Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice odmítne lístky prodat protože na film, kde se mluví sprostě, mohou jen v doprovodu rodičů, kluci si však hravě poradí. A skutečně film má na městečko zničující dopad. U dětí je sice velmi úspěšný, rodiče však požadují zákaz jeho promítání, protože sprostá mluva se v městečku rozmáhá jako lavina. Další návštěva kina se stane osudnou Kennymu, který si stejně jako postavy ve filmu zkusí zapálit prd. S popáleninami je odvezen do nemocnice, kde však zemře, když mu lékaři místo srdce transplantují bramboru. Zatímco Kenny jako většina lidí skončí v pekle, Stan žárlivě sleduje svou lásku Wendy, která dala přednost jedničkáři Gregorymu a rozzlobené ženy založí sdružení Matky proti Kanadě. Vylákají hrdiny sprostého filmu Terrance a Phillipa na talkshow, kde jsou oba vzápětí zatčeni. Kanada vznese protest, ale protože jí to není nic platné, vybombarduje dům klanu Baldwinů. Spojené státy jako odpověď vyhlásí Kanadě válku a ministryní války jmenují Kyleovu matku, která stojí v čele hnutí Matky proto Kanadě. Armáda útočí na Toronto, Kanaďané žijící v USA jsou internováni v koncentračním táboře štěstí a vzájemná roztržka se mění ve světovou válku a Satan se těší, že se konečně ujme vlády. Stan, Kyle a Cartman však mají plán jak zachránit svět. (oficiálny text distribútora)

LihO

Grafické spracovanie filmu je rovnako slabé ako je tomu v seriáli South Park, ale to je len drobný nedostatok, ktorý si popri perfektných hláškach a skvelému, trochu chorému, humoru ani nevšimnete. S pôvodným dabingom je to v pohode, ale s českým dabingom je to pecka. Počas toho filmu, sa jednoducho nedá nesmiať :D ()

Matty

Kennyho rodiče jsou tak chudí, že si musí vzít už druhou hypotéku na papundeklové krabice“. V osmdesáti minutách zažijete ledacos: transplantaci brambory místo srdce, rasistického generála, který postaví všechny černé vojáky do první linie, německé pornostránky i klitoris v nadživotní velikosti. Jó, kdo by nechtěl žít v tom úžasném městečku, městečku South Park. „Kouří se nám od pusy, přeskakujem vágusy“. 90% Zajímavé komentáře: Dadel, Shit, HoneyBunny, Radek99, Honza dAve, TotalFilm ()

Oktavianus

A mě to bavilo. Zatraceně hodně. Cartman je parchant jako vždycky, pan Garrison setře Wendy mou nejoblíbenější hláškou celýho filmu, Baldwinovi jsou vybombardovaní a Chef má operaci Lidský štít v prdeli. Nemluvě o tom, že když se KTERÁKOLI písnička z celýho filmu usadí v hlavě, prostě nejde ven. Áááá....už je tam zas. "Shut your fucking face, Uncle Fucka..." ()

Jezinka.Jezinka

Neříkám, že nikdy nemluvím sprostě, někdy by se ode mě i dlaždiči mohli učit, ale tohle bylo moc. Neříkám, že jsem se nezasmála, některé okamžiky hlasitý smích vydolují z každého, ale připadala jsem si za to trapně. Neříkám, že ten film je zdlouhavý a nudný, některé sekvence jsou jak zběsilá jízda na kolotoči, ale já si oddychla, když to skončilo a já si mohla v klidu vypít obklad a dát pivo na hlavu. Nikdy to nechci vidět znovu a ráda bych zapomněla, že jsem to už viděla. ()

Davies182

I když jsou pomalu nejlepší scény vyplýtvány již na začátku kolem děje výpravy do kina :-D, i po zbytek filmu je na co koukat. A hlavně co poslouchat, protože snímek se zbytečně nedistancuje od seriálové verze a v lecčem jde snad ještě dál! Zvláště co se týká scén Saddáma s Husajnem je asi zbytečné cokoli podotýkat, tohle ja vážně maso. Takže jak by řekl Cartman: Neserte mě a podívejte se na to! ()

• Studio žádalo Treye Parkera a Matta Stonea, aby film natočili s cílem získat rating PG-13. Na to samozřejmě ani jeden z nich nepřistoupil a film nakonec získal rating R. (Dr Lizal)
  • To, že Cartman říká postavě Krtka (původem Francouz) Brit, je odkaz na původní seriál Městečko South Park (od r. 1997), kde Eric postavě Pipa (původem Brit) říká Francouz. (Bachy)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi

23.11.2008

Televizní South Park spěje ke svému konci. Trey Parker a Matt Stone sice mají podepsané smlouvy až do roku 2011, ale už teď pomýšlejí na stylové završení úctyhodně dlouho běžícího kresleného seriálu.… (viac)

Pekelná a prokletá pokračování

Pekelná a prokletá pokračování

05.02.2007

Většina lidí, která tvrdí, že americký film je v krizi, svou tezi argumentují výčtem všemožných adaptací, předělávek a pokračování. Aby měli takoví jedinci na co nadávat a čím argumentovat i v… (viac)