Pok-sun nesmí přežít

všetky plagáty

Jako nájemná vražedkyně je známé eso. Jako svobodná máma dospívající dcery ale často tápe. Kdyby tak výchova potomků byla stejně snadná jako někoho sejmout. (Netflix)

mouzi

Takový John Wick po korejsku v dámském provedení, ale zbytečně upindaný a málo akční. Sneslo by to o dost kratší stopáž, méně pindů a hutnější atmosféru. A opravdu teď v každém filmu i seriálu musejí být lesby? 🤦🏻‍♂️ ()

Lilith03

Některá korejská díla jsou opravdu dobrá, ale tohle mezi ně nepatří. Za mě zbytečný film. Koukala jsem na několik etap, nebavilo mě to. Zbytečně zdlouhavé a byť zápletka a nějaká akce tam byla dobrá, tak konec byl neuspokojivý až špatný. Dávám plusovém body za boje, které se ve filmu odehrávali, šlo vidět, že herci to museli dlouho cvičit a že to nebylo jen nějaké mlácení. ()

Kushina

Vcelku dobré akce, ale trošku zvláštní nádech celé organizace nájemných zabijáků. Působilo to na mě jak z jiného vesmíru. Příběh ucházející, zápletky žádné, herecké výkony slabší, zvraty taky téměř žádné... Tady to fakt bylo vyloženě o tom zabíjení a rozporu mezi matkou a dcerou. 55% ()

Heywood

Já miluji korejské filmy pro tu přímočarost násilí a brutality. Mají to všechny, a některé více a lépe, některé méně. Ale kdo byl v Koreji tak ví, že je to sice ve filmech lehce přestřelené, ale ta společnost je mimořádně tvrdá. Tady je snaha o souboj duše matky a nájemné vražedkyně, ale je to jenom záminka pro ostatní děj, kde se mihne i nějaké ta holmesovská triková estráda bojové předpovědi, hitmenovská škola vychovávaných vrahů (Caušesku měl také své "sirotky" jako speciální vraždící komando), a k tomu namíchaná puberta s lesbickou láskou, která se v Korei moc nenosí. Hlavní postava (lehce si všimněte věku herečky) je mírně vybočující se zaběhaných pořádků až vybočení skončí tak hezkým masakrem, který je škoda propásnout. Navíc jeho konec říká, že zlo má být potrestáno, nikoliv zkoumat, kdo mě špatné dětství, zlou učitelku nebo trauma z emigrace. Zlo nemá polehčující argumenty, to jen slabé společnosti se s ním bojí vypořádat. A tím se o to více oslabují. Příběh hovoří i o tom, že žádná moc nesahá do nebe, a že je chybou obrátit si zbraň proti sobě. To je sice v mnoha jiných filmech stejné poučení, tady opět s pěknou dávkou krve připomenuto. 70% ()

slovan.mma odpad!

Začne to dobre, nájomnou vraždou gangstra. No a to je na veľmi dlho posledná normálna vec. Následne sa ten film premení na homoKdramu o výchove sexuálne deviantnej dcéry. Nedopozeral som to ani, ale strata času. ()

milbelQ

Nie som nadšeným pozeračom akčňákov - JAPAN samuraj a iných bojovníkov ostrých mečov, ktorí lietajú vo vzduchu nad strechami atď. Vypnem - nepozerám. Vonku zima, pršalo tak voľba NETFLIX a kuk na mňa novinka Killboksoon - dám šancu ? Dám. Už som to chcel vypnúť Boksoon sekera vs samuraj meč ale, že počkám, keď tu z ničoho nič - nevídané, nemožné - Boksoon, že vymením zbraň a to PREKVAPKO zaj€bla ho pištolou  - TY KOKSO - WOW - kde sa podela česť ? Vedľajší príbeh s dcérou celkom fajn, čakal som výchovu v rovine budúca killerka ale nie,  to je ďalšia nečakaná zmena. Žiaľ aj tu prehnaná mlátička - kaviarneň v matičke RUSI, syslie oči pretieram, sám veľký šefino to tam vyzabíja - punktum. Konštatujem, že hneď od začiatku ma zaujala Do-yeon Jeon - Boksoonku hrá výborne za jej výkon štvrtá hviezda a tiež Esom falošná riaditeľka. Kto má rád takéto filmy - pozrieť. ()

Sopholojong

Korejsky John Wick? Ani nahodou... Prilis televizne zinscenovane vztahy (pracovne i rodinne), sterilna neonovo-industrialna atmosfera a po mytickej aure sveta zabijakov "Johna" ani stopy (samurajsky uvod sice na to navnadzoval). Tretiu hviezdu tomu vykuzlila chrumkava milfka Boksoon a nadpriemerne (nie genialne) skute sceny "ruska mafia vo Vladivostoku" a "lomenica s blizkymi v zastrcenom korejskom bufete". Ta posledna s dykami v smiesnom "matrixovskom" style je uz len samoucelnou bodkou. ()

AmunRa

Tohle je přesně to, proč v mých očích korejská produkce válcuje zbytek světa. Film o nájemné vražedkyni nemusí být nepřetržitá akční řežba, drama nebo komedie - může to být všechno dohromady. A pokud to podpoříte výborným scénářem, režií a hereckými výkony, dostanete nejlepší Netflix film za hodně dlouhou dobu. Srovnání s Wickem není příliš přesné, spíš bych řekl, že je to nejlepší Tatantinův film, který nenatočil. Scény brutálního násilí střídají debaty o výchově teenage dcery, postavy ve vypjatých chvílích dělají nečekané věci a hovor při fingování stop na místě činu je vyloženě perla. Kdo čekal dvě hodiny řežby bude zklamán, ale za mě plná spokojenost. ()

Makaveli92

Je to takové rodinné drama okořeněné špetkou akce s pěknou choreografii. Máme tady vyobrazenou organizaci nájemných zabijáků a jejich šéfa, plus svobodnou matku s dcerou, která má dost svých potíží ve škole k vůli své orientaci a netuší čím se její macecha živí. Korejci umí velice dobře namixovat tu rodinnou vložku s akčním thrillerem a dohromady to tvoří chutný koktejl. I se stopáží něco málo přes dvě hodiny film uteče a líbil se mi i závěr se šéfem organizace. 8/10 ()

mdf

Na tohle jsem se těšil dost,ale přišlo docela zklamání,spíš se tam hodně prokecalo, pár bitek, které sice špatné nebyly během dvou hodin, mi nepřipadalo teda jako akční nářez. ()

StandikK

Kouknu na popisek filmu, žánr akční/thriller a v recenzi samý odkaz na Johna Wicka... Si říkám "to musím zkouknot". Film shlédnu a  bléééé. To jako vážně? Tři čtvrtina filmu bylo nějaké nesmyslné drama mezi matkou a dcerou. Navíc všichni Korejci jsou totálně stejné, takže jsem se v tom začal na konci ztrácet. Co se jako na tomto filmu komu co líbí? Akční film jsem si teda představoval úplně nějak jinak. ()