Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Obyčajné násťročné  dievča Bea (Cailey Fleming) má jedinečný “dar” – schopnosť vidieť imaginárnych  priateľov  ľudí vo svojom okolí a rozprávať sa s nimi. “Imaginárni priatelia nie sú len roztomilé postavičky vytvorené detskou fantáziou. Sú to časové kapsule, do ktorých sme si ako deti ukladali svoje nádeje, sny a plány. Všetci sa k nim môžeme vrátiť, aj keď si ako dospelí myslíme, že sú dávno stratené,” hovorí režisér John Krasinski. Fiktívnymi hrdinami jeho filmu sú imaginárni priatelia, ktorých kamaráti z detstva vyrástli  a zabudli na nich. A je to práve Bea, ktorá sa vďaka svojej jedinečnej schopnosti vidieť ich všetkých rozhodne nájsť týmto “sirotám” nových priateľov. Pomáha jej trochu čudácky sused (Ryan Reynolds), ktorý má rovnaký dar. Improvizovaná zoznamka pre  imaginárnych priateľov sa čoskoro zmení na dobrodružnú cestu do sveta plného bezhraničnej fantázie, kde sa môže stať čokoľvek. (Cinemart SK)

(viac)

Videá (16)

Trailer 10

Recenzie (34)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Každý sa občas potýka so svojimi imaginárnymi priateľmi. Takých imaginárnych hľadal napríklad aj vodkopič Heger, keď blúznil o nájdení 76tky, rozumej 76 imaginárnych priateľov, čo by ho podržali pri koryte. Film pôsobí ako milá a vtipná záležitosť, ale v jeho deji nachádza človek príliš veľa smútku a celkovo mi to ani neprišlo ako film, ktorý by si deti príliš užili. ()

Flopik 

všetky recenzie používateľa

Už len kvôli Ryanovi som čakal troška viac odviazanejšiu komédiu a nakoniec som sa zasmial snáď raz. Celkovo to má dve obrovské chyby. Po komediálnej stránke veľmi slabučké a po dramatickej ma to nedojalo ani raz, čo je veľká škoda. Pozerá sa nato fajn, Ifs sú zlatí a miestami sa aj pousmejete. Hlavná hrdinka sympatická ale ako celok ma to nejako nechytilo. Na večer fajn, ale rozhodne to mohlo byť lepšie. ()

Reklama

BarryLyndon 

všetky recenzie používateľa

Strašně průměrný a zbytečný film. Mrhání Krasinskeho talentem. Reynolds průměrný. Meh zápletka, twist i katarze. Za zmínku snad jenom stojí docela ok zakomponované triky a skvostná Giacchiniho hudba. Zítra zapomenu, že jsem to viděl. Možná Spielberg při síle by z toho něco dokázal vytáhnout, takto jen 5/10. ()

M.i.k.e 

všetky recenzie používateľa

Nečekal sem nic a nakonec sem dostal příjemnou rodinnou oddechovku, která sice nedává v mnoha ohledech moc smysl a žádná velká přidaná hodnota pro dospělého diváka tu není (a obávám se že jí úplně nedocení ani ti dvanáctiletí), ale celkem rychle uteče a dokonce i humor tady tu a tam zafunguje. Reynolds má kliku že je tu finální “zvrat”, jinak by to vyznělo minimálně podivně…60% ()

Stanislaus 

všetky recenzie používateľa

Imaginární přátele (d)ocení nejvíce ti, kteří si v dětství i nějakého toho "ípáka" vytvořili, aby na něj pak pod vlnou dospěláckých povinností pozapomněli; zároveň může oslovit i dětské publikum, kterému se budou líbit svérázné postavičky "ípáků" a onen celý barevný svět. Svět, který mi přišel místy maličko nedořešený a nedotažený. Calův background nebyl ve výsledku nijak překvapivý a divákovi, který už má nejeden film za sebou, to sepne v hlavě celkem brzy. Filmů o vyrovnávání se se ztrátou blízkých pomocí rozličných fantaskních rovin či realit je vícero a IP k tomuto tématu přistupuje vcelku nápaditě, nicméně v rámci této tematiky mě oslovily spíše filmy, které šly do více dramatické hloubky - viz Volání netvora nebo Most do země Terabithia. ()

Galéria (44)

Zaujímavosti (9)

  • Vince Vaughn nahral svoje repliky ako hlas nemenovaného imaginárneho priateľa vo filme, ale boli vystrihnuté kvôli postprodukčným zmenám vo filme. (Arsenal83)
  • Brad Pitt sa sám prihlásil, aby nahovoril neviditeľného imaginárneho priateľa menom Keith. Hoci postava nemá žiadny dialóg, Pittovi bol stále udelený kredit za úlohu. (Arsenal83)
  • Když jde Bea (Cailey Fleming) a Cal (Ryan Reynolds) na první „pohovor“ s imaginárními přáteli, tak si Cal zapisuje poznámky tužkou, kterou drží obráceně. (Guilemot)

Súvisiace novinky

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

Osmá Mission: Impossible se o rok odkládá

24.10.2023

Mise: Posunuta. Tak by klidně mohl znít název příštího filmu v sérii Mission: Impossible herce a producenta Toma Cruise, který byl studiem Paramount nejenže čerstvě odsunut z června příštího roku až… (viac)

Reklama

Reklama