Maigret

• Česko Maigret a záhada mrtvé dívky (viac)

Príbeh sa začína v 50. rokoch minulého storočia nálezom mŕtvoly neznámej mladej ženy na parížskom námestí. Na sebe má oblečené večerné šaty a zjavne sa stala obeťou násilného činu. Maigret spočiatku predpokladá, že v pozadí zločinu je sexuálny motív. Tento predpoklad mu však vyvráti súdny lekár, ktorý zistí, že dievča doposiaľ s nikým nemalo pohlavný styk. Komisár sa púšťa  do vyšetrovania a postupne odhaľuje nielen totožnosť dievčaťa, ale aj príčinu jej strašného skonu. Zistí, že Louise pochádzala z Nice a po dovŕšení 16-tich rokov sa rozhodla vydať na vlastnú päsť do Paríža. Vo vlaku sa zoznámila s podobným dievčaťom, ktoré sa takisto rozhodlo nájsť svoje šťastie vo veľkom meste. Na rozdiel od nej bola však  táto mladá žena oveľa skúsenejšia a cieľavedomejšia. Čoskoro sa jej podarilo zoznámiť  sa s vplyvnými ľuďmi a zabezpečiť si výhodný sobáš. Naša obeť sa ocitla celkom sama, vydaná napospas nástrahám sveta, v ktorom morálka a čestnosť nemajú miesto. Bezúhonné a neskúsené dievča po čase spadlo až na úplné dno. Maigret však stále nepozná motív jej vraždy, a vtedy narazí na celkom iný príbeh z jej minulosti. Spoznáva osud jej odcudzeného otca, ktorého dievča nikdy nevidelo a ktorý zomrel v americkom väzení. Pred smrťou jej však poslal istý odkaz... (TV JOJ)

DAPDO

Po Gabinovi, Cremerovi a Atkinsonovi je Depardieu čtvrtý komisař Maigret, kterýho jsem v téhle roli viděl. Je to jednoznačně to nejhorší, co bylo natočený. Nejde ani tak o to, že je Depardieu jako koule a je rád že chodí, on Maigret nikdy nebyl postava, která by běhala, nebo měla svižnější scény. Ale ten příběh je nemastnej neslanej. Na začátku nalezení těla a až do konce slaboučký vyšetřování, jestli se tomu dá vůbec tak říkat. Film nemá žádný napětí, ani spád, herci si odříkají svoje věty s tváří pokerovýho hráče a konec. Strašná slabota a velká nuda. ()

Gilmour93

„Nejím, když piju..“ Tak tenhle Maigret musí být permanentně dehydrovaný.. Když se podíváte na poster, nějak podobně vypadá i film. Dýchavičný komisař se zádumčivě courá temnými zákoutími a zpod stínu vystrkuje jen k hlavě přišitý klobouk a nos ve tvaru falusu. Jeho vyšetřování, pokud se to dá tak pojmenovat, je pro mě stejně atraktivní, jako čištit dlažbu na Nábřeží zlatníků zubním kartáčkem. Možná jsem se špatně díval, ale na Gérardově uchu jsem si všiml zbytku exkrementu Vladimira Putina. Toho, co se ještě nedostal do kufříku.. ()

Rosalinda

Nejslabší Maigret, kterého jsem kdy viděla. Maigretem pro mne zůsává monsieur Cremer. Mr. Atkinson mne také velice zaujal v této roli, což bylo naprosto nečekané, ale stalo se. Někdo má za Maigreta pana Gabina, OK, chápu, také velmi dobře a lidsky uchopený pan komisař. Ale toto? Nemám nic proti Depardiemu, ale tenhle film mě zoufale neoslovil. "Už nejsi sám sebou," říká paní Maigretová. "A kdo jsem?" Manželka: "Nevím, někdo jiný." To mi přijde výstižné. A ta mladá dívka zavražděná byla tak krásná a tak sama... ()

filmmovier

Nuda, strašlivá nuda. Simenonovy předlohy jsou do jedné zajímavé, v tom problém není, ten spočívá ve zpracování. Film je prostě absolutně nezajímavý  a neexistuje v něm nic, čím by mohl zaujmout, dokonce ani tou atmosférou a prostředím staré dobré Paříže. A pak je tady Depardieu. Gérard se na roli teoreticky hodí, ale ze všech Maigretů je naprosto s přehledem ten nejhorší a nejméně zajímavý. Vlastně se Simenonovým Maigretem nemá společného vůbec, ale vůbec nic. Škoda. Mohlo to být dobré a mohla to klidně být i skvělá série. Ale ne s tímhle přístupem, 40 %. ()

rikitiki

Špatně se mi hodnotí film, který se téměř celý odehrával v šeru a temnotě, takže jsem podstatnou část neviděla. Nebo jen nějaké ploužící se stíny. Pokud jsem ale pochopila z toho trochu jasnějšího zbytku správně, nejde ani tak o retrodetektivku s mohutně obtloustlým vyšetřovatelem, ale o jakési povzdechnutí, že mladé dívky z venkova, které přiláká světlo velkoměsta, se o to světlo často ošklivě popálí. SHRNUTÍ: Ani jsem si nevšimla, že by se něco vyšetřovalo. Maigret se tam spíš jen vyskytuje. ()

• Film sa natáčal v Paríži, Le Vésinet a Bry-sur-Marne (Francúzsko). (Arsenal83)