Na seznamu smrti

• USA The Terminal List
USA, (2022–2023), 15 h 42 min (Minutáž: 51–65 min)

Tvorcovia:

David DiGilio

Predloha:

Jack Carr (kniha)

Hudba:

Ruth Barrett

Chris Pratt, Constance Wu, Taylor Kitsch, Riley Keough, Arlo Mertz, Jeanne Tripplehorn, Patrick Schwarzenegger, LaMonica Garrett, Christina Vidal (viac)

Seriál Na seznamu smrti sleduje Jamese Reece (Chris Pratt) potom, co jeho četa Navy SEALs během riskantní tajné mise padne do léčky. Reece se vrátí domů k rodině s rozpornými vzpomínkami na tuto událost a vyrovnává se s pocity viny. Když však vyjdou najevo nové skutečnosti, Reece zjistí, že po něm jdou temné síly a ohrožují nejen jeho život, ale i životy těch, které miluje. (Prime Video)

bearmeedek

S01: Dobře schované dílo, které stojí za objevení a zhlednutí. Kvalitní a nekompromisní chlapácký film, u kterého by někdo viděl i spoustu vaty, akorát, že nejde o vatu. Vzpomínky a vidiny vyplývají ze zdravotního stavu Jamese Reece a jsou součástí děje. Oproti podobným filmům, kde osamělý mstitel jedná mimo meze zákona a nakonec je pochopen a dojde ke shodě - tak tady není zájem o shodu s tím, že všechna jména na seznamu smrti musí být postupně vyškrtnuta. Natočeno výborně. Překvapením bylo, že se okolo půlky objevil JD Pardo, známý jako EZ z Mayové. Délka na osm hodin nevadila. ()

RAFT

The Terminal List dobrý seriál.Hlavní role se upsal Chris Pratt.Kitsch taky dobrá role v seriálu.Těch osm dílů tak,akorát .Další serie klidně .Za mě 80% ()

Brooks

Temná alternatíva k odľahčenejšiemu Reacherovi. Pomstou hnaný, chladnokrvne uvažujúci drsniak Pratt a brilantné, adrenalínom nasiaknuté, dynamicky zostrihané akčné scény sú highlightom tejto série. Občas nelogická, prekonšpirovaná a suchopárne zrežírovaná zápletka jej kameňom úrazu. Ale záporákov je tu uspokojivé množstvo, sú skvele obsadení a efektne charakterizovaní a tie emócie pri ich postupnej likvidácií som si precítil spolu s Reeceom, takže nakoniec spokojných 3,5* ()

DaNNy KinG

Po Jacku Ryanovi a Jacku Reacherovi přichází Jack...pardon, vlastně James Reece. První dvě epizody jsem si vůbec nebyl jistý, co se skutečně odehrává, a co si hlavní představitel jen představuje. Poté seriál alespoň trochu zapnul a jede se klasická revenge story.  Nebýt závěrečného zvratu nezvratu, asi bych tomu ty 4 hvězdy napálil, ale ten už byl podle mě navíc. Reacher, potažmo Ryan u mě zůstávají o patro výš. ()

BFG2000

Pecka! Tohle byla role, jako stvořená pro Pratta. Jeho suveréně nejlepší a asi i nejvážnější. Totálně mu to sedlo a konečně mol předvést své herecké umění naplno. Chopil se šance a je to doslova jeho koncert! Ne, jako ty srágory, ala Strážci galaxie, kde akorát mrhá svůj potenciál, byť tedy zřejmě za slušný bakšiš. Z tohoto žánru asi to nejlepší, co jde vidět.  Takový reálnější Punischer. A Kitsch opět také bezvadný. Těším se na druhou sérku! Amazon opět dokazuje, že je obsahový streamovací král! Disney+ sorry, ale běž se s těma svýma srágorama zahrabat. Tohle to  je to, co diváci chtějí! ()

Mamlas

První 3 díly jsou rodinné sociální drama o tom, zda vojákovi ruplo v bedně nebo ne. Pak se konečně začíná trochu něco dít. Do toho se však soustavně vkakávají otravné flashbacky, vidiny, migréna a rodinné vykecávačky nevýrazného hlavního hrdiny. Máme tady silně převalenou stopáž, kde 1/3 času je využita jakž takž a 2/3 jsou úplně zbytečná a protivná vata. Tu a tam přijde nějaká akce, jinak se to dost vleče. Kdyby to byl 1 celovečerák, byl by i tak podprůměrný. Typický produkt Amazonu. (23%) ()

Olafsson

Velmi kvalitní chlapáckej počin. Až na povinný kvoty na těch pár ženskejch kombat rolí je to téměř nedotčený židovskou neomarxistickou žumpou, která vládne současnýmu šoubysnysu. Natřískaná testosteronová akce, skvělej příběh, navíc jsou tam okamžiky, který mě dojaly skoro k slzám. A závěr, ten mě odpálil. Určitě vysoce doporučeníhodný. ()

ESNYR

Trochu roztáhlý akční film, kde se problémy řeší více do detailu. Souhlasím s názorem že by to klidně mohlo mít o 2 díly méně. Chris Pratt je v pohodě a dá se mu ten voják s problémem věřit ale občas mi přišlo že by se tam asi více hodilo kdyby si s Taylorem Kitchem ty role prohodily. ()

mata77

Skvelá miniséria, u ktorej sa mi veľmi páčilo, že si dávala na čas a dej sa venoval aj vzťahovej dráme postáv. Vykreslenie charakterov dostalo dostatočnú základňu a preto som mohla postavám naplno držať palce a  nebolo mi ľahostajné, čo sa s nimi deje. Akčné scény potom dotiahli atmosféru do zaujímavých výšok. Kamera, strih a ozvučenie boli na skvelej úrovni a herci výkonmi dodávali seriálu punc vysokej kvality. Niekde v polovici série sa dej stal mierne predvídateľný, ale aj tak som chcela vidieť, ako to dopadne. Tej vaty tam zas až toľko nebolo. 80% ()

Emílio

Nedelný gaučový maratón na jeden záťah. Štyri dávam len preto, lebo nie som fanda flešbekov (natož nejakých vízíí a halušiek, ktorých je tu teda dosť) a finálna časť je zbytočné klišé. Ináč na dnešnú dobu pohodový seriál (aj Pratt) a pridávam razítko "Ideologicky nezávadné". ()

jfaba

Viděl jsem 2 a 1/2 dílu a nezlobte se na mě je to odpad. Dávám sice *, ale zdá se mi o volbách (to znamená o čertech). Jak se tam objevili ti týpci v oblecích a začali řešit co s vojákem... Vypnul jsem to. Končím a už to nechci nikdy vidět. Jediná výhoda byla, že to bylo dabované. Jinak nic. Hloupost. ()

Iktus

Tak to byl granát. Parádní akce v pěkném tempu. Konečně se tu také do sebe těma sampolama trefujou. Peter Quinn zvážněl a je z něj teď drsňák co sleze kolmou skálu bez jištění s kulkou v rameni načež na ten konec se už vysere a seskočí 8 metrů do parakotoulu a na klidno valí dál. No, producenti, režiséři (z netflixu většinou), koukněte se jak se dělá do filmařiny. Doby kdy si jeden pán napsal scénář, natočil to a z půlky zaplatil jsou již pryč. Většina hollywoodských scénáristů by se hodila tak akorát na psaní čítanek na základní školy. A jakto že se tohle povedlo? Protože to už jeden pán napsal jako knihu. A měl spoustu času si to v klidu vymyslet aniž by ho někdo z Universalu, Columbie, Paramountu atd děsil, že když to do tejdne nenapíše, natřou mu notebook novičokem. A tak když se rozhodnete něco natočit třeba za 400 milionů dolarů, nevymýšlejte to klucí, radši si vemte k ruce nějakou knihu a ono to klapne jako poseldní kousky natočených podle knížek. Nemáte zač. ()

Kushina

Tento seriál bych nazval lehce béčkovým Punisherem. Což o příběh jako takový, ten byl rozhodně víc realistický jak Punisher, ale chyběla tomu lepší akce a nějaké větší napětí. Nádor na mozku byl postupem času pro diváka docela otravný, ale pořád v rámci akčních seriálů dal tento seriál fanouškovi to, co od akčního seriálu očekává. Sice to nebyla extra sláva, ale lepší nadprůměr neurazil. 75% ()

hony23

Vlastně celkem povedené military drama o vojákovi, který se mstí za vyvraždění rodiny. Pěkná akce je ale neustále ředěná nekonečnými pasážemi, ve kterých hrdina trpí halucinacemi a vzpomínkami na svou rodinu. ()

Predator77

1 Série: 60 Procent, Celí tenhle seriál na mě ve výsledku působí jenom jako takový klon punishera, kdy hlavní hrdina je zrazen a následně přijde o svojí rodinu a on pak hledá její vrahy a to je celé, bohužel tam kde seriálový punisher nabídl daleko propracovanější postavy akci i příběh tak tady to působí celé dost průměrně a herec Chris pratt se my do role nelítostného mstitele vůbec nehodil, ale pokud nehledáte nic moc náročného tak se ve výsledku jedná a průměrnou akční zábavu která neurazí ale nějak zvlášt ani nepotěší. ()

Rian_witcher

První díl přináší nejen pěkně natočenou misi jednotky Alfa, ale i první otázky pro diváka, co je vlastně sen a co skutečnost. I druhý díl ještě trochu diváka mate co se vlastně děje, ale když pochopíte o co jde, dál už jede seriál ve stylu špionážní akce a i když je konspirace místy až moc, krásně zpracované akce stále táhnou děj k důstojnému finále. Pratt dokázal že není je Strážcem galaxie a akční scény i traumatizovaného speciála zvládá zahrát na jedničku ()

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

Chris Pratt o Indiana Jonese nemá zájem

17.07.2022

Nahradí někdy někdo Harrisona Forda (Star Wars: Nová naděje, Blade Runner) v roli legendárního Indiana Jonese? Na tuto otázku se možná dozvíme odpověď již v pátém připravovaném filmu, mezitím ale za… (viac)