Italská tajná policie má ve svých řadách netradiční agenty - malé, lehce přiupravené holčičky. Nebezpečné stroje na zabíjení na jedné straně, a citlivá stvoření na straně druhé. Přes den jsou posílány do akce, a když skončí se svojí prací, popíjejí společně čaj a čtou si knížky. Velmi zajímavý a spíše psychologický 13ti dílný anime seriál, který by rozhodně neměl chybět ve sbírce každého správného Otaku. (Skejpr)

B4TM4N

Být polorobotická, kondiciovaná, desetiletá dívenka se zabijáckým výcvikem, cítil bych se zřejmě asi takhle. Psychologická stránka věci tedy výborná. Zpracování už o něco horší, jde sice o v podstatě komorní drama se špetkou akce, ale stejně je to celé takové šedivé a jednotvárné...navíc v podstatě dějově nespojité, navazuje pouze vývoj postav. Ten je ovšem tak přesvědčivý a svým způsobem dojemný, že krátkou sérii v pohodě utáhne. Láska skutečně člověku ke štěstí stačí, ať už jsou ostatní okolnosti jakékoliv... ()

merigieren

Dlouho, hodně dlouho trvalo mé přemýšlení o tom jakou známku dám, nakonec jsou to jen 4*. Tento film je kombinací Noir a Haibane Renmei, vyskytuje se v něm mnoho krásného, ale nějak mi ty soubojové scény nepřirostly k srdci. Za zmínku stojí špagetová pohádka a dojemné příběhy hlavních postav, jejich pocity a nelidskost některých cvičitelů. Poslední díl by si zasloužil 5*... ()

Radek.SCH

Překvapivě ne zas až tak špatné, jak jsem čekal. Druhý dementní Noir se naštěstí nekoná. Jen s těmi postavami jsem se nemohl nějak ztotožnit. - 70 % ()

Five By Five

Čo vznikne, ked spojíte nápady francúzskeho režiséra s talianskym umením a Japonskou technológiou? Aspoň mne to teda pripadá ako Brutálna Nikita skrížená s Leonom o malých kyberneticky upravených dievčatkách... No i keď ma prvá časť hneď nenadchla a ten dvojminútový opening tiež dosť nudí, je to rozdne kvalitné popozeraníčko... lepšie 4*... Ale ten záverečný spev je za plný počet... ()

HDeer

Prekvapilo ma, že miesto zvyčajného Tokya je príbeh netradične zaradený do poetického Talianska. To sa podarilo i veľmi priaznivému typu rozprávania, cez ktoré počas trinástich častí seriálu sledujeme osudy na prvý pohľad nevinných dievčatiek (hlavne Henrietta), často-krát sa stretávajúc s nevľúdnym zaobchádzaním a krutosťou sveta. Ich dokonale vykreslené osobnosti veľmi pripomínajú rozmanitú hrsť bežných charakterov zo života, vďaka čomu ich emócie, vrátane komplexných pohľadov na svet naozaj prenikajú pod kožu diváka. Navzdory tomu, že ma spočiatku mrzela akási epizodickosť, vďaka ktorej na seba jednotlivé diely seriálu nadväzovali iba zľahka, postupom času som ju bol schopným akceptovať - miestami dokonca prijať za nevyhnutnú. Z toho všetkého sa vyníma ešte neprekonateľná úvodná pieseň, ktorá vás svojou pohodou rada navnadí na tento neopakovateľný klenot spomedzi anime seriálov. ()

Charlie84

Hodně záleží, jestli se vám gunslinger girl trefí do nálady. Pokud ano bude to za pět jako u mě, pokud ne, bude to za tři. Horší ne. Seriál rozhodně není akční, přes přítomnot kyborgů rozhodně není sci-fi, více méně jedinou emoci, kterou vám neustále vnucuju je smutek a docela se mu to daří. Přesně ty melancholické scény, které máme na jiných anime tak rádi, tady tvoří 90% a občasného přerušení akcí si ani nevšimnete. Oceňuju zcela absentující humor a jekákoli odlehčující scény, protože co na vás seriál na začátku naloží, sundáte až s posledním dílem, který je, jak už tady několikrát zaznělo, famózní. PS: Opening je dokonalý. ()

Pafnuc

Nová jednotka filmové nudy objevena a je jí tento seriál, který má 3268 dílů, přičemž každý z nichž trvá několik stovek hodin. ()

DeathRock

Nečekejte od toho akční seriál plný napětí a střílení. Spíš psychologickou sondu do osudu několika kyborgů v podobě malých holčiček. Příběh je pěkně odvyprávěný, ale na můj vkus se to táhlo celé jako žvýkačka. A když skončí poslední díl, tak jsem si říkal „to je jako konec?“ a zároveň „uff, ještě že to byl poslední díl.“. ()

PeterJon

Príjemne sa to pozerá, taká netradičná oddychovka. Psychika postáv je prepracovaná, animácia je už trochu slabšia. Trochu bizárne mi prišlo, že všetci Európania hovoria japonsky, no najväčšou zvláštnosťou bol pre mňa námet: Malé dievčatká s hutnými zbraňami poslušne plnia príkazy inštruktorov vládnej organizácie a chladne vraždia. Také niečo môže napadnúť iba úchylných Japoncov. ()

3KAVKY

No překvapilo by vás něco víc, než smrt z rukou roztomilé deseti leté holčičky? Gunslinger Girl otvírá nádherná uvodní píseň, kterou jsem ani jedinkrát nedokázal přeskočit. Poté je seriál vlastně o vztahu mechnických těl a jejich opatrovníků a jejich zneužívání pro nájemné vraždy v režii tajemné kdovíjestlidobré korporace. Vše se odehrává, a to je velmi osvěžující, v Itálii. Akce je velmi svižná a proto zabírá v každém díle jen velmi malý podíl celkového času, za to pohledů do obrovských očí malých vražedných dívek je zde víc než dost. Ending song je na rozdíl od openingu poměrně nezdařilí a víc nemám, co bych dodal. ()

Víteček

Sráží to absence nosného příběhu, ale jinak celé pojetí, melancholická atmosféra a velmi pěkně zpracovaný vzhled poskytují kvalitní, i když velmi specifický zážitek. Je to celé pomalé, dost smutné a zdaleka ne tak akční, jak by člověk čekal, ale pokud se na to člověk dokáže správně naladit, tak dostane něco zajímavého a příjemného. ()

Basten

Po jistou dobu jsem byl vůči anime dosti skeptický, avšak na doporučení starého přítele jsem si řekl, že tomu dám šanci. První po čem jsem sáhnul, byl právě Gusnlinger Girl a musím říct, že to rozhodně nebyla chyba. Něco tak emočně procítěného jsem opravdu nečekal. Neboť se zde člověk nesetká jen s bezduchou akcí, jako u většiny "hollywoodských trháků" ba naopak. Jsou zde neuvěřitelně do detailu vykreslené pocity dívek, ve kterých i přes fakt, že jsou určeny k zabíjení, zůstalo dětské srdce. To vše podtrhla naprosto geniální hudba. ()

Alwirian

Vše ohledně děje už zde bylo shrnuto, takže zbývají jen drobky. Vztah instruktorů s dívkami je vykreslen krásně, i rozmanitost přístupu jednotlivých instruktorů a odezvy dívek. "Skoro epizodní" styl bez silnější dějové linky probíhající celou sérií, umožňuje větší soustředění na děj, charaktery a vzájemné vztahy. Celý seriál přímo nutí k zamyšlení, mnoho informací a emocí je "nevysloveno". Pro mě to bylo jedno v největších překvapení, očekával jsem nablblý akční seriál s "kawaii" holčičkami, dostal jsem dospělý dramaticko-psychologický seriál s výtečně propracovanými postavami. Ačkoliv by se zde nacházel prostor pro diskuzi o morálce a etice agentury (samozřejmě i teroristů), seriálu nelze nic vytknout. Celkové hodnocení: 9,5/10. ()

Axerron

Stylové. Velice stylové. A elegantní k tomu. Detailně vypracované postavy malých děvčat skvěle podporují kontrast mezi jejich prací a jejich volnočasovým životním stylem. Jejich dospělí patroni hrají možná trochu druhé housle, ale kompenzují to rozvojem příběhu, který řeší morální otázku, zda se, vzhledem k jejich krátké životnosti, k nevinně vypadajícím, avšak dokonalým zabijákům chovat jako k adoptovaným dcerám nebo jen jako k anonymním zbraním. ()