ScarPoul

Nemám skúsenosť ani so staršími filmami, seriálom alebo knižnou sériou. O to viac sa mi páčila atmosféra s akou East aj Pearce pristupovali k danej látke. Predstavenie tohto starosvetského vyšetrovateľa novému publiku sa podľa môjho skromného názoru podarilo. Vzťahy medzi postavami sú uveriteľné, vyšetrovania majú svoje silné aj slabé stránky, ale v obidvoch prípadoch sú zapamätateľné a emočne vyzreté. V neposlednom rade sa to ale môže popýšiť výbornou atmosférou. Chodenie po starých uličkách, kaviarňach a úradoch má v sebe určitú nonšalantnosť, špinavosť a zároveň pútavosť. Atkinson vo výbornej úlohe, ktorá potláča jeho komický prejav a dáva dôraz na civilnosť a minimalizmus a funguje to. Bavilo ma to pozerať práve vďaka nemu. Škoda, že to má tak málo častí. Prvá séria ma totiž bavila veľmi. 1. séria - 80% Druhá séria síce nie je taká úderná ako prvá, ale stále sa nesie na veľmi vysokej úrovni. Robená precízne a schovávajúca veľké množstvo detailov, si Maigret ako britská séria odohrávajúca sa v Paríži minulého storočia, vytvára nezabudnuteľnú atmosféru, vyspelosť a zábavnosť. Každý jeden prípad je pekne rozobratý a podporuje melancholickú náladu hlavného vyšetrovateľa ktorý je v zásade dobrák. Takto nejako si predstavujem dobrú detektívku. Uveriteľné postavy, zaujímavo skonštruované zločiny a atmosféra, ktorá by sa dala krájať. A je jedno či svieti slnko, prší, je deň alebo tma. Atkinson parádny. Za mňa veľmi príjemný odklon od toho, čo väčšinou pozerám. Ale bez toho aby som to ľutoval. Naozaj ma každý jeden diel veľmi bavil. 2.séria - 80% ()

Katka232

Už dlouho jsem chtěla vidět Rowana Atkinsona hrát vážnou roli a tady se to maximálně povedlo. Jako Maigret je skvělý a role mu neskutečně sedla. To že ho tady mluví Karel Heřmánek starší, byla skvělá volba. Jen je škoda, že není víc dílů. ()

• Natáčení probíhalo také v maďarské Budapešti a Szentendre. (Saur.us)
  • Fotoaparát, kerým je na policejní stanici fotografován Carl Anderson (Tom Wlaschiha), je Flexaret, model IV, vyráběný v letech 1955-1959 podnikem Meopta Přerov. Tyto fotoaparáty byly vybaveny hledáčkovým objektivem Anastigmat 80mm f/3 a snímacím objektivem Belar 80mm f/3,5. Tento model Flexaret jako první umožňoval fotografovat nejen na střední formát 6x6 (60x60mm), ale i na kinofilm 35mm. (Vikta)
  • Ve filmu je několikrát záběr na telefonní budku, kde je automat s kroucenou telefonní šňurou. To však v době, kdy se film odehrává (konec padesátých let), nebylo možné - kroucená telefonní šňura byla zavedena až začátkem let šedesátých. (tommicek)