Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

hanca.uh

Na tohle jsem se začala neplánovaně dívat v televizi....a jediné, na co se dalo koukat byla Geislerová (šaty, účes, změna image v paruce), jinak je to teda kravina, kterou jsem nebyla schopna dokoukat ani s přepínáním programu na reklamy:-). Duo Aňa+Ondřej se mi líbilo v Pohádce pro Emu, ale taky byli oba až zoufale mimo. Jediný +bod bych dala za oko potěšující záběry uhlazené staré části Prahy. ()

mire.k

No konečně po letech pohodový odpočinkový romantický film. Prostě dílo, které se dá srovnávat s popelkou. Nebudu si tu hrát na kýč. To bychom museli odsoudit tři čtvrtiny klasických pohádek a romantických filmů. Prostě oceňuji dokonalost a neblbost. Možná jiní závidí, že nejsou ničeho srovnatelného schopni, ale tohle byl film, který potěšil a vím, že se nebudu bát se na něj podívat i vícekrát. Škoda jen nezvládnutých nablblých upoutávek v Tv, které způsobili, že jsem se na film podíval až s takovým zpožděním. Opravdu to není Hollywoodská řachanda ani akční podívaná, jen poklidný nekonfliktní film, který potěší a pohladí po duši. ()

ABC1

Jedna hvězdička za tu nádhernou zahradu a druhá Ondrovi. Jinak je to naprosto příšerná slátanina bez hlavy a paty...ani jako práce z prváku to neobstojí! ()

koval45

Geislerka co si hraje na zamilovanou prezidentku, to byl v mém očekávání příslib solidního peklíčka. A fakt mi bylo chvílema celkem trapně, že to sleduju. Příznivcem herectví Geislerové asi nikdy nebudu a ten její plochej výraz mně prostě nudí. Škoda že situace ve filmu nejsou napsány tak nějak opravdověji a míň přitažené za vlasy - jak jako chlápek nepozná prezidentku když jí má přímo pod nosem? Ale v celku to bylo mnohem míň debilní než jsem počítal - mainstream, ale zábavnej. Vetchýho prostě můžu, plus moje první filmové setkání s Oskarem Hesem a ti dva dohromady jsou dost sympatická dvojka, hlavně uvěřitelná. A zrovna tak mně zaujala bodyguardka v podání Vandy Chaloupkové. Všichni velmi pěkně. ()

mannheim

Skvelá rozprávka, skvelo natočená, skvele zahratá. Je mi úplne jasné, že je to Nothing Hill CZ version, ale proste ma to zabavilo a nijako neurazilo. A vajgle na chodníkoch som si vedel domyslieť, je to kurva rozprávka. ()

quokam

Takova mila Havlikovina, co potesi, pohladi a moc toho nevyzaduje. Scebar byl sice leckde nedotazeny ("odbyta" byla napr scena odhaleni Katerininy totoznosti, nebo zcela chybeli paparazziove a stourajici novinari), na druhou stranu potesili herecky v malych rolich: Veronika KK,  Denisa B. ci Vanda Ch. Ondrej V zopakoval svou pozu z Zen z behu, byt zredena podivnou smesici inteligence a naivity,, Ana G to taky dala vkusne a umerene. 6/10. ()

Sa.sa

Slušná komedie, která pobaví a moc neurazí... Hlavně Ondřej Vetchý zazářil a díky němu stojí za zhlédnutí... Jinak ten konec byl fakt divný, hlavně ta hymna a procházka... ()

Moco

Snímek Prezidentka je pokusem o renesanci úřadu prezidenta České republiky a v podstatě celé české společnosti a jejích hodnot, alespoň na plátně. Je to snímek o nápravě věcí dnešních pod heslem: „Ne všechno, co je rozbité na kousky, je ztracené“. To, že se prezidentka Kateřina Čechová zamiluje do sochaře, který obdivuje stará sochařská díla a restauruje (obnovuje) rozbité sochy, symbolizuje režisérův vzkaz divákům. A sice, že je třeba se vrátit k tradičním hodnotám a napravit, to co se časem rozbilo a opotřebovalo. Slovy postavy prezidentky Čechové: „Tradiční hodnoty drží naši společnost pohromadě.“ Co bych ale snímku osobně vytkl je opakované propagování environmentalismu a vykreslování „globálního oteplování“ jako největší výzvy naší doby. Prezidentka v podání scénáře od Evžena Gogela je oddanou environmentalistkou a toto téma ve snímku autor scénáře „protlačuje“ hned několikrát. ()

Hansolo35 odpad!

Vlhký sen všech eurodobroserů. K plastickému premiérovi bez koulí ještě přidat prezidentku. Kandidátku nám tu hned předhazují. Ani prd, přátelé. Horší, než Geislerová, by byla prezidentka Geislerová. ()

JRSB odpad!

Strašné filmové představení. Nic nebylo dotaženo. Bylo to spíše nedovařené. Je to srovnatelné s ubohostí jako byla Falešná hraběnka. ()

vlcekmirek odpad!

Další variace na téma "Vem si paruku a nikdo tě nepozná". A jo, lepší kundidátku na prezidentku, než je Gaislerka, si představit neumím. Úroveň prezidentů v Česku postupně klesá, tak proč ne? Ten poslední má v hlavě aspoň Becherovku, Anča tam má ozvěnu, odrážející se od prázdných stěn... Navíc je stejně arogantní, nafoukaná, nepříjemná a povýšená, jako v civilu. ()

Seteh

**36** Kámo... fakt se prezidenti nemůžou jít sami ani vys*at??? A maj "nařízenou" životosprávu včetně sportovního programu? No to musí bejt peklo. Pokud ve filmu nehledáte megahluboké umělecké hodnoty, řešení zásadních filosofických otázek o vzniku časoprostoru a analýzu politických problémů moderního světa (což mi podle některých recenzí přijde, že lidi hledají a předpokládají u všech filmů a pak se diví, že to nedostali), tak podle mě určitě nebudete zklamaní. Ony jsou totiž některé filmy taky natáčené divákovi hlavně pro zábavu, že... A tenhle snímek vám zábavu dá a k otázkám navnadí. Ale taky trochu vážně... Díky za toto dílo! Milý a sympatický příběh, pár vtipných hlášek. S humorem se teda klidně mohlo trochu přitlačit, já jsem veselá kopa... Většinou mi v hlavě utkví především příběh a na další věci okolo moc nehledím, ale v tomto případě mě z nějakého důvodu oslovily i interiéry a exteriéry. Chválím jejich výběr a zpracování, přinesly spoustu nálad a atmosfér - tajemno, klid, uvolnění, napětí, bohatství, vznešenost. Supr kostýmy, na ty se taky moc dobře koukalo. No zkrátka jsem se moc dobře bavila a dvojice A. Geislerová - O. Vetchý mě prostě asi nemůže nikdy zklamat. Aňa je snad čím dál krásnější (TOP v podobě originální i převlečené) a kochačka postavou Vandy Chaloupkové je příjemný bonus. ()