Magneto je donucen OSN stanout před soudem. Skupina demonstrantů pokouší jeho trpělivost. (Disney+)

Big_Boss

Magneto is the SHIT! Jeho proslov mi hodně připomínal Fassbenderovu scénu z Days of Future Past. Obecně celá soudní scéna byla pecka. Navíc nevhodně načasovaný porod "Jean", nevstřícný doktor, rozhovor Storm a Jean o budoucnosti dítěte… no prostě je vidět, že to není „jenom“ 6. Série X-Men z roku 1997, ale je to pro ty diváky, kteří jsou o 30 let starší, protože různá témata vyznějí teď více vyspěleji než kdyby na to koukalo obyčejné dítě na základní škole. Ale je výhoda, že tvůrci seriál pojali tak, že si ho užijí děti, které navážou na 5. Sérii, tak i ti dospělí, kteří na seriál koukali před 30ti lety a jejich mentalita se posunula dál. Poté jak jsem byl z nově oznámení sére lehce nervózní je tenhle dvoujdíl jedno velké příjemné překvapení. ()

PKD

Domníval jsem se, ze VesmírnýOdyseus kecá nebo classicky čsfdovsky, přehání s tím ´´novým´´ Magnetem (který ani zde k mé nelibosti, nesundal tu bujnou hřívu) ale NE. Je to vskutku něco nepopsatelného. Jen to není kompliment. Něco podobného má ´´zlá´´ Jean, jenže jaksi na ženské, něco takového, vypadá o 300% lépe. Vedle Black Canary z 80tek (za který v 2006 vyhrála i cenu, kterou by si ale za za rámeček nedala) je to fakt jeden z nejotřesnějších super outfitů v dějinách žánru. Vraťte se urychleně k červené a ostříhati. A teď konečně klady. Je jich fůra a vrcholem jsou všechny Ericovy pronesené věty a souvětí. Proto za 4. Tak. ()

SpaceOdyseus

Pořád mě to baví. Klidně bych šel s hodnocením o hvězdu výš. To by ale Magneto nesměl mít na sobě ten nejohyzdnější kostým, co jsem viděl za dlouhou dobu. S tím může do Modré Ústřice ne do X-Menů. ()

Artogon

Druhá epizóda ma potešila ešte o niečo viac. Okrem tém smrti, genocídy a politiky tu dostáva značný priestor filozofia, a síce epické monológy Magneta, ktorého český dabing je pohlcujúci. Akurát mi trošku unikla pointa zakončenia epizódy, ale dozvieme sa o týždeň. ()