Technické památky českých zemí

Moravskoslezský kraj (E14)

(epizóda)

V tomto díle cyklu Technické památky českých zemí navštívíme spolu s Tomášem Hanákem Moravskoslezský kraj a prozkoumáme například areál Dolní Vítkovice, Landek Park v Ostravě, přehradu Slezská Harta nebo Weisshuhnův kanál v Hradci nad Moravicí. Kraj toho ale nabízí mnohem víc! (Česká televize)

Sa.sa

Jsem ani netušil, že Ostrava je tak zajímavá a krásná... Co dodat nádherné stavby dolů, vysokých pecí i krásných domů... Dále mašinky, auta Tatra a hlavně Slovenská Strela..! Dále přehrady... Co více si přát... Důstojné ukončení seriálu, akorát je škoda, že je konec :((( ()

MrAldridge

Čekal jsem od finále mnohem více. Velká část dílu ztracena (opět) vlakem. Moravskoslezský kraj byl centrem průmyslu po století, hrál obrovskou roli v 2. Světové válce, proto by vydal na celodenní díl a nelze vše shrnout v tak krátké epizodě, jasně. Zarazilo mě ale, že nebyla ani zmínka třeba o Dlouhých stráních, Areálu čs. opevnění Darkovičky, nebo o nejvyšším bodu ČR, vysílači na Pradědu. Tento díl měl asi největší potenciál, škoda. ()