The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

dominic_joel

…môj zápis č.18: Za bezpochyby kvalitného tvorcu sa Guy Ritchie určite označiť dá. Úmyselne podotýkam, že za tvorcu - keďže je režisér, scenárista, autor námetov či aj producent. Z mojej strany je prekvapivé, že ho mám v rebríčku obľúbených aj napriek tomu, že jeho “štýl” nie je tak úplne jasný. Filmy ako Podfu(c)k, RocknRolla, Gentlemani, atď. beriem ako čosi nemu najtypickejšie. Sherlock Holmes bola príjemná odbočka, kde však svoje typické prvky prekonvertoval za mňa famózne pre námet “dedukcie” a celkovo charakter a schopnosti Sherlocka Holmesa… a potom tu sú úplne iné odbočky ako Kráľ Artuš jedným smerom, Aladin tamtým smerom… alebo práve Covenant - ktorý Ritchiemu neskutočne sadol. Vlastne komorný príbeh je rozprávaný s citom pre detail, ale netlačí zbytočne smerom na doják, ani urputné stotožnenia sa s postavami, ako to pri podobných filmoch býva časté (a väčšinou to priveľmi nevyjde). Film som sledoval jedným dychom (ho po nedávnej sračke menom Operace Fortuna som bol trochu v tom, že možno film rýchlo vypnem), ale nestalo sa tak a dávam plný počet. Z počiatku som mal pocit, že herci hrajú trochu sucho, najmä Gyllenhall - avšak zrejme chápem správne, že to bol tak trochu zámer, keďže ak to bolo potrebné, tak ožil + mimo daných zopár okamihov si svoju úlohu plnil dla režijného smeru a atmosféry. Keďže podobne spracovanému filmu ťažko čosi vyčítať, tak spomeniem hádam iba za mňa jedno “mínus” a jedno “plus”, ktoré by som za seba rád vypichol. Po dlhej pasáži so záchranou vidíme hneď (a žia ešte v tesnom slede) žalostne dlhé flashbackové opáčko z tejto sekvencie, pri ktorom som mal trochu trpký pocit… Ozaj len cez výber detailov na Jakev ksicht z predošlej polhodinky vieme navodiť jeho aktuálny pocit/výčitku voči jeho traumatickom zážitku a záchrancovi? A naopak čo má krásne potešilo, bol úžasný záverečný detail v podobe posledného záberu, kedy (bez toho, aby sa na to predtým tlačilo zbytočne dramaticky na pílu) vidíme, ako hlavný hrdina už môže pokojne spať. ()

Nellaron

Ahmed verzus Taliban. Film o dodržaní chlapského slova na bojovom poli. Dar Salim to zahral sympaticky. Na filme ma najviac zaujala nehostinná krajina Afganistanu a kruté pomery v nej. Akcie je tu dosť. Som len prekvapený, že už aj Guy Ritchie pridáva do filmu nelogické hovadiny. Presun zraneného na vozíku za bieleho dňa po ceste a niiiikto ich nevidel. A bohužiaľ sa nevyhol ani klasickému americkému načasovaniu “presne na jednu sekundu”. ()

majorzeman13

Nadprůměrný válečný drama !  Jake Gyllenhaal a Dar Salim  jsou skvělýýýýýýýýýýý. Hodně dobrááá též kamera,hudba, atmosféra.... PS: Inspirováno skutečným příběhem. ()

lukas.7

Covenant - Film ma pomerne pozitívne prekvapil vojnová akcia ktorá ma uchvátila príbehom ... Film sa odohráva vo vojnovej zóne modernej doby.. Film ma pomaly rozbeh a čakáte istý čas kým sa niečo začne diať .. Celkovo ma film prekvapil a zároveň aj  pomerne nadchol a dal mi fajn emóciu vojnovej akcie a drámy ..  // obsahuje spojlery // - priebeh filmu - všetko sa začne najatím tlmočníka bývalého talibanca ktorý sa zoprel režimu a vstúpil do armády USA .. Uchvátilo ma ako sa film rozbehol a prišlo k prvému zlomu a ako sa ručne a pešo z vozíkom dostal cez všetky nástrahy a prekážky 100km ... Pre mňa osobne je Talibanský tlmočník viac charizmatickejší ako hlavný hrdina no dej vás vtiahne a neriešite to  ... Po zachránení Američana prichádza znova utlm vo filme a Američanovi sa vynárajú skutočné veci/spomienky čo sa odohralo pri jeho záchrane ako musel Tlmočník odolávať všetkým nástrahám a hrdinsky prekĺznuť cez všetkých talibancov .. Druha časť toho zaujímavého nastane keď sa rozhodne hlavný hrdina oplatiť Tlmočníkovi že je na žive a rozhodne sa ho zachrániť so zámerom dostáť jeho a rodinu do Ameriky tu sa akcia vyšvihne na ešte väčšiu úroveň a celkom to dotvára veľmi dobru vojnovú zápletku z veľmi dramatickým koncom keď si už všetci mysleli že zomrú záchrana ale príde v hodine dvanástej .. Moje hodnotenie na film je veľmi dobre a film splnil moje očakávania  8/10  ()

EricNor

Vidim hodnocení, ctu recenze a zacinam se tesit na super film. Jenze ouha, ono to zas tak super nebylo. Je to pomale, což mi nevadilo a pekne me to vtahlo, ale pak me to prestalo bavit. Film ma tri odlisne tretiny, pricemz zabavne je jen ta prvni a ta druha a třetí jsou takove monotonni nic. No a nakonec jsem se teda dost nasmal. ()

onevoice

Tie americké armádne patosy sú na smiech akí sú vo všetkom naj. Ako všade pomáhajú a chcú mier. Bullshit.  Gyllenhaal bol ale jeden z hlavných dôvodov prečo som to chcel vidieť a opäť ma nesklamal. Minimalistický Dar Salim mu skvelo sekundoval.  Zaujímavý príbeh o priateľstve, loajalite a vernosti. Je to napínavé až do konca.  Čo sa týka filmov z afgánskeho konfliktu asi to najlepšie čo som videl. ()

Flashback

Slušný námět, ze kterého by dobrý režisér udělal možná kultovní military doják. Guy Richie zde ale ukázal, jak mizerný je režisér a že skutečné akční scény a rozmáchlejší scenérie absolutně nezvládá. Vypadá to jako studentský pokus o napodobení 80s akčňáků. Chybí vážnost, naléhavost, napětí. Velká škoda a zahozený scénář. ()

MarekTulen

Dost napínavý, rychle měnící se válečný film, který není katastrofa a chápu proč se lidem líbí, ale já musím něco malého vytknout. Film tu strašně hraje na emoce, a to až přehnaně moc, až to ke konci už emoční není. Trochu víc bych zapojil akci než jen smutnou, dramatickou hudbu. The Covenant je ale něco co jsme tu dlouho neměli, teda aspoň v takovém podání. ()

g.i.orge

Poněkud "přehajpovaný" kus. Bohužel. Řemeslně bez chyby a velmi profesionálně natočený snímek. Příběh jsme už celý viděli v traileru a protože víme jak to skončí, tak je problém se o hrdiny tak nějak bát. Postavy jsou placaté, schematické a samé klišé. The Ahmed je jediná zajímavější figura. Na Ritchieho nezvyklý, časově lineární a proto možná scénáristický líný příběh. ()

Wolv3rine

Těšil sem se, těšil sem se hodně. A přišlo hodně velký zklamání. Tohle snad musela režírovat Ritchieho babička, jinak si nedovedu vysvětlit to obrovský klišé v podobě scénáře. O celkovym zpracování, který vypadá na hodně velkej low budget a CGI na úrovni dvacet let starý PC hry se ani nechci zmiňovat. Chybí tomu skoro všechno, spád, atmosféra, akce je jak ze srazu airsoftových paniců, ani Gyllenhaalovi sem to moc nevěřil. Jedna hvězda za Dar Salima, druhá za celkem ucházející hudbu. Nic víc tam prostě neni... ()

PORTER44

Dokud byli v Afghánistánu dobrý ,akce, napětí ,pak chlapácký gesto tlumočníka když táhnul na káře Amíka přes hory ale jakmile se dostal domů do Ameriky tak mi zničili požitek z filmu a začal jsem se nudit naštěstí konečná záchranná akce zpět v Afghanistánu to trochu zachránila. ()

Gabe

Válečné drama s myšlenkovým přesahem odehrávající se na pozadí vojenské operace amerických vojáků v Afghánistánu a její nepříliš veřejně známé kapitoly, jakou byla spolupráce s místními tlumočníky. Chlapácká buddy movie, kde jeden pohled či přikývnutí vydají za několik stránek scénáře. Akční řežba jejíž úvodní a závěrečná scéna (lom a pronásledování/most a Anděl smrti) jsou velkolepé. A Bensteadův soundtrack stejně podmanivý a funkční jako v případě Wrath of Man. ()

floppy4

Blbé je, že to najzaujímavejšie vám už povie trailer takže viac ako polovicu filmu viete čo sa asi bude diať. Zvyšok minutáže je potom už len rutina bez nejakého väčšieho napätia, či zvratu. Skvelý námet, avšak toto podľa mňa vôbec nie je typ filmu pre Guya Ritchieho, vidno že sa snaží, ale za mňa z toho príbehu žiadne väčšie emócie nevydoloval, tie postavy rozpracované pomerne plocho a Jake Gyllenhaal mal už aj lepšie chvíle. ()

los_ajajos

Pro filmy Guye Ritchieho mám slabost a jeho pojetí chapáctví mu žeru i s navijákem. Motiv afghánských tlumočníků dává snímku realistický kontext a spolu s kvalitními akčními scénami z toho vylezl až nečekaně napínavý, patosem a ideologií nezatížený, minimalistický buddy-movie zážitek. Gyllenhaall výborný, Dar Salim pro mě ještě o kus lepší, klobouk dolů před výběrem (všech) herců. Škoda jen, že tento snímek nedostal možnost zabodovat v kině, nepochybně by se mu dostalo větší pozornosti, kterou si právem zaslouží. ()

saint3n

Problém je, že Jake prostě není Sly. Jako Rambolike flick vysoce nadprůměrné, ale kde bych tomu starýmu jezevci věřil (tak říkalo se to o Rozhněvaném Muži, tohle je do očí bijicí!), že je výborný herec, tak Jake zoufale přehrává. Ale jinak GiRitch, hudba&zvuk a Dar Salim 👌 A snad ti ten film se Sylvestrem vyjde, Gi ()

lukas.pukas.

musel jsem dat5* ponevac v posledni dobe uzbopravdu stoji malo co za ta tak moc hvezd ,ale kruta pravda ktera nam byla zdelena na konci je opevdu krute smutana . ()

peproch

Covenant znamená smlouva, nejvyšší povinnost a závazek mezi dospělými muži. Musí být splněna. Fantastický film s jednou filmovou hereckou hvězdou (JG), asistujícím Dar Salim a bez komparsu ale se skvělou výbavou, akcemi, vojenskou eskadrou, záběry krajiny, a silným, silným a silným morálem vedoucím k relativnímu hepyendu, že nesmíme zapomínat na ty, kteří jsou ač z jiných kultur, přesto mají neskonale dobrou vůli, výdrž a nikdy je nesmíme opustit a nemáme právo žít, pokud jim nesplatíme záchranou to , co oni pro nás udělali. Vynikající je i politický kontext. Jsem nadšena. ()

Kyberswat

perfektní film!  napětí a provedení filmu takové že jsem ani nesledoval čas - byl jsem úplně “ve filmu” technicky skvělé hodnota parťáctví  odvaha krásně zachycený Afghánistán to jsou klíčové věci které mne zaujaly. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)