Strašiak

• Česko Kostlivec (viac)

Stredoškoláčka Sadie Harperová a jej mladšia sestra Sawyer sa spamätávajú z nedávnej smrti matky a ich otec Will, terapeut, ktorý sa vyrovnáva s vlastnou bolesťou, im nie je veľkou oporou. Keď sa u nich doma nečakane objaví zúfalý pacient, ktorý hľadá pomoc, zanechá po sebe desivú nadprirodzenú bytosť, ktorá sa priživuje na rodinách a živí sa utrpením svojich obetí. (CinemArt SK)

Lubikem

Aj keď to bolo predvídateľné, ako jednohubka to ušlo, celkom sympatický herci, bolo aj pár dobrých lakačiek, príbeh trocha otrepaný, ale nehodnotím ako prúser. ()

frostbite

Príjemná nízkorozpočtovka s velmi solídnymi lakačkami (dvakrát mi prebehol mráz po chrbte, to oceňujem), výbornou hororovou atmosférou a kvalitným “strašiakom”. Avšak množstvo klišé a šablónový príbeh posúvajú Boogeymana do priemeru. Na rebríček 100 najlepších hororov to asi nebude, ale inak sa za toto dielo Rob Savage rozhodne nemusí hanbiť. Kvalitne remeselne a aj scenáristicky spracovaný film ()

XXX99

Takýchto bubakovin sa točia kyble, ale toto sa veľmi podarilo,chlpy sa mi jezili celý čas. Príšera dostatočne odporná, zvuk tomu tiež pomáha ()

Fibonacci

veľmi čulý, možno až jemne nadpriemerný horor na dnešnú produkciu. Prakticky od začiatku si to ide dosť dobre, bez žiadneho dostaveníčka, keine pauzička na nádych, neni čas jak niekedy si ľudia vedeli nachovať krumple a kapustu. kurnik, ideš. a vychráň to do posledného smietka. ()

Pankozabijak

Oni sú snáď pripečený všetci. Tak jediné čoho sa bojí (boogeyman) je svetlo a tak všetci teda hybajme teraz celý film chodiť po tme nezažínať svetlo jako úplne nikdy spať každý sám každú noc po tme  bez bateriek etc a ešte mi tam chýbal arab. A vždy samozrejme biela žena najväčšie zlo také tipicky rasistické nasilu... ()

BStone

Výživná porce filmového děsu. Většina z nás má ve skříni nějakého toho kostlivce, nicméně tento je zatraceně skutečný. Zase jednou funkční horor, který má uvěřitelné postavy a dokáže slušně napínat. Solidně dává na frak většině x-tých pokračování kdysi vydařených hororových franšíz jako např. Insidious a další. Pro nadšence žánru jasná volba. 70% ()

freebob

Na tento horor jsem se docela těšil a očekávání splnil tak napůl.Slibné trailery slibovali atmosférickou lekačku a tu jsem dostal.Ale minus pro mě byl tak trochu děj, připomínající povedenější kousek Zhasni a zemřeš a občas až moc digitální bubák na konci. ()

lineker

Savage horory asi fakt umí. I když jeho "Host" byl o mnoho intenzivnější, zde dokázal, že umí pracovat i s "banálnějším" materiálem a ze stokrát omílaného námětu "bubáka" v domě natočil nadprůměrné hororové dílko, které sice občas sklouzne do šablon, ale je dostatečně děsivé i vtahující. ()

Duffson

Lehce nadprumer, lekacky a napeti v poradku. Herecky me nikdo nesral a na vsechny se dalo divat a verit jim jejich vykon. BM byl dobre ztvarnen, jen skoda tmavych scen. Lepsi 3* ()

jara12

S adaptacemi knih Stephena Kinga se za posledních pár let roztrhl pytel. Boogeyman byl celkem očekávaným snímkem v rámci hororové kinematografie tohoto roku, přestože všichni věděli, že se kvalit takového IT and Pet Sematary nebo Doctor Sleep nedočkáme. Jde tedy stále o mainstream duchařinu, která měla rozhodně větší potenciál. Samotného Boogeymana vidíme až v závěru filmu a k mému překvapení vypadá dost slušně a nepříjemně. Bohužel, jak už to tak u temných hororů bývá, se většina filmu odehrává ve tmě a vy nejste schopni vidět co se děje na plátně. Divák je zde napínán jen ve chvíli, kdy má přijít nějaký jumpscare, což Boogeymana řadí do mainstreamové škatulky. ()

lukas.pukas.

Mega luxus horror s velkym H , sice  bez lekaček by se to nebobešlo ale zrudička zpracovaná pěkně atmoška ušla , všechno to fungovalo , až na konci jsem si řekl že by to mohlo byt od Kinga bo to zdřejmně žralo stracho jako v IT , vice takových zpracovní .85 ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)