Technické památky českých zemí

Česko, 2022, 6 h 11 min (Minutáž: 26–27 min)

Cestopisný cyklus mapující unikátní industriální a technologické památky České republiky... Vynalézavost československých inženýrů byla známa i ve světě. Dodnes máme v republice zachovánu řadu technických skvostů, dokazujících jejich důmyslná řešení. Spolu s Tomášem Hanákem se v novém dokumentárním cyklu vydejme po jejich stopách... Technické a průmyslové památky jsou fascinující nejen z technologického hlediska, ale dokazují i vynalézavost našich předků. Šlo kdysi o stavby účelové, které v mnoha případech oplývají estetickou kvalitou, jiné ji nabyly s postupem času, ale mnohé nyní po letech stagnování a chátrání třeba hledají svůj nový účel – staly se z nich muzea daného řemesla, rozrostly se, případně slouží svými výjimečnými prostory jako místo pro kulturní akce... (Česká televize)

Sa.sa

Úžasný seriál, který mapuje krásné místa naší země rozdělené do jednotlivých krajů...! Díky za něj, akorát malá výtka, že jednotlivé díly jsou tak krátké :(( Tomáš Hanák se opravdu hodí a jde vidět, že to dělá s radostí, pro zájem a né jen pro peníze... Tak snad bude druhá série, protože by si to zasloužila ()

fabecc1222

Je velká výhra, když do pořadu seženete někoho, kdo je do dané problematiky viditelně zapálený, a právě to Tomáš Hanák zde splňuje. Sám zrenovoval bývalý železniční sklad a vagón, a tentokráte se ukáže i jako průvodce po technických památkách našich zemí. Oceňuju dramaturgii, že jsme se podívali do míst, o kterých si myslím, že spousta lidí příliš neslyšela, a ukázali nám tak, co vše se dá navštívit, a kolik stojí mnohdy práce za tím, aby se taková místa dala ukazovat veřejnosti. ()

Popinodan

Naše země je krásná i z hlediska technologických pamětihodností. Ty nám jsou servírovány v jednotlivých krajích České republiky. Některé známé,některé už méně a některé zcela neznámé. Každopádně moc povedený cestopisný cyklus s Tomášem Hanákem,který jako by se pro tuto roli vyloženě narodil. ()

ostravak30

Jakub Wehrenberg se na cestopisné dokumenty tak trochu specializuje. Je to už jeho třetí. A ani tentokrát to nebyla až taková rána vedle. Dokument působí v příjemné duchu na cestovatelské choutky mnohých diváků. A Tomš Hanák není zase tak špatný průvodce, i když sem tam plácne nějaký ten nesmysl nebo se zeptá na úplnou pitomost, která je naprosto jasná. Škoda jen, že dokument nemá širší stopáž a nepojme všechny památky uvedené na úvodní mapě každého dílu. ()

sator

Za mě produkčně či dramaturgicky nezvládnuté, protože dali přednost ze 70% objektům které jsou notoricky známé, zajímavých objektů je mnohem víc, ale museli by si dát větší práci je vyhledat... ()

• Několik dní po natočení tohoto dílu, dne 31. října 2021, došlo k nehodě na lanové dráze na Ještěd, při které spadla jedna kabina lanovky. (TomasSlach)
  • Když Tomáš Hanák dostane v pivovaru na závěr orosený půllitr, nenapije se. Je to z toho důvodu, že je abstinent. (TomasSlach)
  • Když Tomáš Hanák dostane v pivovaru na závěr orosený půllitr, nenapije se. Mnoho let abstinuje poté, co si své vypil. (sator)