Re: Zero kara hadžimeru isekai seikacu

• Japonsko Re: ゼロから始める異世界生活 (viac)
Japonsko, (2016–2024), 26 h 3 min (Minutáž: 24–50 min)

Predloha:

Tappei Nagacuki (kniha)

Rie Takahaši, Júsuke Kobajaši, Rie Murakawa, Jumi Učijama, Inori Minase, Činacu Akasaki, Mamiko Noto, Takehito Kojasu, Hideaki Tezuka, Jumiko Kobajaši (viac)

Velmi náhle a bez varování je student Subaru Natsuki, který se právě vracel z obchodního domu, přenesen do jiného tajemného fantasy světa. Bez jakéhokoli vysvětlení, jak se zde ocitl, čelí mladý chlapec největší výzvě svého života. Vše se ještě zhorší, když je během prvotního průzkumu svého okolí přepaden skupinou lupičů. Naštěstí jej v nejhorším zachrání mladá bělovlasá dívka s tajemnou magickou kočkou. Aby se Subaru dívce odvděčil, tak jí nabídne pomoc při pátrání po kapsáři, který dívce ukradl jistý pro ni důležitý předmět. Když se však dostanou zloději na stopu, jsou přepadeni a oba umírají. V momentě, kdy se již chlapec rozloučil se světem, se však náhle stane něco nečekaného! Subaru stojí opět na začátku své cesty v tomto tajemném světě a je na stejném místě i v čase, kdy se objevil poprvé... (Jeoffrey)

HArna

Tak zase jednou anime u kterého mě bavil snad každý díl. Na rozdíl od podobných anime, hlavní hrdina nemá žádné unikátní schopnosti a někomu může přijít i otravný. Časové smyčky jsou zvládnuty dobře a opakující sekvence mě nevadili,jelikož se stejně v něčem liší. Doufám v druhou sérii,protože prostor pro zlepšení je zde veliký a pravý potencial seriálu ještě spí, tak snad doufám.Přesto, že je to harémovka, tak mě Re: Zero nějakým způsobem dost bavil, rozhodně si nemyslím že by to byl masterpiece to ani náhodou. 80% ()

SonGokussj

Po značném uvážení a zchladnutí po poslední episodě se pouštím do hodnocení. Oproti mému normálnímu stylu - krátkého a výstižného. Re:Zero je anime, na které se dá kouknout jen jednou. Hlavním motorem jsou cliffhangery. Jakmile jsou souvislosti známé, nemá ho co udržet. Pokud se divák ve výsledku podívá komplexně na celý seriál, vyjde mu, že je to polo-generický harém, maido-gorfest, phantasy-game-magic-world. Diváka drží násilí, krev, zvraty a holky. A to je vše. O hlavního hrdinu se nemusí nikdo celé anime bát, protože vždy "vhodně" procitne. Přes to všechno: musím uznat, že jsem si tu jízdu, až na poslední díly, extrémně užíval a být těch 25 episod vydaných naráz, jsem přikován k židli. Proto obstojných, i když si to nezaslouží, 75% ()

Scalpelexis

[1. série] Áááá, já si snad vytrhám vlasy. Takový promrhaný potenciál! Nápad je dobrý, ba dokonce velmi dobrý. Je zajímavé, že ve stejnou dobu co Re: Zero vychází seriál s téměř naprosto totožnou možností skákání v čase, jenže narozdíl od Erased se s ideou nakládalo smyslupným a zábavným způsobem pouze první 1/3 anime. Ta třetinka to totiž parádně rozjela a musím říct, že tomu hodně napomohla umně zakomponovaná šoková terapie. Nejenže mně mile překvapila pohledně detailní kresba prostředí, o to víc pak zamrazí nesmělost hodně explicitního násilí s hektolitry kbelíků krve. Hlavní hrdina, pojmenovaný nejspíše dle oblíbeného autíčka jeho rodinky, začně důvtipně využívat svou nově nabytou vlastnost a i když to sem tam musí bolet, divák mu fandí v rozplétání komplotu a umnou machinací blízké budoucnosti. Nerozumím proč, ale všechno tak krásně budované se zvrtne, Subaru začně prožívat nekonečné a nechutně trapné krize osobnosti anebo chrlí uřvané nelogické macho výlevy, což podrthne rostoucí a pro mě nepochopitelnou averzí používání jeho skvělé vlastnosti. Bohužel i vedlejší postavy si v tu dobu hledají nejlacinější záminky jak hlavního hrdinu buďto nesnášet (i když on tomu zdárně sekunduje nemožností cokoliv rozumně vysvětlit) anebo naopak bezpáteřně milovat. V tu chvíli jsem to málem dropnul, než jsem s plnou zarputilostí povstal, vyhulákal teatrální proslzený proslov o tom, jak se anime nemá dropovat - ok, tak to úplně nebylo. Poslední třetinu se to tvůrci v čele se Subaruem snaží vyžehlit rozpohybováním děje a nejspíš po nějaké utajené dávce cracku to hlavnímu protagonistovi začně zase trochu pálit, aby narýsoval velmi nevysvětlený, zatímco plnohodnotný happy-end. A o tom mé hodnocení Re:Zero je. Trochu doufám v druhou sérii, která by měla obrovské množství prostoru k vysvětlování a celkové nápravě. Ona se přímo nabízí otázka: Kdyby se tvůrci mohli podříznout, aby přepsali celé anime od znova, udělali by to? Já asi ano. Silné 3*. ()

Torako.chan

Dávám 4* za animaci, námět a bohaté zastoupení žánrů. ALE! Natsuki Subaru je otřesné ufňukanec! Viděno v necenzurované verzi a tady bych se pozastavila se základní otázkou : Proč? Nedovedu si představit jak taková cenzurovaná verze asi vypadá. Tak krvavé to opravdu nebylo, "gore" scény jsem nezaznamenala. Že někomu upadne tuhle ručička, tuhle nožička či hlavička není dneska žádná novinka a vzhledem k všudypřítomným houp houp kozám to určitě není anime pro děti. ()

LeitoSE

Spočiatku úplne dokonalé spracovanie možnosti cestovať v čase, kde človek môže ignorovať fakt, že všetky postavy okrem dvoch (Subaru, Rem) sú úplne ploché a generické, lebo na tom seriál nestavia a nesnaží sa o nejaké psychologické pokusy. Vždy po výraznejšej chybe v konaní hlavnej postavy, je jeho smrť istá, aby to mohlo nakoniec dobre dopadnúť. Človek preto len dúfal, že sa dej bude vyvíjať inteligentne a do 13. dielu by to tak aj bolo. Vtedy nastal charakterový zlom, postava má bez príčiny zrazu IQ hojdacieho koníka, záchvat hystérie a človek trpí viac než hlavná postava. Náhodne stretnutia, pokusy prehĺbiť charakter postáv, nezmyselné dejové zvraty dané len, aby mal problém riešenie (wtf veľryba) pôsobia neuveriteľne prvoplánovo a robia zo Subaru veštca. Som zvedavý, či ma to ešte dokáže niečím nakoniec ohúriť. Edit: Nedokázalo. Porovnávanie k SAO sa až príliš samo ponúka. Rovnaká krivka zaujímavosti vývinu deja s rovnakým smerovaním k sladkému gýču na konci. Hlavný problém vidím v tom, že bolo od začiatku stanovené, že Subaru bude pôsobiť pre svoj fantasy svet ako deus ex machina, lebo to má opodstatnenie a neskôr bude mať aj pravdepodobne vysvetlenie. Preto keď sa tam zrazu začnú objavovať ďalšie neodôvodnené hybatele deja, nech sú zaobalené v hocakej trefnej symbolike, tak to značne odoberá napätie, ktoré bolo možné pociťovať v prvých epizódach a Subaru už nehľadá riešenia, ale funguje len ako informačná pošta pre okolie, ktoré vyrieši problémy zaňho. Úplne vynechanie druhej postavy v posledných epizódach s aspoň nejako prehĺbeným charakterom a nahradenie generickým typom - Orihime, taktiež veľmi nepomáha. Možno pokračovanie môj pocit sklamania a premrhanej šance vyvráti a možno, podobne ako so SAO, ešte viac prehĺbi.25/25 - 40% ()

• Rychlá popularita postavy Rem překvapila samotného autora knižní předlohy Tappei Nagacukiho, i když se zmínil, že to poněkud předvídal. (Raichu.Cz)