V 70. letech přivedla skupina mladých surfařů z nehostinné čtvrti Dogtown v kalifornském Venice k životu nový, revoluční styl skateboardingu. Zakladatelé týmu Z-Boys, který se proslavil svým agresivním stylem, zkombinovali dechberoucí surfařské kousky se skateboardingem a stali se doslova přes noc obrovskou senzací a místními legendami. Uvnitř prázdných bazénů, které se proměnily v dějiště strhujících kaskadérských kousků, položili základy dnešních extrémních sportů a vytvořili nový životní styl, jenž se postupem času stal celosvětovým antikulturním fenoménem. Když se však obyčejná odpolední zábava proměnila ve velký byznys, začala si sláva vybírat svou daň v podobě rozpadajících se přátelství, o nichž se všichni domnívali, že budou trvat navěky. (oficiálny text distribútora)

kailik

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu. Tenhle film jsem videl uz hodne krat a furt me strasne bavi. Asi hraje velkou roli, to ,ze to je podle skutecnych udalosti, pro tyhle filmy mam proste slabost. ()

rusty09

Jak tu hodně lidí píše, od filmu jsem moc neočekával, ale hodně překvapil. Ještě ke všemu sportovní film, kde toho moc inovativního asi vymyslet nejde. ()

PaulieD

Lords of Dogtown jsou mi blízké hned z několika důvodů. Předně mám rád filmy o vzniku fenoménů. Fascinuje mě, jak parta kluků jen díky své vášni dokázala ovlivnit dalších tisíc (miliónů) lidí a několik dalších generací. Zadruhé v tom vidím paralelu k parkourové scéně v Česku, jejíž vývoj jsem z pozice trénujícího člověka pozoroval v průběhu sedmi let a která se ubírá (bohužel? bohudík?) podobným směrem. Pokud jednou vznikne film i z našeho prostředí a s našimi myšlenkami, budu víc než rád. ()

inachisio

Příjemný snímek který dokázal dobře zachytit a podat pravdivý příběh o dospívajících chlapcích, kteří touží po adrenalinu. Opakuji se když řeknu, že film byl k velké škodě "obohacen" o spoustu zbytečných scén, které možná lépe přibližovaly myšlení adolescentů, ale jinak ubíraly filmu kouzlo. Nemůžu však hodnotit jinak, než kladně, protože, ač film žádným způsobem nenutil k zamyšlení ani nic divákovi nedal, herecké výkony, děj, prostředí i stavba příběhu mě naplno uspokojily, až na chvilkové hluché momenty. ()

Katie88

Moje "all time fav" asi v 17ti letech, kdy jsem si film přehrávala na vypáleném CD bez českých titulků pořád dokola, abych konečně všemu tomu americkýmu slangu porozumněla :) Naprosto dokonalej soudtrack, kterej si pouštím dodnes a byl pro mě úvodem do rocku 70tek. Začátek moderního skateboardingu v Kalifornií, parta kluků, ze kterých se staly hvězdy a nakonec zjistili, že jsou mnohem důležitější věci v životě, než sláva a peníze. Skvělý herecký výkony samozřejmě Heatha Ledgera a hlavně Emila Hirsche, kterýmu role bad boye Jaye Adamse sedne jako hrnec na zadek. Wish you Were Here (od Pink Floyd, ale tady cover od Sparklehorse) na konci ve vás ještě dlouho zanechá dojemný pocit. ()

Bohnice05

Tenhle film má duši. Příběh vyprávějící o třech kamarádech, kteří ježděním na skateboardu a surfu žili a měli to v sobě. Jeden z nich chtěl slávu a bohatství, další chtěl prostě vyhrávat a ten poslední největší rebel svým stylem založil v podstatě skateboarding podobný v mnohém tomu dnešnímu. Příběh plný smíchu a emocí... zkrátka a dobře 5* ()

optimus0s

Dlouho sem otálel s puštěním tohoto snímku. A to byla chyba. Scény ve kterých se jezdí na skatu sou dokonalé, a to tam nejsou žádný dnešní triky, "jen" ty starý dobrý. 75% ()

rekkky

Film nabitý energií, mládím, zábavou. Soundtrack potěší svou "duchapřítomností" se kterou do "tenagerského" prostředí zapadá. Bazén a skateboard? YEAAAAAH :D ()

Radek.SCH

Nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale Hardwicke má talent. Potom, co předváděla ve Stmívání jsem si myslel, že to za kamerou moc neumí, ale pak jsem zhlédl Třináctku, a můj názor na ni se „zneutralizoval“ ale po Dogtownu musím říct jedno: už se těším na její další film (pokud možno bez Belly Swan). Snad zastaví sestupnou tendenci, co se týče kvality jejích filmů. A nový Hamlet s Emilem Hirschem (mimochodem podle scénáře Rona Nyswanera) bude bomba. A teď k Dogtownu: definuje ho jedno slovo: WOOOOW! ()

Wolvie

Obrovské překvapení.Legendy z Dogtownu jsou takový malý nenápadný film,který má ovšem velké srdce.Skvělý příběh,výborní herci a pořádně dojemný závěr,který je kýči na hony vzdálený.Rozhodně doporučuji sehnat,protože tento film si zaslouží velkou pozornost. ()

Lyžař

Všechno, co je tak skvělé a nezávislé, jako byl i skateboarding, jednou ať chce, nebo ne, přejde v business..což je škoda..a tentokrát se podařilo i rozházet vztahy mezi partou dost velkých kamarádů. O kamarádství byl vlastně alespoň z mého pohledu tenhle filmek nejvíc. Peníze by neměly měnit lidi. Bohužel se tak tomu častokrát stane. Za čím se vlastně všichni honíme?? Chceme šťastný život, všichni o tom dennodenně mluvíme, ale..stejně se většina z nás žene za hmotnými statky. Jak smutný to fakt dnešní doby!! Poslední dobou si hodně všímám filmové hudby. Tady jsem byl spíše příjemně překvapen. Špička to ale nebyla:-( No ale poslední minuty filmu mě dostaly. Slzy na krajíčku a...přiznám se..dlouho jsem přemýšlel o tom, jestli tři, nebo čtyři hvězdy. Bohužel ale nakonec volím nižší variantu. Na tenhle snímek se ale ještě někdy podívám stopro znovu..a je dost možné, že změním názor. ()

Rokle

Posledních dvacet minut vylepšilo můj pocit z jinak průměrného bijáku o mladých skateboardistech. Nemůžu holt přenést přes srdce to, že banda týpků při svých jízdách porušovala pořádek v ulicích, jezdila po autech a vůbec při všech svých akcích musela vyřvávat jak jsou děsně cool. Myslím, že filmově to šlo řešit lépe a u jednoho momentu (přebrání holky) si to o to přímo říkalo. ()

Colleague

Příjemné překvapení, rekonstrukce začátků skateboardingu okořeněná skvělým hereckým výkonem Heatha Ledgera. Mám rád ty filmy kde na konci kouknu na youtube, jak hrdinové z filmu vypadali doopravdy a jestli je opravdu vše podle pravdy. Snad jen trochu škoda, že tomu režisér na konci trochu nepomohl a nenatočil krátké video s opravdovýma hrdinama. ()

Abath

Velmy povedené Filmové zpracování. Hlavní postavy bylo prostě úžasné a kamera jak by smet. Film je o tom, že ať hrajete za jakykoliv tým, přátelství vás da vždy do hromady a dny kdy jézdíte jen pro zábavu jsou lepší než ty, kdy jézdit musíte. ()

JirkaLexa

Skvělý a emotivní film, který mě velmi překvapil. Nejde totiž jen o skateboarding a jeho počátky, ale jde o příběh přátel, kteří zažívají dramatické chvilky, rozpory a rozchody. Kamera i hudba jsou velmi pozoruhodné. Cením herce, kteří se na role perfektně hodí. Jednoduše kvalitní životopisné drama, které mi objasnilo vznik skateboardingu, taky první skateboardery a také jsem zjistil, že tenhle sport má dost spojitosti se surfováním. Prostě perfektní a plné emocí mezi dospívajícími mladíky, což jsou emoce asi nejcenější... 90% ()

Ydrosten

Překvapení pro mně bylo to, že je to podle skutečnosti. Velmi pohodový film. Z-Boys se s tím v začátcích moc nemazaly. Heath Ledger a nebo Emile Hirsch si tady asi nastartovaly kariéry. 4 slušné hvězdy. Scény v bazénech byly slušné, jen by mně zajímalo, proč byly ty bazény u dna a po bocích, tak neprakticky kulaté. Vždyť to muselo být dost o hubu to koupání ()

martiňák

Jedna se o velice prijemny film po vsech strankach. Zpocatku je trosku rozpacity a neprehledny (proto to neni za 5*), ale to se rychle zlepsi. Souhlasim, ze svoji atmosferou pripomina Na pokraji slavy. Clovek si rika, ze bych chtel byt pri tom, nebo prozit neco podobneho. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)