Technické památky českých zemí

Pardubický kraj (E05)

(epizóda)

Vynalézavost československých inženýrů byla známa i ve světě. Dodnes máme v republice zachovánu řadu technických skvostů, dokazujících jejich důmyslná řešení. Spolu s Tomášem Hanákem se v dokumentárním cyklu vydejme po jejich stopách, dnes do Pardubic, Vysokého Mýta, Žamberku a řady dalších pozoruhodných míst. (Česká televize)

Sa.sa

Paráda další super díl... Jo a ještě jednou jó... Jé parní mašinky i válec... Sakra jak mu závidím, to musí být nádhera... To letecké muzeum je krásné, ale sedět či spíše letět v těch letadlech že dřeva musí být adrenalin a šílenost :))) ()

Honzíno

Krasna epizoda. Letadla, para, prehrada top. Skoda, ze se v mapovych prostrizich primichal do podkladu Olomoucky kraj s mistopisem kraje Pardubickeho :) ()

Marze

Moc pěkné komentované prohlídky v muzeích a expozicích jako třeba varná povídek v mlýně. Opatovicky kanál jsme vždy začátkem listopadu jezdili na kanoich a kajacich s naším oddílem Kotva Braník. Musí se dost padlovat, ale za odměnu získáte vůní ze zlatého padajiciho listí, ticho posledních slunečních paprsků v korunách stromů před listopadovými pliskanicemi. ()