John je trochu lenivý, proto jen občas jezdí po New Yorku jako taxikář. Když veze namyšlenou slečnu na letiště, rozhněvá se, a tak ji nechá v taxíku na mostě a klíče zahodí do řeky. Spolu s kamarádem Russellem, kterého práce učitele angličtiny taky moc nebaví, se přihlásí do armády. Jack svým svérázným humorem způsobuje při výcviku sobě i ostatním problémy. Při jedné z mnoha vylomenin oba kamarádi zatknou v roli vojenské policie dvě pěkné dívky, s kterými se sblíží. Na prohlídce před závěrečnými zkouškami určí generál jednotku, která má v Itálii představit nové bojové vozidlo americké armády. Není to tank, ale špičkovou technikou vybavený pancéřový mikrobus se silnými zbraněmi. Jack a Russell se s ním vydají do Alp, kde se chtějí setkat se svými slečnami. Kapitán se s jednotkou vydá za nimi, protože si myslí, že John a Russell jsou špióni, kteří utekli s bojovým vozidlem do Československa. (oficiálny text distribútora)

Clark_Kent

Murray, Candy a Ramis udivují! Komedie z vojenského prostředí co by měli schlédnout všichni co nebyli na vojně. Skvělé časy za dob Reitmana, kdy se teprve rozjížděli krotitelé. ()

Stejšn

Hrozně řídká komedie, které chybí to podstatné: humor. A ten konec s rusákama je tak dementní, že váhám jestli ještě jednu neubrat. ()

Reiner

Dal jsem jednu hvězdičku. Spíše abych neurazil. Tento snímek mne osobně nezaujal a upřímně, ani není pořádně co. Část o tajném vozidle a československých hranicích byla fakt děsná! :( ()

hwnd

Kravina od začátku s brutálně sestupnou tendencí úrovně, ikdyž by se po dvaceti minutách zdálo, že už to horší být nemůže. ()

Odpocivadlo

Veľmi som sa na tom pobavil a prekvapilo ma aj to že akcia sa odohráva v "československu". Bizarný no vtipný príbeh, Bill Murray ma vedel vždy pobaviť a toto mu sadlo ako uliate. ()

baclajean

Vtipná komédia, John mi pripomínal tak trochu niečo medzi Yossarianom z Hlavy XXII a Švejkom. Zároveň Policajná akadémia po vojensky :) ()

Poga

Nebyť dvojice hlavných protagonistov bol by to podpriemerný film od inak celkom dobrého Reitmana. Vďaka Murrayovi a Ramisovi sa na to celkom dá pozerať a aj sa zabaviť. S odstupom času možno dokonca viac a viac. 60% ()

Standey

Od Ivana Reitmana coby rodilého čechoslováka bych čekal, že bude znát dějiny svojí krajiny. To Rusko v ČSSR byl docela úlet. Tři hvězdy za Murraye a Candyho ;) ()

MoziMedve

Vtipy jsou slabší, hvězdné obsazení je nevyužito a děj je absolutně nesmyslný (včetně napadení cizího státu Československa, které je vyzobrazeno jako hrozné hrdinstvý). V celku je to slabota kterou už znovu vydět nepotřebuji. 2 hvězdy za ty kozy. ()

CaptainPixel

Zkratit prvni polovinu alespon o 30 minut, mohla to bejt fajn podivana. Taklhle je to jenom takova vesela zplacanina aneb "Mistni hosi odrazili hordu tlupu yankeeju" ()

Ferguson

Tady měla trojice Reitman-Murray-Ramis teprve druhé kolo rozběhů (po Meatballs) - ta finální bomba vybuchla až za tři roky. Potěšilo finále na německo-československých hranicích (i když trochu trapné). ()