Gunslinger Girl - Il Teatrino

(séria)
  • USA Il Teatrino
Animovaný / Akčný / Dráma / Psychologický
Japonsko, 2008, 6 h 11 min (Minutáž: 23–25 min)

Predloha:

Jú Aida (komiks)

Kamera:

Hiroši Óniši

Hudba:

Kó Ótani

Takehito Kojasu, Júdži Ueda, Maaja Sakamoto, Mamiko Noto, Tošihiko Seki, Juka Komacu, Kazuki Jao, Masami Iwasaki, Šinpači Cudži, Rjóka Juzuki, Jošimasa Hosoja (viac)

Pokračovanie seriálu Gunslinger Girl (od r. 2002) rozpráva o osudoch kyberneticky upravených dievčat. Tieto dievčatá sú emocionálne napojené na svojich opatrovníkov, ktorí sa volajú "fratello". Sú pripravené poslúchať ich na slovo a neštítia sa ani zabíjania. Ich protivníci sú osobnosti s rovnako zaujímavými osudmi. Avšak iba jedna zo strán môže nakoniec zvíťaziť... (Hees)

Hees

Táto druhá séria nie je na takej dobrej úrovni ako prvá. Aj keď ponúka v príbehu dve proti sebe bojujúce strany. Druhá strana, ktorá bojuje proti mechanickým telám dievčat je dobre priblížená a tak neskôr držíme palce aby nikto neumrel pretože druhá strana má postavy, ktoré vo svojej podstate nie sú zlé, len sa stalo to čo sa stalo a osud ich priniesol na opačnú stranu mince. Škoda toho, že obrazová (animovaná) časť je občas trocha statická. (Hodnotenie 3,5) ()

Alwirian

Ač je druhá série slabší než série první, má mnoho dobrých stránek. Zaprvé dojde k lehkému prohloubení psychologie a vztahu mezi instruktory a děvčaty. Zadruhé se dozvíme víc o instruktorech, jejich předcházejících životech a pohnutkách, proč se dobrovolně angažovali v morálně dosti kontroverzním programu. Zatřetí se dozvídáme více o protivnících, což je dobře-první série je vyprávěná z pohledu agentury, zde máme i lehký náhled od teroristů. Osobně s jejich filozofií (nebo její absencí) nesouhlasím, navíc jsou jejich pohnutky buď pitomé nebo zkreslené jejich vlastní hloupostí nebo leností-Franca je fracek, jehož pomsta pramení z vlastní neschopnosti nebo lenosti zjistit pravdu-pomsta převládá nad důvodem k ní a důvod se stává podružným (přesto je pořád dobrou výmluvou proč ničit a zabíjet-bravo! bravo!). Začtvrté se dovíme více o omezeních vylepšených holčiček i celého kondicionování na principu podmíněné lásky. Přechodem od "skoro epizodnosti" první série k ucelenější dějové linii v sérii druhé, se trochu ztrácí ten křehký náhled, na mě to působilo rušivě, už jsem se nedokázal tolik soustředit na vývoj postav a psychologii. A přibylo akce, což lehce mění orientaci seriálu. Lehká změna animace přispěla k tomu, že je druhá série "mainstreamovější", což nutně nemusí znamenat horší, nicméně komorní styl první série byl lepší volbou. Hudba stejně kvalitní jako v první sérii. Celkové hodnocení 8/10. ()

daGGos

Největší problém druhé série GG? Existence série první. Ta totiž pod taktovkou Madhouse dodnes vypadá a zvučí naprosto skvěle, takže namlsaný divák v prvních minutách Teatrina jen nevěřícně kouká na třesoucí se statické obrázky znázorňující bitvy v ulicích doprovázené hudbou jak z reklamy na italské těstoviny. Důvod je prostý, Artland očividně operoval s mnohem skromnějším rozpočtem a na výsledku se to dost výrazně podepsalo. S přibývajícími díly se ale vizuální stránka přeci jen zvedne a anime vykouzlí i několik kvalitních hudebních počinů (v čele bezpochyby se skvělou skladbou Doll hrající v endingu). Příběh je zajímavý hlavně tím, jakým způsobem nahlíží na obě strany konfliktu. Nepředkládá totiž typický nástin hodní policisté a fuj fuj teroristé, ale snaží se oba tábory ukázat jako obyčejné lidské bytosti, mající vlastní odůvodnění pro své činy. Lepší ***. ()

Víteček

O dost slabší než první řada. Příběh teroristů a nadčlověka PInocciha mě nechal zcela chladným a to je velký problém, vzhledem k tomu, kolik prostoru dostali. I celý most a jeho osud mi byl ukradený. Zároveň byl výrazně změněn vzhled seriálu i barevná paleta a z velké většiny rozhodně ne k dobrému. Seriál navíc na diváka naháže termíny, které se ani neobtěžuje vysvětlit a je potřeba se občas domýšlet, co je čím myšleno. ()

Hitman_47

Tak se mi zdá, že druhá série je oproti jedničce velký krok dozadu... pokud si dobře vzpomínám, tak jednička byla laděná do šedých odstínl, což k ději perfektně pasovalo... tady je to až moc barvičkovité. Co se kresby a animace týče, tak taky není moc na co koukat. Děj je takový nemastný neslaný a jediná věc, co vás tu bude zajímat (a jak už ostatně zmínil i Subjektiv) je pohled do minulosti handlerů. K této sérii ještě vznikly dva OVA díly, které navazují na ukončení série a určitě stojí za zkouknutí.. nicméně ani tyhle dva kousky nezachrání celkový průměrný dojem z celku, což je obrovská škoda. ()

• Triela (Caitlin Glass) často používá legendární brokovnici Winchester Model 1897 (Trench Gun). Zbraň se mimo jiné proslavila v první světové válce, kdy ji používala americká armáda, a to především v bojích na blízkou vzdálenost a v zákopech. (-Victor-)
  • Záložní zbraň, kterou Triela (Caitlin Glass) nosí je, SIG Sauer P230 SL. Tato zbraň je díky svým kompaktním rozměrům a váze ideální pro skryté nošení. V různých modifikacích ji v dnešní době používají různé bezpečnostní složky. (-Victor-)