Ve filmu, natočeném dle úspěšné divadelní hry (Pulitzerova cena), exceluje v hlavní roli James Stewart. Vystupuje zde jako Elwood P. Dowd, dobrosrdečný člověk ve středních letech, jehož nejlepším přítelem je šest stop vysoký králík Harvey, kterého vidí pouze on. Jeho sestra, které se nelíbí, že jí dělá ostudu, se rozhodne umístit ho do ústavu pro choromyslné, ale v tu chvíli začíná ohňostroj komických situací a zvratů... (Javert)

Gazy

Elwood je věčný optimista a laskavost sama, prostě moc přijemný chlapík, kterých je jako šafránu. I přesto to všechno z něj jeho sestra není zrovna nadšená, vadí ji totiž jedna specifická věc a tou je obrovský imaginární bílý králík jménem Harvey, se kterým Elwood tráví každou možnou chvilku, což pro společenský život celé rodiny není dvakrát přínosné. Od toho se odvíjí celý příběh dál a je to vážně moc milá taškařice, podtržená jako vždy naprosto okouzlujícím Jamesem Stewartem v hlavní roli. ()

Aleee89

Film podle divadelní hry oceněné Pulitzerovou cenou, to je osvědčená kombinace. V tomto případě si říkám, že vidět Harveyho právě jako divadelní hru musí být ještě lepší. Čekala jsem větší odvaz a legraci, ale i tak se mi tento film s přesahem k lidské duši a životním moudrům líbil. James Stewart byl opět vynikající. ()

Javert

Awesome! Harvey je něco víc než pouhá komedie. Je to film s myšlenkou, který dokáže chytnout za srdce. Film? 10/10.(Ano, bylo tam 9/10, ale já na Harveyho prostě musím pořád myslet:-)) James Stewart? 10/10. Život s králíkem? K nezaplacení! P.S. Harvey ...is a Pooka. Styl, jakým to Jimmy říká je nezapomenutelný. ()

Chegi

Základním mínusem byla absence vtipu, čekal jsem od toho upřimně víc, když je hodnocení tak vysoké. Ale koneckonců o to zas tak nejde. Jimmy hraje úžasně - s každou scénou mu věříte, že Harveyho vidí a mluví s ním, jako s každým jiným. Josephin Hull, kterou jsem do dneška znal jen jako popletenou tetičku z Jezinek a bezinek, nezklamala a i zde podává nadstandartní výkon (jestli Oscarový...o tom by se dalo debatovat). Další postavy jsou už víceméně navíc a ději spíše ubližují. Nakonec ty čtyři hvězdy dám z větší části kvůli bezelstnému pohledu Jamese Stewarta - opravdu si to zaslouží. ()

Fleur6

Tá najrozkosnejšia rodinná komédia, akú som videla za veeľmi dlhú dobu. Musím upozorniť na pár viet z Harveyho: 1., Wilson: [reading from an encyclopedia] "P O O K A - Pooka - from old Celtic mythology - a fairy spirit in animal form - always very large. The pooka appears here and there - now and then - to this one and that one - a benign but mischievous creature - very fond of rumpots, crackpots, and how are you, Mr. Wilson?" 'How are you, Mr. Wilson?' Who in the encyclopedia wants to know?" :-)), 2., Elwood P. Dowd: "Years ago my mother used to say to me, she'd say, 'In this world, Elwood, you must be' - she always called me Elwood - 'In this world, Elwood, you must be oh so smart or oh so pleasant.' Well, for years I was smart. I recommend pleasant. You may quote me." Priznám sa, že by som prijala takého Harveyho mať doma. A vlastne, Jamesa Stewarta tiež. ()

• Na návrh Jamesa Stewarta (Elwood P. Dowd) zmenil režisér viaceré zábery na širšie, aby Harvey mohol byť v obraze. (shimik77)
  • Hoci je Elwood (James Stewart) vykreslený ako alkoholik, iba raz môžeme vidieť, ako si dá panáka. (shimik77)
  • Film obsadil v roce 2008 v žebříčku nejlepších fantasy Americké filmové instituce 7. místo. (TheDude)

Z Enterprise za piáno

Z Enterprise za piáno

02.02.2010

A z Abramsových do Spielbergových rukou. Zachary „Spock“ Quinto minulý týden vyděsil všechny trekkies prohlášením, že má pronásledování fanoušky plné zuby a několik let nechce mít se Star Trekem nic… (viac)

Halo žije – u Spielberga

Halo žije – u Spielberga

10.08.2009

Kolem Stevena Spielberga je poslední dobou neobyčejně rušno. I na čsfd jste četli, že hodlá produkovat adaptaci špiónských thrillerů o Mattu Helmovi a režírovat remake komedie Harvey. Je očividné, že… (viac)