Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu. Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo - inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči. Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek človeku na svete. (Magic Box)

ZHODNOTITEL

Jestli to měla být reklama na podporu zvolení nějaké ženy do úřadu prezidentky, tak se to silně nepovedlo. Protože Geislerová byla bravurně nesympatická. Spíš to mohla být učitelka fyziky nebo češtiny a opravovat diktáty. To už i ten Jaromír Soukup byl ve svém seriálu Premiér lepší premiér, než Geislerová prezidentka. Přitom tu jsou Balzerová, Adamovská, Melíšková, Kostková... Ty by prezidentku možná vystřihly lépe. Vetchý byl moc fajn, ale ve špatném filmu. ()

Alden_Larson

Je to velmi jednoduchý film. Příběh není moc originální a je v něm několik ohraných klišé, ale má pár hezkých momentů a všeobecně není špatný. O prezentaci se dá říct v podstatě to samé, je dost dobrá na to, aby film nevypadal špatně. Herecké výkony byly dobré, ty jsem si asi z celého filmu užil nejvíc, Geislerová a Vetchý mezi sebou měli fajn chemii. Hudba mi ale přišla trochu kýčovitá, v několika scénách si jí rozhodně mohli odpustit. 6/10 ()

a0001

Čert to vem.. Bolo to príliš jednoduché, ale rozprávkovo príjemné a sympatické. Film vyžaruje toľko pozitívnej energie, že som úplne prestal vnímať tú naivitu. Jednoducho jednoduchá rozprávka.. 65% ()

blondboss

Toto je ozaj taká light česká verzia Denníku princeznej, ktorý som ja osobne mal celkom rád. Je to tak trochu romantika pre dospelejších, ktorá ale veľmi oplýva klišé scénami ako vyšitými z amerických filmov podobného typu. Tu je to asi skôr na škodu, lebo Havlík sa mohol odlíšiť. Každopádne na cieľovú skupinu to určite bude platiť a u mňa je to čistý priemer v rámci žánru. 55 % ()

garry odpad!

My tak toužíme po české Čaputové, že si čekání zkrátíme romantickou komedií. Žijeme v dokonalém Matrixu. Kdo to sponzoroval? PENTA? Havel a Partners? ()

Honzulik odpad!

Tak tento film je hloupý, až bych řekl trapný, bez čehokoliv, co by mne trochu zaujalo. Omletý Vetchý, který už snad musí hrát všude, stejné taky Geislerka (koho jen mi to připoměla)... Ale asi si musíme zvykat, že něco opravdu kvalitního už tady bylo... ()

Prubner

Uff... Málokdy se při sledování nějakého filmu cítím trapně za tvůrce. Rudolf Havlík pokračuje ve výrobě filmů podle amerických vzorců, ale tentokrát to hodně odbyl. Tohle je nudná, nenápaditá a nepřesvědčivá (ne)komedie, plná prázdných jednorozměrných (a často zcela zbytečných) postav, takže herci nemají co hrát. Jediná živoucí postava byl sochařův syn v podání Oskara Hese. Tolik banálních dialogů v jednom filmu jsem už dlouho neslyšel, to bylo utrpení. No prostě další zbytečný český film bez špetky invence a vtipu. S Vetchým a Geislerovou byly mnohem lepší Pohádky pro Emu. ()

tsatsiki

Scénář jak z amerického romantického filmu, strašně  naivní a člověku musí být jasné, že se to nikdy nemůže stát.Jinak když tohle vše pominu, tak ok, byl to pěkný film.Žadný velkolepý pribeh, zcela jednoduchý příběh, kde hlavní postavy jsou spolu, pak nejsou a pak zas jsou.Klasická šablona, podle které už natočili tisíce podobných filmů.Aňa, Ondřej a Oskar to táhnou, předvedli standardní výkony, ale podobných rolí, kde předvedli stejn výkon, už měli mraky.Takže nic, co bychom neviděli.60% ()

AndrewNewman

Politikárčenie vo filmoch a seriáloch môže byť roztomilé sympatické, ako keď sa Michael J. Fox snažil všemožne pomáhať starostovi New Yorku alebo keď sa Hugh Grant snažil zbaliť svoju sexi slúžku. V prípade od našich susedov je to podpriemerne gýčové, absolútne neautentické a zahrané tak na pol plynu. Geislerovej tú prezidentku vôbec neveríte, skôr jej to sedí v tom romantickom rozpoložení s Ondrejom Vetchým. Ale inak to nie je žiadna sláva, myslím si, že aj taký štyridsiatnici by si pritom dosť nudili. A pritom to vôbec nemuselo byť bez šťavy, pretože tento námet mohol byť fajn  romantická jednohubka, ako napríklad Havlíková variácia na Gibsonovú kultovku, keď si naťahoval pančušky. Každopádne, kto sa brutálne nudí, nech sa páči. Kto by chcel niečo vtipné zo sveta politiky odporúčam pozrieť vyššie menované veci. ()

Majkl91

Pane Havlíku, Vy jste snad dostal od někoho za úkol před prezidentskými volbami 2023 dehonestovat všechny ženské kandidátky nebo co??? Nebo co jiného jste chtěl demonstrovat tím, že ve Vašem filmu je žena v úřadu prezidenta republiky schopná pouze milostného románku a ničeho jiného (snad kromě pár rádoby vážných proslovů)??? Táhněte do propadliště filmových dějin, jinak se to opravdu nazvat nedá!!! Tu 1 hvězdu si zaslouží za svůj herecký výkon pouze pan Ondřej Vetchý, zbytek postav byl jen vyumělkovaný spletenec, u nichž nepochopím, proč se takovému (slušně řečeno) braku propůjčili. ()

RebekaFox

Film vznikl zřejmě v rámci prezidentské kampaně paní kandidátky Danuše Nerudové, ostatně i zde v popisu filmu je zmíněno, že představitelka hlavní role Aňa Geislerová, se touto dámou pro natáčení filmu inspirovala. Úvodní scéna, kdy Geislerová své dceři svěřuje proč se na tuto funkci rozhodla kandidovat, je k nepřežití a opravdu velice úsměvná, ale jaksi trapně za herce a celý tvůrčí tým mi bylo až do konce. Celý film je tak naivní a nemožný a říkáte si celo dobu, proč vůbec něco takového vzniklo a na jak velký úplatek museli herci kývnout, aby se vůbec propůjčili takovému kýči. Ty dialogy! Ale film je natočený na krásných načančaných místech kolem Karlova mostu a hlavně s našimi asi nejlepšími současnými herci v hlavní roli - Geislerová a Vetchý,...že jsem kupodivu vydržela dokoukat toto veledílo až do konce. Herci, i ty ve vedlejších rolích, jsou přirození a milí, hezky se na ně kouká a celé je to nakonec takové milé (a dokonce jakoby vtipné hlášky od Vetchého i občas vyznívají celkem legračně...). A ještě tu zazní státní hymna a kamera jednou i zabere portrét Václava Havla. Zkrátka nechybí láska, včetně lásky k demokracii a státu, přátelství a naděje! Za prezidentku budu rozhodně volit Aňu Geislerovou! ()

meda2016

60%. Za co? Dobře hrané, nikdo neiritoval. Romantická část dobrá, není nutné rozebírat. Co chybí je chytrý humor. Víc a víc chytrého humoru neboli srandy. Co přebývá jsou politické proslovy. Jejich fadeout by umožnil prokreslit více postav, umožnil na pozadí zvuku přidanou hodnotu. Jak film dopadl, neodsuzuji. Jen škoda, že se u nás nepoužívá divácká supervize. ..... Velkou pochvalu zaslouží Praha jako kulisa a tedy kamera. ()

fafejt001

Tak všichni víme, že je to taková pohádka.  Děj jednoduchý a výkony herců průměr.  Vánoční večírek se vydařil a byla i hymna.  To byl pěkný moment.  Khek a Loj lehce převyšuje hlavní dvojici.  To je můj dojem. A scénka se střevíčkem  , tak nějak zvláštní, ale divně . Jako celý film. ()

hony23

Pohádka pro dospělé o prezidentce, která po nocích tajně utíká mezi prostý lid, aby potkala tu pravou lásku. Prostě romantická slaďárna, která se dá ale o Vánocích vydržet, a to především díky ústřední dvojici Geislerová, Vetchý. ()