Dva manželské páry sa stretnú na dovolenke pri Niagarských vodopádoch. Začína sa napínavý príbeh nevery a plánovanej vraždy. Mocnú erupciu ľudských emócií a vášní neskrotí ani nádherná príroda, ktorá obyčajne berie ľuďom od úžasu dych. Rose a George Loomisovci (MARILYN MONROE, JOSEPH COTTEN) prišli stráviť medové týždne k Niagarským vodopádom. Ich vzájomný vzťah je veľmi napätý, pretože George je psychicky veľmi nestály muž. Zoznámia sa s manželským párom Cutlersovcov z vedľajšieho bungalovu. Polly Cutlerová (JEAN PETERSOVÁ) a jej muž Ray (MAX SHOWALTER) zistia, že Rose svojho muža podvádza a chce ho so svojím milencom Tedom Patrickom (RICHARD ALLAN) zavraždiť zhodiť do Niagarských vodopádov. Netušia, že aj George má svoj tajný diabolský plán. Jedného dňa však George naozaj zmizne... (oficiálny text distribútora)

FilmFan24

Úžasně barevný film plný temných vášní...A pravdu mají ti, kdo říkají, že Marilyn byla stvořená pro Technicolor. Anebo je to naopak?!? ()

Gianni_B

NOIR FILM KOKOŘÍN 2013. Barevný film, jehož noirovost je dána především formálním uchopením některých scén. Děj není příliš komplikovaný (a dle mého názoru je v něm nejméně jedna výrazná trhlina), ale je to všechno natočeno dostatečně působivě, abyste se ani chvilku nenudili (k působivost samozřejmě přispívá i prostředí Niagarských vodopádů). ()

Martin741

Moja fascinacia filmom noir uspesne pokracuje, tentokrat padla volba na Niagara od rezisera Henry Hathawaya /Na Sever Aljasky, Letiste 1970, Garden of Evil/. Tematicky sa film venuje nevere a planovanej vrazde, pricom sa to odohrava v pozadi krasnych Niagarskych vodopadov. Chvilu trva, kym sa film rozbehne, ale potom nastupuje vyborna atmosfera vzajomnej nedovery, podozrievania. Trochu mi nesedi film noir ako farebny film, skor preferujem cierno -biele filmy, ale od prirodzenia som tolerantny, a preto rad odpustam. Diviak ako ja chtivy hereckych vykonov si pride na svoje najma v osobe Josepha Cottena /Obcan Kane, 3rd Man/, ale slusne hrala aj Norma Jean a.ka Marilyn Monroe /Slameny Vdovec/, ktoru sice nemam rad, ale hrala to na urovni. Okrem nich dvoch este tu boli aj vyborna Jean Peters /Viva Zapata s istym Marlonom Brando/ a Max Showalter. Napatie na urovni, Za mna maksimalna spokojnost s tymto noir-om. 89 % ()

zette

Atraktivni prostredi niagarskych vodopadu, noirovka netradicne v barve a Marilyn Monroe a jeji neskutecne padnouci saticky... Co z toho, kdyz cela zapletka je jako z nejakeho nepovedeneho cisla z Rodokapsu?! Ale jako filmova jednohubka stale dostacujici... ()

andrii

Niagarský (s)pád. Zazpívej mi píseň na přání, zazpívej mi o vraždě. Večírek na rozloučenou chystá pro mě paní má. Až bude vše hotové, zvony na věži vyzvánět budou splnění úkolu, ale zmizelý občan prokoukl podezřele lstivé stíny, vystavil parte tomu plánu, zastavil tu blond vlnu. Sbohem, miláčku, stanu se vdovcem. Dva taháky z řad nostalgie a romantiky tu jsou - načančaná kočka společenská Marilyn, prchající z autobusové zastávky, svůj dravě sametový sex-appeal ženoucí k nouzovému východu a nebezpečně zurčivá síla vodopádu, který jak známo, teskně hučí, hučí do noci, ale s duhou na obloze se přeci opět vyčasí. Když padne noc, klidně i zrána, Marilyn křupe vášeň pod nohama, je nesoucí se manekýnou, rájem na zemi, ohněm praskajícím v krbu, vznášející se kostkou ledu, šumící v bourbonu. ()

majo25

Marilyn je kosť, a v tej dobe musela čo do zvodnosti vynikať ešte oveľa viac. Herecky to z jej strany tiež nie je zlé, aj keď jej rola je na rozdiel o samotnej herečky plochá. Príbeh je viac romantické krimi, než triler - ono, trilerových prvkov je tam fakt málo. Ale film je napriek tomu, keď teda odoberiem nudnejší začiatok a krivkajúci záver, pozerateľný a originálne zasadenie do Niagarských vodopádov mu dodáva fajn netradičnú atmosféru. Kvitujem tiež, že vo farbe. ()

Courtemanche

Nadprůměrný thriller, sice ne těžká váha ale slušný příběh, slušná práce od všech včetně Marilyn (to myslím vážně), řekl bych že nemá chybu. ()

hans500

Jeden z těch mála barevných noirů, což ani moc nevadilo. Zkušená režie Henryho Hathawaye a výborné herecké výkony a to především Josepha Cottena a Marilyn Monroe (ale i ostatních), dobrý scénář. V rámci žánru ovšem existuje mnoho lepších filmů. ()

Mirokukii

Hodně předvídatelné, málo napínavé. Příběh nepovedené vraždy v krásných lokacích Niagárských vodopádů, které si díky tomuto filmu prohlédnete opravdu důkladně. Marilyn, ač třeba neherečka, se do své role perfektně hodila a jako jediná, minimálně v úvodu, něco předvedla a nenechala se jen strhnout plytkým dějem, který mohl nabídnout nejeden zvrat a vzrušení. ()

noriaki

Barevný a bohužel předvídatelný a nenápaditý noir s krásnou Marilyn. Díky Technicoloru a prostředí Niagarských vodopádů by se mohlo zdát, že film o dvacet let předznamenal nástup neo-noiru, ale je to jen povrchní dojem. Režisér natočil průměrný snímek, který se progresivně jen tváří. Chápu že se pokusil o něco neobvyklého, ale tradičněji budovaný příběh by mi vyhovoval víc. Chybí temná atmosféra, výrazný hrdina, schématický děj a mysteriózní zápletka, čili většina znaků definujících žánr. Ve skutečnosti nebýt tragické osudovosti zobrazovaného, slušné oddálené kamery a scén na vodopádech, smrskl by se film na průměrné kriminální drama. ()

venison

Tenkrát to asi musel být thriller jako vrata, ale dnešní již omletá populace si bude celou dobu pomalu zívat, což je škoda.. Každopádně je zde zachycena atmosféra mnou tolik milovaných 50. let (krásná auta, oblečení, ženské ženy a muži gentlemani - když teda zrovna nevraždí).. Jean Peters to tu neuvěřitelně sekne, ale nevím čím to je Marilyn Monroe jí přesto zastínila.. MM se narodila pro filmové plátno.. Její grimasy, pohyby, chůze, pohledy atd. - přirozenost nebo výborný herecký talent? ()

Master19

Sedmnáct let před Letištěm natočil Henry Hathaway tenhle zajímavý barevný noir snímek s Marilyn Monroe. I přesto že tenhle film (jako spousta jemu podobných) je natočený v podstatě celý v ateliérech a exteriér je pro něj víceméně sprosté slovo, dokáže si vybudovat dobrou atmosféru a závěr je (přímhouříme-li oči nad i na svou dobu slabšími triky) napínavý jak kšandy. ()

mikulem

Přestože mám podobné filmy v oblibě, tenhle na mě nějak nepůsobí. Marilyn se umí krásně usmát do kamery, ale o hraní se ani nepokouší. Kdykoliv není na scéně, funguje film lépe. Nejhorší výkon ale podává Max Showalter jako novomanžel. Asi se narodil s chronickým úsměvem. Zbylé dvě hlavní postavy působí hodnověrně a jejich společné scény jsou vrcholem filmu, i když ani Cotten mě tentokrát zcela nepřesvědčil - jeho postavě něco chybí, je jen tajemná a nic víc. Nejlepší výkon tak podávají Niagarské vodopády, ty je radost sledovat v každém záběru. ()

iantomasik

I když je trochu komické, jak přehnaně se tu (slovně i dlouhými detaily) glorifikuje "krása" Marilyn, kterou přitom půlka ženského osazenstva strčí do kapsy. ()

Liqid

Příjemný snímek na pohled, ale moc na přemýšlení to tedy není. Škoda jen, že herci častokrát hodně přehrávají a chybí tomu tempo. ()

vitekpe

Nelze dat mene nez nejvyssi hodnoceni filmu, ve kterem hraje Marilyn Monroe v takovehle kondici...Barevny (mozna skoda) noirovy kousek odehravajici se v prostredi Niagarskych vodopadu (coz je asi jasne). Joseph Cotten odvedl take dobrou praci, stejne jako prekvapeni v podobe Jean Peters, kterou jsem do teto chvile neznal..A na Henryho Hathawaye si budu muset zacit davat pozor. Uz podruhe za sebou me hodne prekvapil... ()

wikus

Vsadiť príbeh s Marilyn do prostredia Niagarských vodopádov..skvelé. Bolo to temné,napäté, sexy(najmä vďaka Marilyn), kamera naozaj výborná.Scény (ne)uveriteľné,no na to obdobie veľkolepé. Príjemný film na nedeľné popoludnie;) ()

Han22

Po dlouhé době barevný thriler a navíc z úžasného prostředí. Niagarské vodopády působí úžasně í díky fantastickým barvám Technicoloru, jsou v každém druhém záběru a samozřejmě nemůžou chybět ani v napínavém finále s loďkou unášenou vstříc smrtící hlubině. Zbytek je ale jen průměrný thriler o jednom manželském trojúhelníku. Manželka a milenec chtějí zabít manžela, ale dopadne to jinak. Vraždy nejsou ukázané, napětí a spád jsou nulové a ústřední dvojice je tu jaksi navíc. Ale za tu krásnou výpravu ty 3* dám. Mimochodem Marylin Monroe je zde podle mě absolutně nevýrazná. ()

Hopper

Skôr niekde medzi *** a ****, ale kvôli Marilyn hviezdička hore - lebo je to kosť. Film-noir o tom ako to dopadne ak sa dva manželské páry stretnú pri Niagarských vodopádoch. Marilynin plán tak celkom nevyjde ako by si želala, čo sa samozrejme vypomstí. Inak po formálnej stránke typický predstaviteľ svojej doby, najmä čo sa hereckých výkonov týka. ()