Najväčší prípad komisára Maigreta

• Československo Největší případ komisaře Maigreta (viac)

Komisař Maigret (Heinz Rühmann) vyšetřuje loupež obrazu Vincenta van Gogha v pařížském muzeu, při které byl zabit hlídač. O policejní ochranu ho požádá sběratel umění Holoway (Günther Ungeheuer), kterému byl obraz údajně nabídnut. Je ale také zavražděn... (raininface)

Maskati

Šarmantní Heinz Rühman v ojedinělé roli komisaře Maigreta předvádí herecký výkon s německou precizností  i noblesou. Myslim, že ho daboval Zdeněk Kampf. A nejlepší scéna, když přijde do nočního podniku a objednávku si pivo. “ Pivo, bohužel, nevedeme,pane”. Rühman: “tak udělejte výjimku!” A za chvíli popíjí právě pivo. ()

Willy Kufalt

Tohle má prostě atmosféru! Ne sice vyloženě napínavou nebo temnou, ale podmanivou atmosféru dnes již starosvětského prostředí a klasického detektivního příběhu v podání skvělých herců ano. Trochu jsem se obával, nakolik zapasuje postava legendárního francouzského detektiva do rakouských reálií, ale snad i díky tradičně výbornému Heinzu Rühmannovi, který si komisaře s geniální dedukcí a neustále zapálenou fajfkou vychutnává s obrovskou noblesou, jsem vůbec nenabyl žádného rušivějšího dojmu. I hudba míchající francouzský nádech s hrou na akordeon a zároveň temnější, bigbítové tóny se v tomto netradičním skloubení reálií dost povedla. Sledovat Heinze Rühmanna v roli Maigreta bylo pro mě přibližně stejným požitkem, jako u nejslavnějších filmů s Jeanem Gabinem. Přesto pro mě nejlepším Rühmannovým filmem zatím nadále zůstává Stalo se za bílého dne (který jsem viděl před 3 lety s tímto hercem jako první) a zatím se tady po menším váhání přikláním k silným 4*: [85%] ()

tahit

Případ řeší proslulý detektiv a nejen záhadu krádeže vzácného obrazu, ale také vraždy. V roli komisaře je famózní Heinze Rühmann. Každého snad napadne porovnat tohoto herce s legendárním představitelem Maigreta Jeanem Gabinem. Musím uznat, že Rühmann obstál v roli komisaře precizně. I když nepochybně se stejnou bravurou by to zahrál určitě Jean Gabin také. ()