Skupina mutantů využívá svých nadpřirozených darů k ochraně světa, který je nenávidí a bojí se jich; čelí výzvám jako nikdy předtím a jsou nuceni čelit nebezpečné a nečekané nové budoucnosti. (JasonCZ)

Recenzie používateľa Big_Boss k tomuto seriálu (9)

Ke mně, moji X-Meni (2024) (E01)

Tomuhle dílu dávám 80% jen protože ten druhý je ještě lepší jak ten první. Na animaci jsem si zezačátku musel trochu zvykat, ale po nějakých pěti minutách jsem se na ní adaptoval. Možná mě trochu rozhodilo, že souboj se Sentinely byl moc snadný, ale to je prostě tím, že X-Meni se s nimi už několikrát utkali a jsou daleko silnější tým než při jejich prvním střetu. Jsem hrozně rád za návrat původních dabérů a i ti noví mi rychle přirostli k srdci, ale proč sakra nevysvětlili, kde se tam vzal Bishop? Jako chápu, že se k nějakýmu vysvětlení časem ve zbylých osmi dílech dostanou (snad), ale zatím mi tam jeho postava přijde extrémně nadbytečná (že by musel splňovat požadavek - minumálně jeden černoch v mutantím týmu?) Jinak Storm a její střet se Sentinely byl značně epický, Cyclop konečně není za nezajímavého nýmanda a i ten Morf hezky vplul zpátky jako plnohodnotný člen do týmu - doufám, že nevyužijí jeho postavu jako halvní bránu pro všechny nadcházející camea, protože chci behěm nadcházejících tří sérií vidět hostovat Spider-Mana s hlasem původního dabéra Christophera Daniela Barnese nebo v nadcházejícíh dvou letech dostat oznámení o oživení Spider-Man: The Animated Series s názvem Spider-Man '98 (i když o tom značně pochybuju, když už Disney připravilo nový Spider-Manovský seriál YFNS). ()

Úsvit svobody mutantů (2024) (E02)

Magneto is the SHIT! Jeho proslov mi hodně připomínal Fassbenderovu scénu z Days of Future Past. Obecně celá soudní scéna byla pecka. Navíc nevhodně načasovaný porod "Jean", nevstřícný doktor, rozhovor Storm a Jean o budoucnosti dítěte… no prostě je vidět, že to není „jenom“ 6. Série X-Men z roku 1997, ale je to pro ty diváky, kteří jsou o 30 let starší, protože různá témata vyznějí teď více vyspěleji než kdyby na to koukalo obyčejné dítě na základní škole. Ale je výhoda, že tvůrci seriál pojali tak, že si ho užijí děti, které navážou na 5. Sérii, tak i ti dospělí, kteří na seriál koukali před 30ti lety a jejich mentalita se posunula dál. Poté jak jsem byl z nově oznámení sére lehce nervózní je tenhle dvoujdíl jedno velké příjemné překvapení. ()

Z ohně zrozená (2024) (E03)

Pořád si to drží skvělou laťku. Postavy jsou propracovanější, příběhy osobnější a akce velkolepější. Sice jsem komiksy, které byly adaptované do tohoto dílu nečetl, ale zatím se každý na internetu shodne, že byly zpracovány skvěle. Je skoro až neuvěřitelné kolik materiálu tvůrci nacpaly do 30ti minutového dílu. ()

Motendo / Život a smrt – část 1 (2024) (E04)

Slabší epizoda, která ale byla záměrně cílená na to, aby odlehčila tempo předchozích dílů. Bohužel mi v epizodě nevadil ani tak obsah jako spíš jeho polovičaté vyprávění. Část s Jubilee se mohla více ponořit d oarkádového světa ukázat nám nejlepší mise X-Menů, což byla ideální šance zremakovat nejlepší epizody verze 1992. No a část Lifedeath byla parádní, ale moc krátká, protože jsme dostali jednu třetinu z příběhu Storm a Forge. No a čekat na rozzuzlení dva týdny, to je neskutečná podpásovka. Radši bych část s Jubilee natáhl na celou epizodu a část Lifedeath zkrátil z jednoho a půl dílu pouze na jeden... nebo mohla vyjímečně epizoda zaměřená na Storm mít 40 minut a nic by se nestalo. ()

To si pamatuj (2024) (E05)

Další epizoda = další trefa do černého. Původně jsem si z popisu epizody myslel, že nás čeká klidnější díl ve stylu found footage, kdy budeme více rozebírat charaktery a odhalovat kdejaká jejich tajemství. No a to jsem z určité míry dostal, ale bylo toho mnohem víc. Konečně dostaneme odpovědi na minulost Rogue a Magneta, přímou konfrontaci Rogue a Remyho, zajímavý (další) obrat s Madelyne Pryor a epickou akční režbu nakonec, kde mě její závěr nechal úplně němého. A to mám teď na rozuzlení čekat další dva týdny? Další díl bude normálně za týden, ale bude to ukončení rozjetého příbíběhu LifeDeath se Storm a Forgem. No, zatím je tahle revival série asi to nejlepší, co jsem z X-Men univerza viděl od filmového Days of Future Past... a věřím, že ho po konci téhle série překoná. PS: Jen ten Wolverine je pořád odsunutý na druhou kolej a nemůžu se zbavit dojmu, že to tvůrci udělali schválně kvůli jeho nadměrnému využívání ve Fox filmech. Neříkám, že by mi to nějak vadilo, protože tenhle seriál dokáže udělat z každého X-Mena zajímavého jedince (narozdíl od zmíněných filmů), ale pořád doufám, že bude mít Logan nějakou památnou scénu v téhle sérii nebo aspoň centrickou epizodu v nadcházející sérii. ()

Život a smrt – část 2 (2024) (E06)

Pro mě zatím nejslabší díl, a bohužel je to ze stejného důvodu jako u čtvrtého dílu, kdy se opět příběh LifeDeath musí dělit o svojí stopáž s druhou a méně zajímavější linkou, která se věnuje návratu Charlese Xaviera a Shi'arského impéria. To mě v původním seriálu nikdy moc nezaujalo, protože mám radši, když se X-Meni věnují boji s jinými mutanty nebo prostě s hrozbami na Zemi než s mimozemšťany. Navíc i když mi bylo tak nějak jasné, že Charles Xavier není opravdu mrtvý, tak se přiznám, že když jsem ho viděl konečně živého, tak jsem hodně zesmutnil, protože jeho postava mi doteď nejenom nechyběla, ale její absence pozvedla ostatní X-Meny spolu s Magnetem na vyšší úroveň. Takhle je mi jasné, že se do finále vrátí a Magneto si sbalí svoje saky paky a doejte oěpt pryč. Část s LifeDeath byla dobrá, i když nejsem úplně fanoušek nového kostýmu pro Storm (i když vím že je přímou kopií tomu z komiksů). Ideálně si myslím, že by tvůrci udělali, kdyby radši příběh LifeDeath odvyprávěli v jednom díle a čtvrtý díl se měl radši věnovat Motendu a Shi'arskému impériu. ()

Krásné oči (2024) (E07)

Opět je tu zlepšení oproti předchozímu dílu. Rogue je tu bezkonkurečně MVP (taková Nevěsta z Kill Billa na steroidech), máme tu oficiálně nového X-Mena v podání Nightcrawlera, odhalení nové hrozby v podobně Bastiona (jsem snad jedinej, kdo si myslel, že ho dabuje Jeff Goldblum?), nějaká přeživší z Genoshkého masakru a a taky nějaká překvapivá camea. Tempo týhle epizody bylo fakt vražedné, takže se divím, že se všechen obsah vešel do 30ti minutové stopáže. No, figurky jsou rozdány na šachovnici a teď tu máme před sebou poslední akt nové velkolepé série X-Men '97. ()

Tolerance je vyhynutí – část 1 (2024) (E08)

První část z chystaného třídílného finále... i když mi přišlo, že předchozí epizoda byla spíš taková startovačka téhle poslední příběhové linky. Magneto i Chuck jsou zpátky ve hře, Summerovi jedou na první společnou dovolenou, Jubilee nakupuje s pracháčem drahý hadříky, Bastion rozjíždí genocidu mutantů a i ten Wolverine si konečně přičuchne k nějaké akci. A samozřejmě nás čekalo hodně nečekaných cameí. Jen mě zajímá kde se pořád poflakuje ta Storm. Ano, další dva týdny budou k nevydržení. ()

Tolerance je vyhynutí – část 2 (2024) (E09)

Myslel jsem, že největší WTF moment epizody bude návrat 80.kových kostýmů (nebo pilot Pryde of The X-Men), pak jsem myslel, že to bude rozdělení stran u X-Menů, následně teda "cameo" Hulka, no a nakonec jsem věděl, že to bude scéna, kdy Wolverine propíchnul Magenta jak kebab (ano s drápy od krve, v animovaném seriálu pro děti, kde doteď s drápy kosil jenom roboty).... no a ona to nakonec nebyla ani tahle scéna. To byla až na následující poslední kdy M****** v***** W********** a******** z t*** jako v komiksu. Beau DeMayo rulez. Kéž by ho Disney znovu najal pro třeté sérii nebo popřípadě pro novou hranou verzi X-Menů v MCU. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři