Otome Game sekai wa mob ni kibišii sekai desu

• Japonsko 乙女ゲー世界はモブに厳しい世界です (viac)
Japonsko, 2022, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Predloha:

Jomu Mišima (kniha)

Scenár:

Kenta Ihara

Ai Fairouz, Takeo Ócuka, Kana Ičinose, Šinnosuke Tačibana, Kódži Jusa, Nobujuki Hijama, Kósuke Toriumi, Ken'iči Suzumura, Ajane Sakura, Akira Išida (viac)

Mladý muž Leon zažíval poslední dny svého života doslova peklo díky úkolu, který dostal od své mladší sestry. Ta před tím, než odjela na dovolenou, svého bratra přinutila, aby místo ní dohrál jednu z her, které si koupila, a to se všemi dostupnými achievementy, takže hezky na 100 %. Pro mladíka je však tahle hra čiré zlo, protože se odehrává v podivném světě, který je mixem fantasy a sci-fi, není vybalancovaná, herní mechaniky jsou úmorné, repetitivní, nudné a vše se odehrává v prostředí, kde vládnou ženy a o úspěchu rozhodují povrchní hodnoty, jako je fyzická krása... Je to navíc klasická hra pro mladé dívky plná romantiky, otřepaných frází a hezkých chlapců, z které se cynickému Leonovi prostě dělá špatně. Po několika opravdu dlouhých dnech se však vše podaří a mladík hru dohraje, totálně fyzicky a psychicky vyřízený. Z posledních sil se rozhodne jít ven a koupit si něco k jídlu, ale cestou upadne na schodech a tím Leonův život v Japonsku končí.
V jednom zvláštním fantasy světě se mezitím na louce probouzí malý chlapec, třetí syn z jistého šlechtického rodu, kterého měl jeho otec s milenkou, a tak to nemá zrovna jednoduché. Čím víc se však mladík rozkoukává, tím mu vše připadá divně povědomé. Do těla tohoto chlapce se totiž dostala Leonova duše a svět, ve kterém se nyní objevil, je přesnou kopií videohry, kterou před chvílí dohrál. Aby toho nebylo málo, tak v rámci již zmíněné videohry je Leonovo nové postavení hodné tak akorát nějaké bezvýznamné postavy v pozadí, a tak s ním také většina lidí z jeho okolí jedná. Mladík se však rozhodne změnit svůj osud, využít všechny znalosti, které o této strašné hře má a díky nim si sám zvolí svou vlastní cestu… (Jeoffrey)

Elerrina

Bez rozpaků se přiznám, že jsem se u všech těch scének čajových dýchánků, které tam musejí chudáci nezadaní hoši pořádat za účelem získání manželky, docela zlomyslně bavila. Samozřejmě, že tenhle otome svět s genderově otočenými zvyklostmi nedává smysl a celá ta šílená kombinace tradičního aristokratického prostředí, magie a sci-fi techniky je úplně absurdní, ale od seriálu, který se jmenuje Uvězněn v simulátoru randění pochopitelně nikdo nečeká logiku, kauzalitu nebo dodržování přírodních zákonů. Tady jde jen o znalost svébytných pravidel hry a protřelý cynický hlavní hrdina, který se nijak nesnaží zastírat fakt, že je tak trochu hajzlík, to dobře ví. Zdá se ale, že události se vyvíjejí poněkud jinak, než jak si je pamatuje. Docela zábavné fantasy s kontroverzním protagonistou, které si sice primárně utahuje z hloupých holčičích romanťáren, zároveň se ale nestydí naplňovat (trochu podvratným způsobem) vzorec všech těch klasických isekai o neporazitelném hrdinovi a jeho přitažlivých společnicích. Sympatické je, že dívčí charaktery jsou poměrně dobře psychologicky prokresleny a ten zajímavě komplikovaný vztah mezi původní hrdinkou Olivií a její původní rivalkou Angelinou by obstál i sám o sobě. Dalším výborným nápadem je Luxion, umělá inteligence se sklonem k sarkastickým poznámkám - všechny ty dialogy mezi ním a jeho pánem táhnou celý seriál hodně nahoru. Škoda jen, že kresba má kolísavou kvalitu a zejména ty ujeté grimasy hlavní postavy působí občas vyloženě rušivě. 70% ()

Ymbecill

Isekai do světa počítačové hry… tolik možností…  co si tvůrci vybrali? Dark Souls? ... D-A-T-I-N-G-S-I-M-U-L-A-T-O-R :-| Pokud nezavrhnete premisu, nebudete zklamáni. Protagonista to nehrál z vlastní vůle, ale kvůli vydírání od sourozence. Reinkarnace do hry byla naprosto nejhorší možná věc, která se mu mohla stát! A na tom je postavený suchý sarkastický humor, jenž tvoří většinu obsahu. Nový svět je svým způsobem zvrácený a nespravedlivý, tudíž se náš chlapec nechová jako "klasický hrdina". Díky tomu dostává "možnost mít osobnost". Jeho odplata vůči antagonistům přináší podobné uspokojení jako "The Rising of The Shield Hero", suchým humorem s přídavkem cringe se podobá "Cautious Hero" a občasné vážné momenty způsobené "barvitějším chováním" hlavního hrdiny vedou k dramatickým "aha momentům" jako v "Re:Zero". Několikrát jsem se přistihl v zamyšlení, protože MC demonstroval mou vlastní charakterovou vadu, což hodnotím jako pozitivum = lze získat ponaučení. Co se děje týče, dostanete uzavřenou zápletku, nikoliv příběh. Pokračování je nevyhnutelné a ne všechny mé otázky byly zodpovězeny. Fan-service nabývá nízkých intenzit [2/9], nemusíte se tedy bát nadužívání pochybných kamerových úhlů. (pár jich tam ovšem je ;-) Po tomto se nebude cítit nečistí, což je na isekai solidní výkon. Normies pocítí cringe, ale show se většinou točí okolo dost inteligentního tématu, aby jej kompenzovala, a pokud vám něco připadá hloupé, trapné, nevhodné... můžete vsadit boty, že si z toho protagonista udělá srandu. Postavy bývají předvídatelné, ale časem získavají hlubší charakteristiku a někdy jsou skrze ně kritizovány otravné motivy klasických anime jako třeba harémování. Celý seriál ztělesňuje satiru tohoto tématu, s níž souhlasím. Upřímně já jsem si okamžitě zamiloval Luxiona - sarkastickou umělou inteligenci, která "pasivně nenávidí" celé lidstvo včetně svého pána. Za mě spokojenost. 9/10 ()

Hees

Hlavný hrdina hrá Otome hru, čo je vlastne vizuálna novela zameraná na ženské publikum a hráte tam za ženu obletovanú mužmi a následne sa v tej hre sám ocitá. V tomto svete sú vlastne pravidlá také, že ženské charaktery majú navrch a muži ich de facto obletujú a dvoria sa im. Dá sa povedať, že toto je jediná inovácia jediný plus tohto anime, že sa tu prišlo zo zaujímavým konceptom "otome" sveta. Bohužiaľ tu nejaké inovácie končia a hlavný hrdina je hlavne totálne OP (overpowered), teda je príliš silný a vlastne vie čo sa bude v budúcnosti diať, lebo danú hru predsa hral. Čo je ešte vtipnejšie on vlastne nechce tieto dovednosti využiť a chce byť obyčajným charakterom zapadajúcim do deja, tak aby ho neovplyvňoval, ale sériou okolností sa ocitá vždy pred takými rozhodnutiami, kde ovplyvňuje celý dej. Kvalita anime je veľmi kolísavá a niekde v strede dosahuje svoj maximálny potenciál a potom sa už snaží to zahrať na nejakú senzáciu na koniec, ale to vychádza len na polovicu. Vedľajšie mužské charaktery sú ako keby ich napísali pre Otome hru, sú neskutočne ploché ...(aha napísali) a vedľajšie ženské charaktery sú ako keby si zobral jednu ženu a urobil z nej bohatú ženu Angelicu a chudobnú ženu Oliviu dve podobné ženy čo by asi stačila aj jedna. Opening je celkom fajn, keď musím ešte niečo spomenúť. Ak chcete priemerné anime na variáciu som totálne silný a robím si tu čo chcem, aj keď sa mi vlastne nechce, tak toto anime je práve pre Vás, ak chcete niečo lepšie odporúčam popozerať sa inde. ()

DaweForeman

Hlavní hrdina je reinkarnován do světa vizuální novely zaměřené na dámské publikum. Člověk si tu musí otočit mocenské roli, kdy hlavní roli u vlády nehrají muži, ale ženy. Vzhledem k tomu, že hlavní hrdina zná všechny události, které se mohou odehrávat, tak toho využije pro svoje skromné účely s tím, že chce pouze vedlejší spokojený život a ne cestu hlavního hrdiny, jenže osud a motání se do hlavní dějové linky mu to nedopřeje. S tímto příběhem jsem se nejprve setkal v manze, která jak už tomu bývá mi přijde o něco lepší. Události a designy tak nějak nazvájem odpovídají, což vidím jako plus a hlasoví herci jsou celkem slušně obsazení. Většina příběhu je tak nějak pořád dokola o tom, jak přechcat toho druhýho, kdy sem tam se člověk vysloveně zasměje a trochu to odlehčí nějaká ta romantika, ale bohužel povaha hlavního hrdiny to většinou všechno zabije, takže si to člověk v tak velké míře neužije. Manga má trochu delší příběh zatím, takže nevím jestli udělají další sérii, která by mohla některé příběhové neduhy vyvést k lepšímu. Po akční stránce tam není toho moc co vidět, kdy slouží spíše jako dokreslení konfliktu a hlavní hrdina se snaží nezabíjet, takže je to tak nějak zaměřené i na mladší publikum. Prozatím tohle neurazí, pokud člověk nemá co sledovat, ale obecně je to trochu generické isekai fantasy, které není až tak výjimečné oproti jiným počinům. Po animační stránce je na první pohled celkem slušné, ale dynamika by potřebovala zapracovat, a po hudební stránce to je ucházející. ()

Jeoffrey

Zábavná blbost, na které si dokážu najít pár povedených věcí, ale i něco, co se zase až tak nevyvedlo. Je to divná splácanina všeho možného dohromady s určitými pravidly, které ale seriál až příliš často nedodržuje, nebo na ně v rámci scénáře prostě zapomíná. Společnost je tu profilovaná jako matriarchát, hlavní slovo mají mít ženy, ale kromě prvotních trablů s macechou a občasných hrdinových čajových dýchánků, jsem vůbec neměl dojem, že by tady bylo vůdčí postavení žen aspoň trochu vidět, spíš naopak. Takže zbytečná dějová premisa, která není plně využitá a vůbec nefunguje. Obdobně podivně se tu pracuje se společenským postavením a šlechtickými tituly. Další věc, co mě na seriálu neskutečně štvala, byla neustále omílání „jsem jen mob charakter…“, obzvlášť když se hlavní hrdina tímhle vlastně vůbec neřídí a pak se ještě diví, jak se všechno zamotává. To pak člověka potěší, jak to dá hrdinovi Luxion v posledním díle sežrat. Blbé ale je, že všechny odměny pro hlavního hrdinu nepůsobí pro mě jako pro diváka uspokojivě, ale jako když je po něm někdo hází proti jeho vůli, což rozhodně má být tvůrčí záměr a má to být vtipné, ale funguje to tak možná poprvé, pak už to jen štve (asi jako další následná deklamace hrdiny, že je jen mob charakter…). A teď z druhé strany. Na seriálu je nejlepší samotný hlavní protagonista, který je správně zkažený, sarkastický, ale v duchu pořád tak nějak dobrák. Je to jeden z těch, kteří pochopili, že než někoho praštíš, tak je třeba ho nejdřív sundat slovně. Leona jsem si opravdu hodně oblíbil a líbila se mi skoro každá jeho interakce s kýmkoli dalším, s tím, že nejlepší chemii měl nakonec asi přeci jen s Luxionem, takže mám o ideální waifu pro hlavního hrdinu jasno! Dobře vykreslené jsou i ostatní postavy, na princovi a jeho suitě se dá najít spousty důvodů, proč je nemít rád a fandit hlavnímu hrdinovi, ale postupně se ukazuje, že i oni mají své dobré stránky, díky kterým bych si jich dokázal vážit. Stejně tak hlavní hrdinky, někdy silné, jindy tragické, ale pokaždé docela pochopitelné a sympatické. Příběh je jakousi zmatenou cestou jednoho nedobrovolného hrdiny vzhůru, která ale díky jeho znalostem hry není příliš dramatická ani napínavá, jen zábavná tím, jak to dává hrdina všem ostatním sežrat, což se mi ani po dvanácti dílech neomrzelo. 6,4/10 ()