Artogon

Po minulej prakticky teen movie epizóde som čakal, že sa seriál všeobecne bude chcieť opäť zapáčiť skôr deťom, ale naopak hneď ďalšiu epizódu skutočne deťom nepúšťajte. Hlavným motívom tejto epizódy je skrátka a jasne smrť. Po úžasných úvodných dvoch epizódach sa seriál tak trochu hľadal. Videli sme hororový žáner, videli sme teen movie žáner, v polovici epizódy som chcel dať priemerné 3 hviezdy, pretože som čakal, že to je ďalšia skúška žánru, tentokrát romantického. Od polovice dielu som ale dostal presne tú dávku zúfalstva, utrpenia, akcie a smrti, kvôli ktorej som bol unesený z úvodu série. ()

Rogamko

Tento diel by si zaslúžil 100%, toto všetko čo sa odohralo je neskutočne impozantné a som veľmi rád že je to hlavne drsné, celý seriál má perfektný nádych a ja som z neho nadšený. Len to čakanie keby bolo kratšie.  Konečne sa zas Marvel trafil do čierneho. Smrť, bolesť, láska a ten záver tohto dielu to bolo niečo brutálne GAMBIT. 10/10 ()

Knowho

,,My name is Gambit, mon ami...remember it." Aneb tohle už není detskej seriál, ale něco mnohem víc. Nemám slov. Naprostá dokonalost. 10/10 ()

Big_Boss

Další epizoda = další trefa do černého. Původně jsem si z popisu epizody myslel, že nás čeká klidnější díl ve stylu found footage, kdy budeme více rozebírat charaktery a odhalovat kdejaká jejich tajemství. No a to jsem z určité míry dostal, ale bylo toho mnohem víc. Konečně dostaneme odpovědi na minulost Rogue a Magneta, přímou konfrontaci Rogue a Remyho, zajímavý (další) obrat s Madelyne Pryor a epickou akční režbu nakonec, kde mě její závěr nechal úplně němého. A to mám teď na rozuzlení čekat další dva týdny? Další díl bude normálně za týden, ale bude to ukončení rozjetého příbíběhu LifeDeath se Storm a Forgem. No, zatím je tahle revival série asi to nejlepší, co jsem z X-Men univerza viděl od filmového Days of Future Past... a věřím, že ho po konci téhle série překoná. PS: Jen ten Wolverine je pořád odsunutý na druhou kolej a nemůžu se zbavit dojmu, že to tvůrci udělali schválně kvůli jeho nadměrnému využívání ve Fox filmech. Neříkám, že by mi to nějak vadilo, protože tenhle seriál dokáže udělat z každého X-Mena zajímavého jedince (narozdíl od zmíněných filmů), ale pořád doufám, že bude mít Logan nějakou památnou scénu v téhle sérii nebo aspoň centrickou epizodu v nadcházející sérii. ()

• V záběru na noční nebe během ohňostroje na ostrově Genosha můžeme vidět siluetu Watchera, entity známé z komiksů a především ze seriálu What if...? (od r. 2021). (UncleMorty)