář byl po psychologické stránce, a to včetně ohledně přirozeného chování, reakcí a skryté chytrosti, zpracován naprosto ukázkově. Vedené dialogy se mohou zdát zbytečně dlouhé a pro někoho nudné, ale v právě v nich je kouzlo okamžiku. Taron Egerton a především Paul Walter Hauser podali úctyhodný výkon. Oba plně pochopili charaktery svých postav a tak doslova a do písmene sehráli hluboký konverzační koncert. Oba své role nehráli. Oba svými reálnými předobrazy doslova žili. Psychologický labyrint konverzací děsí, znechucuje i lituje. Narušená a podrážděná mysl ovládaná pudy často až mrazivými se sklonem k patologické lži nutí zpochybňovat jakoukoliv jistotu nad danými skutky a přesvědčení. Na konci jsou ukázány fotografie skutečných aktérů skutečného případu, na jehož základě to celé vzniklo. Psychologické vězeňské drama v minisérii, na který se dlouho nezapomene. ()

Rockerman

Psychologický krimithriller, který vtáhne a už nepustí. Vše je umocněno, že tak nějak se to doopravdy stalo. Rozhovory Jimmyho s Larrym jsou vynikající a přestože by se tu nějaká chybička určitě našla, dávám za pět! ()

yvona

Plně vybavená dílna ve vězeňském pekle plném magorů, byla jedna z věcí, která mě totálně otrávila hned v druhé epizodě. Jimmy byl odhalen jako bonzák a obešlo se to pouze nějakou hlubokomyslnou hláškou místního bosse a tím to haslo. FBI nechala svého svěřence naprosto bez  kontaktu, takže ve finále prosrala celou tu Jimmyho lopotu. Kontakt si totiž vybíral  starou dovolenou. A celou sérii jsem musela koukat na vymydleného slizkého Tarona Egertona s perfektně načesanou vlnkou, který se ani nepokusil o nějaký herecký výkon. Tři hvězdičky patří Paulovi Walter Hauserovi, který si to zjevně užíval. ()

Daiker

Trefa pro AppleTV+....... Skvělé konverzační kriminální drama..... Je to dobře natočené, vidíme i vyšetřování a příběhy obětí, vzpoura ve věznici byla luxusní..... Hlavní záporak/vrah byl prvotřídní slizák a ten jeho hlas byl odporný..... Jeden z TOP seriálu roku 2022 ()

Jajar

Skvělý true crime seriál o mladém drogovém dealerovi, který ve vězení dostane nabídku na prominutí svého desetiletého trestu, pokud se mu podaří získat dodatečná doznání masového vraha Larryho Halla. V minisérii Black Bird se prolínají dvě příběhové linie. Jedno vyprávění z pohledu detektiva Briana Millera (vyšetřuje vraždy Larryho Halla), druhé z pohledu hlavního hrdiny Jimmy Keena. Je to poutavá kriminálka a drama thriller, který diváka naprosto pohltí. Black Bird vyniká hlavně hereckými výkony (Taron Egerton, Paul Walter Hauser a Ray Liotta). Nechybí ale ani propracovaná psychologie postav, dobrá atmosféra i chytrá zápletka. Apple doručil kvalitu. Jako už poněkolikáté. ()

Maximilianus

Mohlo to byť lepšie, dramatickejšie, drastickejšie a viac premyslené,  ale inak fajn. Dúfam, že jedného dňa dostane Taron Egerton Oscara. Paul Walter Hauser tiež výborný, ale že mu tieto úlohy idú už vieme. 7,6/10. ()

Nix

Rozhodně to patří mezi kvalitní podívanou už jen i kvůli ústřední dvojici. Nejen, že Taron s Paulem hrají jako o život a naprosto vás jejich výkon pohltí, ale je hrozně fajn a osvěžující dívat se na neokoukaný tváře. U Paula jsem tomu fakt nevěřil, že je schopen něčeho takového. Ale co se týče zpracování tak je to rozděleno na takový dvě části. Jedna ohledně vyšetřování s jinou detektivní dvojicí mne hrozně bavila a připomínala trochu True detective a takové ty pomalé táhnoucí se detektivky, ale přitom se tam dělo toho tolik, že to člověka pohltilo. Co se týkalo vězení, tak to bylo naprosto pohlcující a skvělý. Jenže ten konec už mi přišel takový bez šťávy a tak nějak se to ukončilo v poklidu a celkové v posledním díle bylo více neduh i třeba vůči Taronovi a chybělo mi tam dovysvětlení s dorozcem a více takových mini příběhů zůstaly bez nějakého vysvětlení a je to jen na domyšlení. Je to škoda, ale určitě to nejsou důvody, kvůli kterým bych to nedoporučil. Ale přeci jen The Night Of z těchto jednohubek odehrávajících se ve vězení pořád vede a řadím to po boku s Time na stejnou příčku. Ale rozhodně se nudit nebudete! ()

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

Boj o moc a Medvěd si podmanili ceny Emmy 2023

16.01.2024

Proběhlé předávání cen Emmy se ocitlo v poněkud kuriózní situaci, když se slavnostní ceremoniál kvůli stávkám v Hollywoodu odsunul ze září 2023 na leden 2024. Navíc zde byly předávány ceny za seriály… (viac)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (viac)

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)

Našel Marvel nového Wolverina?

Našel Marvel nového Wolverina?

04.07.2022

Zatímco se na obzoru rýsuje další Comic-Con, přichází zprávy, že herec Taron Egerton (Kingsman: Tajná služba) jednal se šéfem Marvelu Kevinem Feigem o tajné roli. Podle nejrůznějších indicií by se… (viac)