Okouzlující námořník Jacob se rozhodne zastavit tyranského kapitána a zachránit unesené dítě. Na své misi získá nečekaného spojence v podobě mořské příšery. (Netflix)

moriero

Tak pokračuju v celoživotní plavbě proti proudu, ale mně se ( minimálně vizuálně) Mořská příšera líbila o dva levely vejš, než Jak vycvičit draka. S příběhem samotným to už možná mohlo lehce pokulhávat...ale vlastně né. Proč by mělo vadit, že je tak prvoplánový a přímočarý? Vždyť takové pohádky bývají často. A nikomu to žíly netrhá. The Sea Beast je pro mě majstrštyk a basta. Píšete, že u animáku v 21. století je dechberoucí vizuál povinností. Je. A tady se povedl na výbornou. Ani nevím, které scény vypíchnout jako první. Rudý ohňostroj skrze rudé plachty v úvodu? Skoky a pády lidí přes palubu? Pohyby příšer pod hladinou? Samotné moře? A v poslední řadě postavy: když si odmyslíte ty otravné velké hlavy a parodické účesy, byla radost sledovat jednu vedle druhé - v čele s Jakem (jak skáče do vody, sahá pro kopí, šplhá po lodi). I když nejsem cílovka, klidně si to pustím znovu. ()

PTuranyi

Veľmi dobrý animák, ktorého príbeh akoby vypadol z oka filmu "Ako vycvičiť draka". Z krvilačných beštií, prenasledovaných lovcami sa nakoniec vykľujú obyčajné morské zvery, ktoré chcú len žiť. Navyše Červená aj svojím vzhľadom pripomína Bezzubého. Produkcia je však perfektná a animácia na najvyššej úrovni, čo je už dnes vlastne štandardom. Nechýba akcia, napätie a šťastný koniec. ()

Tomulka

Vzhledem k tomu, že příběh bazíruje na celkem známém modelu bych čekal více od příšer. Jejich propracovanost (vizuálně) jejich hierarchii jejich domov. Více patosu při obývání jejich ostrova.... Velmi chyběli vtipné situace a záporaci by měli být více záporní. Ta červená je bez nápadů nemá žádnou zajímavou povahu, rys cokoliv. Ale koukat se na to dalo. Jednou. ()

Sopholojong

Stipka Piratov Karibiku, za hrst Ako vycvicit draka a plna miska "kaiju" mytologie. Letny "netflusacky" animak, napratany dynamickou akciou, epickou hudbou, uchvatnymi (pod)morskymi scenariami (jedna krasna scena pod vodou so vsetkymi vrakmi "hunterskych" lodi a kostier ulovenych monstier), farebnymi monstrami, ci roznorodou piratskou "sebrankou"... ale na druhu stranu, bezpecne sa vezuci v limitoch znamej "klise" zabavy bez pridanej hodnoty tvaru nenavist-precitnutie-odpustenie. Tou krvou na Jacobovej ruke z hlavy malej dievciny ma jednoznacne v tomto type detskeho animaku prekvapili. 7/10 ()

lukke87

Až na "Červenou", což je podvodní polokopča Bezzubky, uvidíme hodně zajímavý a originální postavy, skvělý animace, příběh co tu ještě nebyl, no zkrátka super! Jen škoda a velký mínus za netflixovský potřeby zase něco genderově a rasově vyvažovat... Nechápu proč mást dětem hlavy. Co bude dál po námořníkovi, nebo po generálovi armády s ženským hlasem? Za chvíli už nebude král a královna, ale rovnou dvě královny? Pokud tohle zkousnete, tak hodnotím 70% ()

J.CTORN

Pojďme si něco říct o struktuře filmu, všechny tři  1 dějství: Mělo to neskutečné tempo a bylo super že draky úplně neukazovali. Pro dospělejší diváky to taky nebylo hanebné, protože některá akce byla i krvavá. Soundtrack mě skvěle seděl a některé záběry bych si nechal jako plakát. Taky bylo super že bylo cítit jakej matroš ty příšery jsou, prostě první dějství, super. 2 dějství: Bylo zajímavé sledovat chemii mezi naší malou černoškou a Jacobem, i když mě někdy štvalo že ho na té scéně moc potápěla, ale tak co. Animace ostrova byla fakt skvělá a ty příšery vypadaly moc fajn, sice trochu odflakle jako např. Rudá (nechci ovšem říkat že nevypadala skvěle, to vůbec) ale na jednu stranu vypadal fakt super Modrej. Trochu mi to připomínalo Pokémony. 3 dějství: to už bylo slabší, od druhé poloviny prvního člověk neměl takový hype ale závěr nebyl špatný. Jen mě štvalo že neměl hlavní slovo na Rudé Jacob, to by tam sedělo mnohem víc.  No od začátku jsem myslel že to bude záležitost kterou budu sledovat víckrát a víckrát ale pak to bylo clkm slabý. Kdybych měl ale brát film jako celek tak velice příjemný nadprůměr. 7,5/10 ()

petrce

Nádherný dobrodružný příběh, který potěší každého s duší dítěte. K tomu všemu opravdu neskutečně hezky animované. ()

yano

Rozprávka od netflixu podľa kopiráku. Nechýba malá rozkošná potvora, zmena názoru na príšery, zmena charakteru hlavného záporáka…mňa, ako už nie mladého človeka, táto multikulti-pirátovka nudila a nezaujala. Nebolo to však úplne zlé a viem si predstaviť, že keby som bol ešte dieťa, tak by ma to bavilo. Taká priemerná rozprávka. ()

Ttalgi

Taková průměrná odreagovačka po náročném dni. Určitě se z toho dalo vytřískat víc, čekala jsem nejaké hlubší pouto mezi tou holkou a přišerou (ať už modrou nebo červenou), lépe propracovaný příběh proč, jak... co třeba ten ostrov příšer? ()

Enon

Já měl pro to celkem velké očekávání ale jsem dost zklamán. Je to ten úplně nejvíc generický příběh, který si u pohádky dovedete představit, a mě už to začíná opravdu nudit. Pokud je to opravdu dobře zpracované a vymyšlené jako například Raya a drak, tak s tím nemám sebemenší problém ale tady je to prostě hloupý a tupý. Pro děti asi budiž ty se u toho asi zabaví díky krásným barvičkám a roztomilým příšerkám, mě už tohle bohužel nestačí. Potřebuji aby to mělo alespoň trochu funkční příběh, nebo nějaké emoce. Prostě jakoukoliv přidanou hodnotu, případně message. 48% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD