Chicagský úradník John Clark (Richard Gere) má takmer perfektný život: miluje svoju ženu, vybudoval si úspešnú kariéru a vychoval dve skvelé deti. Ale predsa... Pracovné dni bežia v rovnakej rutine a rodina je väčšinou priveľmi zaneprázdnená, aby trávila čas spoločne. Zmeniť to nie je ľahké. V jeden večer John urobí prekvapivé rozhodnutie – aby viac spoznal záhadnú Paulinu (Jennifer Lopez), ktorá sa naňho každý deň pozerá z okna tanečného štúdia, vystúpi z vlaku a zapíše sa na hodiny tanca bez toho, aby sa s tým niekomu zdôveril! Odrazu sa ocitne v celkom inom svete – svete pohybu, hudby a vášne... Kým sa John tajne pripravuje na najväčšiu chicagskú tanečnú súťaž, jeho zvláštne správanie prinúti jeho manželku Beverly (Susan Sarandon) najať si detektíva - podozrieva totiž Johna z nevery! Keď sa však tento muž začne doslova vznášať na tanečnom parkete, jeho celý život a manželstvo sa zmení... (TV Markíza)

Nancy

Tanec miluji, takže jsem byla s námětem celkem spokojená, Richard Gere je docela pěkný chlap, takže bylo na co (na koho) koukat a je to i celkem inteligentní komedie. Herecké výkony (bohužel) průměrné a ani Jennifer Lopez mi nepřišla tak docela tragická jako většinou. Jen kdyby to nebyla taková úděsná nuda. Kromě docela povedených tanečních scén a pár vcelku vtipných hlášek nebo scének (jejichž původcem je většinou nesympatická obézní tanečnice) zde opravdu nebylo nic zábavného a tak se z toho stává opět další tuctový americký remake, kterým se opět dokáže, že Hollywood není dokonalý a nemůže natočit jakýkoli film báječně (i když tady to bylo spíš tou mentalitou Američanů/Japonců). ()

Falko

Prijemny pohodovy tanecny film, ktory zase nie je az tak dobry, aby som mu dal 4 hviezdicky. Mozno mi tu chybala nejaka väcsia dramaticka udalost, pretoze mi to pripadalo strasne presladene. Sice tu bolo manzelske podozrenie o nevere, ale prislo mi to take prilis slabucke. Za to ale nechcem film len kritizovat, pretoze vlastne sa mi celkom pacil. Stanley Tucci, Richard Gere alebo Susan Sarandon su skveli herci a nemam nic ani proti Jennifer Lopez... 16.02.2009 ____ Richard Gere - (John Clark) +++ Susan Sarandon - (Beverly Clark) +++ Jennifer Lopez - (Paulina) +++ Stanley Tucci - (Link) +++ Richard Jenkins - (Devine) +++ Nick Cannon - (Scott) +++ Lisa Ann Walter - (Bobbie) +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: John Altman +++ ()

MsUtahraptor

Tak si to shrneme: On se po X letech monotónního života nudí. Najde si koníčka. Řádně Jí to neoznámí. Ona ho začne (neoprávněně) podezřívat. Nechá ho špehovat. Tajně přitáhne neukázněnou dceru na Jeho Velký den. Ten se, samozřejmě, posere. Ona mu vyčte troufalost, jíž je opomenutí Ohlašovací povinnosti. (Pasivně) agresivně jej přinutí vzdát se koníčka. "Odpustí mu", navrhne návrat ke kratochvíli a krom viny mu zároveň vsugeruje touhu sdílet i volný čas a Tu jednu věc s Ní. Aneb Jak se vetřít i do posledního volného zlomku partnerova života 101. Opomněla jsem něco? Jestli tohle je romantika, vážně není nic pro mne. Nechutné. ()

Zdeňka

Smím prosit? Můžeš, Richarde. Sice mým snem si je zatancovat s Patrickem Swayzem, ale když se nenácháš odbít. Jennifer Lopez je zde snad příšernější než v Krásné pokojské a s jejím tanečním uměním by mohla dělat instruktorku snad už i Jennifer Grey po prvním kroucení boků. Na tanec se zde není možné moc koukat s přílišným nadšením, ale aspoň vás chvílemi pobaví "taneční" dvojce Link a Bobbie. ()

Krissty

Naprosto průměrný romantický film. Ničím originální a stejný jako většina ostatních nových romanťáků... Líbila se mi Susan Sarandon a Jennifer Lopez mi byla docela nesympatická. Pobavili mě dva tanečníci, navštěvující taneční školu spolu s Gerem, ale ta ženská s kostýmy byla příšerná! Hezká byla myšlenka na konci, ale jinak jsem se většinu filmu nudila. Jen ta taneční soutěž pro mě byla slast, protože zbožňuju společenské tance.. A málem bych zapomněla - Stanley Tucci byl perfektní!!! ()

• Jennifer Lopez má oproti Geremu dlouleté zkušenosti s tancem, začínala totiž jako „pozadí“ (doslova) v hudebních videoklipech. V současnosti je relativně úspešnou filmovou herečkou a ješte úspěšnejší zpěvačkou. (imro)
  • Richard Gere si taneční kroky vyzkoušel už v největším hitu studia Miramax Chicago, kde také ztvárnil právníka. (imro)
  • 40-ti milionový remake japonského filmu z roku 1996 měl premiéru 15. října 2004 a během prvních třech dní promítání vydělal 11,7 mil. dolarů. Celkově potom 58 milionů. (imro)