The Covenant

• Veľká Británia Guy Ritchie's The Covenant (viac)
všetky plagáty

Příběh seržanta Johna Kinleyho, který na své poslední pracovní cestě do Afghánistánu využívá služeb místního tlumočníka Ahmeda. Ten neváhá riskovat život, aby v náročném terénu Johna dopravil do míle vzdáleného bezpečí. (Prime Video)

Trageeed

Skvělý chlapský film v tom nejlepším slova smyslu. Tady se nemusí zbytečně mluvit a je naprosto jasné co si postavy chtějí říct. A jeden z nejlepších soundtracků posledních let. ()

Raziel811

Guy Ritchie má nepředvídatelnou formu. Naštěstí u tohoto snímku byl v kondici a natočil skvěle nasnímaný, zajímavá a hlavně zahraný film, mající dvě zcela odlišné roviny - akční a dramatickou. Překvapivě obě fungují skvěle, i když je řez napříč žánry velmi ostrý. Gyllenhaal a hlavně nesmírně uvěřitelný Dar Salim jsou ve svých úlohách perfektní. ()

Bogrant

Ritchie si odskočil od britských sarkastických kriminalít, nerátajúc Rozhnevaného muža, ku serióznemu projektu a výsledkom je hneď krásne chlapsky drsná, nekompromisná militantná dráma, ktorá nepotrebuje byť hlučná v prestrelkách, ale postačí jej byť dôsledná v charakteroch a vypätá v tých správnych momentoch. Dramatický oblúk, kladúci dôraz na osudovosť a sled udalostí je hlavným rozlišovacím znakom, že tento nenápadný počin sa poľahky zaradí medzi to najvydarenejšie, čo tento žáner za posledné roky vyprodukoval. I zásluhou skvelého Gyllenhaala a dôrazného Salima. ()

zekon

Ty jo, čekal jsem kdy se to změní v nějakou Ritchieho kulišárnu a ono nic. Atmoška jak prase, napětí až do konce. Skvělý námět, hudba, pocity jsem měl jako u Černý jestřáb sestřelen, takový hodně srdcový film. Skvělé. ()

VashCZ

Badass patos nad patos. Pěkně natočená akčňárna odkazující na odvahu afghánských tlumočníků. To zbytečné přehánění jí ale shazuje. ()

vikin

Guy Ritchie opět trefil jackpot. Vážnější kousek zabalený do akčního hávu, v čele s fantastickým Gyllenhaalem a působivou hudbou. Poctivý řemeslo. ()

Stepan.Frank

Guy Ritchie nezklamal. Silný a emocionální příběh, který je doprovázen skvělými výkony od Gyllenhaala a Salima, hezky odmění diváka na konci snímku. Relativně zajímavé podání válečného filmu, které spíše sází na osobnější příběh, ale akce tu je také požehnaně. No a šikovná práce s kamerou vede k několika pěkným záběrům. Jedná se o jeden z nejhezčích válečných filmů, které nám Hollywood za poslední dobu nadělil. ()

Konev

Čím to je, že jeden americký voják postřílí stovky Talibánců a sám vyvázne bez zranění? Asi mají Talibánci slepé náboje! ()

Langos

Tenhle film se mi jen tak zjevil před nosem a já se divil, že o tomto filmu nic nevím, a ještě k tomu to režíroval Guy Ritchie! Tak jsem si ten film vyhledal a pustil jsem si ho. A můžu říct rovnou, že mi to teda líto není! Film si určitě pustím ještě kolikrát a vždycky s někým. Guy Ritchie je mistr a má svůj vlastní styl a tenhle film ho zase odpálil více do té jeho filmařiny, protože jeho první film v tímto roce byl Operation Fortune: Ruse de guerre (2023) a to zas tak famózně nedopadlo, takže vzhůru do vysoké filmařiny! Drsná krajina a do toho hudba, která vyjadřuje tu chlapskou sílu Ahmeda a Kinleyho, je fakt tvrdá a ta kamera do toho má ten pořádnej filmařskej zákusek! Čumím jak blázen! ()

fhe_verdict

TOTO JE SPOILER. PRE VLASTNE DOBRO SI HO PRECITAJ, ABY SI NEMUSEL POZERAT FILM. Naco to bolo dobre? Guy R. nepriniesol vobec nic nove. Napad, zapletka, spracovanie, formovanie divaka, suboje, sentiment, vsetko uz bolo sto krat natocene. Ale po poriadku.Dobri americki mierotvorcovia oslobodzuju kus zeme,  ktory 80 percent Americanov nenajde na mape s oficialnym cielom nahradit tam po starocia zazity sposob zivota demokraciou. Ked im zakerni miestni ludia zabiju prekladatela, novy nastupi k Jakeovi G, nasmu superhrdinovi; na poziciu cislo 2 vo filme. A kedze zijeme v 21. storoci tak uz vo filmovych bojoch zomieraju aj "nasi" Teda samozrejme len ti co su pre film postradatelni. Nasa ustredna dvojica tesne prezije, musi uniknut a prejde pri tom strastiplnu put talibanskym uzemim, kde hned niekolko krat uniknu smrti len o vlasok. Len tak tak sa im to podari. Zatmievacka, strih a sme v sucasnosti. Vysluzily hlavny hrdina s metalom o ktory nestoji, ma depresie z vojny a byrokratickeho systemu, ktory nie je ochotny lusknutim prsta vystavit viza nasmu prekladatelovi a jeho rodine. Takato kritika dosledkov vojny a vladneho systemu je priam nevidana, toto bolo natocene nanajvys tak osemdesiat krat. Aby sa vsak reziser vyhol klise tak prinesie spasonosnu myslienku, ze vysle nasho hrdinu spat do jamy levovej aby osobne a bez pomoci zachranil prekladatelovu rodinu. Znovu a znovu len o  vlasok unika smrti, situacia sa vyhrocuje, prichadza na rad posledna sanca, situacia hustne ako chladnuca kasa. Zaverecny suboj prichadza. Kto vyhra? Peacemaker s prekladatelom, ktori uspesne odrazaju utok patdesiatich po zuby ozbrojenych teroristov alebo domorodci, ktori si takto chranili uzemie od 19. starocia pred vsetkymi najazdnikmi, Anglicanmi, potom Sovietmi a teraz pred Americanmi? Boj uz je takmer strateny, nadej zomiera, ked  sa z oblohy znesie ako deux et machina letectvo, ktore urobi zaverecny poriadok. Umyseslne nepoviem kto vyhra, aby som ponechal filmu tajomstvo.Je dobojovane, film konci. V zaverecnych titulkoch sa objavi lakonicka sprava, ze mesiac na to sa USA rozhodlo, ze v Afgane uz je demokracie dost a z noci na rano opustilo krajinu, aby mohlo sirit mier aj inde. Welcome Lybia and Syria, democracy is comming..Namiesto veselych nepodarenych zaberov z natacania su v titulkoch este fotky okupantov so zradcami, ktori im pomahali. Teda len keby ste boli talibanski tmari. Samozrejme su to americki vojaci a ich prekladatelia, bezmenni hrdinovia z ktorych niektori polozili zivot za.... za co vlastne?! ()

mdf

Smlouva o chlapáckém dluhu,který se musí vyrovnat.Nástup zajimavý,přostředek se trochu utápí,no až konec to zase trochu napraví.Tu obrovskou nadšenost,některých opravdu nesdílím,ale slušný to bylo. ()

twardykame

Skutocne je reziser G. Ritchie? Mozno by to bolo dobre keby sa postavy spravali logicky.Takto to cele vyzera ze talibanci su NPC iduce pod palbu. Dej je  nudne klise prerusovane strelbou. Osud hlavnych hrdinov ma prestal niekde v polovici zaujimat a od polovice je to doslova nudne utrpenie. CGI sice nie je vela ale posobia ako v TV filme. Fun fuct -1 v Afganistane maju iba jeden nakladiak( na zaciatku vybuchne, potom v nom vezu americana,neskor nim prevazaju Afganca atd...) Fun fuct 2 - Afganistan sa neuveritelne podoba na domov seržanta John Kinleyho - nahoda ? nemyslim :) ()

Tomgunses

Další raráda od GR, nemělo to chybu. Surová skvělá filmařina s vynikající hudbou, topové herectví od všech a poutavý příběh. 90 % ()

1234Horymir

První půlka skvělá, napínavá, druhá půlka taková americká - ti hodní Afghánci ukrývají nejhodnějšího Afghánce a v podstatě nezáleží na tom, kolik jich při tom nehodní Afghánci odprásknou - holt smůla. A finále je úplně legrační. Jen mi trochu vrtá hlavou, proč hlavní hrdina prachy z hypotéky nedal rovnou tomu pilotovi vrtulníku, aby ho do té dědiny hodil a v klidu zase dovezl zpět - ale to by bylo bez výstřelu ... ()

jethrotull

Dalsia americka propagacna sracka. Americky okupant zabija v Afganistane,je raneny a pomoze mu domaci kolaborant. Na oplatku pride pomoct domacemu kolaborantovi americky okupant,nakolko mu hrozi ze si ho najde spravodlivost. Napriek "srdcervucemu" dojaku to nemeni realitu,ze okupant je okupant a kolaborant je kolaborant. Verim ze v pripade napadnutia Ceska alebo Slovenska,by sa naslo dost kolaborantov co by spoluparacovali s cudzou armadou a zradili vlast. ()

jara12

Guy Ritchie vydává svůj druhý film tohoto roku a tentokrát tu máme velkou změnu oproti minulému Operation Fortune. Jake Gyllenhaal se zde ocitá na tálibánském území a snaží se zachránit vše, co se z jeho týmu dá. Snímek má po celou stopáž pochmurnou válečnou atmosféru. Dramaticky je to zvládnuté na jedničku, tudíž můžu jedině doporučit. ()

Zaks

Nádherný film o chlapskom priateľstve dvoch úplne rozdielnych ľudí zasadený do drsného Afganistanu. Famózna akcia tvorí len polovicu zo zážitku, zvyšok je dojímavý príbeh, ktorý chytí za srdce a kde herecky vynikajú najmä dvaja hlavní hrdinovia. Doplnené je to výbornou hudbou a skvelým technickým spracovaním. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2023

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)