Technické památky českých zemí

Moravskoslezský kraj (E14)

(epizóda)

V tomto díle cyklu Technické památky českých zemí navštívíme spolu s Tomášem Hanákem Moravskoslezský kraj a prozkoumáme například areál Dolní Vítkovice, Landek Park v Ostravě, přehradu Slezská Harta nebo Weisshuhnův kanál v Hradci nad Moravicí. Kraj toho ale nabízí mnohem víc! (Česká televize)

MrAldridge

Čekal jsem od finále mnohem více. Velká část dílu ztracena (opět) vlakem. Moravskoslezský kraj byl centrem průmyslu po století, hrál obrovskou roli v 2. Světové válce, proto by vydal na celodenní díl a nelze vše shrnout v tak krátké epizodě, jasně. Zarazilo mě ale, že nebyla ani zmínka třeba o Dlouhých stráních, Areálu čs. opevnění Darkovičky, nebo o nejvyšším bodu ČR, vysílači na Pradědu. Tento díl měl asi největší potenciál, škoda. ()

Sa.sa

Jsem ani netušil, že Ostrava je tak zajímavá a krásná... Co dodat nádherné stavby dolů, vysokých pecí i krásných domů... Dále mašinky, auta Tatra a hlavně Slovenská Strela..! Dále přehrady... Co více si přát... Důstojné ukončení seriálu, akorát je škoda, že je konec :((( ()