Pok-sun nesmí přežít

všetky plagáty

Jako nájemná vražedkyně je známé eso. Jako svobodná máma dospívající dcery ale často tápe. Kdyby tak výchova potomků byla stejně snadná jako někoho sejmout. (Netflix)

DaViD´82

Ze světa Wicka se chystá Balerína. No, přijdou tvůrci poněkud s křížkem po funuse, protože lepší (ne)přiznaný hrdinkou tažený spin-off si "Wickverse" ani nemohl přát. Poněkud přepáleně střihlé v úvodu, ale nebyla by to Jižní Korea, aby to postupně nezačalo houstnout. A než se nadějete je z komedie nekompromisní osudové drama s pečlivě (vy)budovanými motivacemi; a díky tomu fungujícími emocemi. A byť akce je velice solidní a nápaditá i hravá (minimálně dvě pasáže jsou povinností pro fanoušky choreografie), tak to ve druhé polovině táhne právě dramatická složka. ()

Fr

„VRAŽDIT JE O DOST LEHČÍ, NEŽ VYCHOVÁVAT DÍTĚ. A TAKY TO SLUŠNĚ VYNÁŠÍ…“ Ze života nájemný vražedkyně, která má trable nejen v agentuře, ale i doma. Takže vlastně takovej zabijáckej rodinnej film. V akce si vzpomeneme na „Johna Wicka“, to ostatní zase připomíná „Všechno, všude, najednou“, navíc hlavní hrdinka má až takovou „Holmesovskou“ představivost. Vcelku to baví, jen nevím, jak mladší diváci stráví ty dramatický rodinný scény, páč jich je možná víc než těch akčních. Ale to kurva není můj problém… Prostě takovej zajímavej maglajz, ve kterým si spousta z vás najde, co chce. A některým se to možná bude líbit jako celek! /// ------POD ČAROU:-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1.) Film byl promítán ve speciální sekci na 73. filmovém festivalu Berlinale. 2.) Thx za titule „Veronika Kursová“. ///                            PŘÍBĚH  ****  HUMOR  *  AKCE  ***  NAPĚTÍ  ** ()

EvilPhoEniX

Já žádné pravidla porušit nemohu, protože je sám vytvářím! Mám radost když Netflix nakoupí cokoliv z Jížní Koreje a tohle byla trefa do černého. Akční masakr ve stylu Johna Wicka řízlý sociálním dramatem a funguje to výborně. Režisér Sung-hyun Byun nemá zatím pestrou kariéru viděl jsem od něj jen průměrný akčňák Merciless, ale tohle je nástup do první ligy jak vyšitý. K dispozici má i slušné herce. Hlavní hrdinku Jeon Do-yeon jsem viděl už v 6 filmech jen za posledních 5 let a Sol Kyung-gu je známý veterán, který hraje snad všude, ale i ve zbytku castu se dá najít pár mladých nových talentů. Film má velmi zajímavý a poutavý příběh zaměřující se na organizaci nájemných vrahů. Tahle organizace je tu podána mnohem realističtěji než v Johnu Wickovi. Jsou tu opět zajímavá pravidla, různé agentury se svými vrahy, hodnocení vrahů, i tréning nových zabijáků, kde hitman na svůj první kšeft dostane i přiděleného stážistu- hodně se mi líbilo, jak to celé funguje ( přál bych si však, aby se šlo ještě více do hloubky, ale snad v sequelu) a hlavní hrdinka patří mezi nejlepší ze všech, je tedy obávaná, dostává nejlepší kšefty a její šéf ji má v oblibě. Problém má však spíše v osobním životě, protože výchova její teen drzé dcery je pro ní náročnější než zabíjení lidí. Překvapivě mě bavila i ta sociální linie, vztah mezi matkou a dcerou je tu vykreslen dobře. Dcera skrývá nečekané tajemství a ve škole málem ubodá spolužáka- geny po matce se nezapřou. Chválím tedy i samotný příběh, který dokáže překvapit, baví a zasáhne i emocionálně. K samotné akci pak tedy nemám žádné výhrady, snad jen to, že jí mohlo být klidně více, ale když na ní dojde, tak jsem řval a padal ze sedačky nadšením. Akční sekvence v baru ve Vladivostoku s Rusy si zaslouží místo i na Youtube. Pustil jsem si ji hned 3x a opravdu to byla akční slast. Výborná je i sekvence v restauraci s hlavní hrdinkou, která opět nepostrádala nic od výborné choreografie, skvělé kamery, přemíry brutality a dostatek zajímavých nápadů. Finální duel má taky něco do sebe, rozhodně potěší originální vsuvka, kde hlavní hrdinka v hlavě přemýšlí jak nepřítele zneškodnit a my vidíme desítky různých variací najednou, tomu říkám punc originality do akčního žánru. Ve finále došlo i na jeden docela silný a emotivní zvrat a jelikož jsem s hlavní hrdinkou empatizoval, tak mě to rozložilo stejně jako jí. Korejci tu vytáhli dvě své nejlepší esa a řeší to, co jim jde nejlépe. Sociální rodinné drama a akční nářez s nájemnými vrahy, tohle se skvěle doplňuje. Drama scény jsou silné, skvěle zahrané a emotivní a akce je brutální, nekompromisní a špičkově natočená. Bavil jsem se královsky, tohle je přesně má filmová parketa a zatím první Korejská pětihvězda! 9/10. ()

TheDarKnig

Excelentní příklad snímku, který je těžce nedoceněn a podhodnocen. Přitom je to prakticky dokonalá kombinace "komiksových" fikčních vesmírů jako je Johna Wick nebo Kingsman a velmi dobře napsaného a zahraného vztahového dramatu, kde díky filmovému formátu není děj zbytečně rozmělněn a drama se nestihne překlopit v otravně natahované melodrama (jak se to stává u televizních k-dramat). Díky slušné délce ale film má dostatek prostoru nejen na několik opravdu parádních akčních sekvencí a budování svého přepáleného zabijáckého podsvětí, ale i na dostatečně hluboké rozvíjení hlavních postav a jejich motivací. Příběh sám není zrovna nejoriginálnější a s výjimkou závěru trpí trochu přehnanou doslovností, ale přístup k strastem rodičovství, problémům identity a přijetí sebe sama (nejsilněji v paralele matka-dcera) v kontextu krvavého, šíleného světa nájemných zabijáků je stále relativně svěží nápad, který je tady zpracován nejen opravdu stylově, ale i s funkčními emocemi. Vše funguje, jak má, i díky výborným hereckým výkonům (nejen hlavní postava či někteří další kolegové, ale i mladá herečka v roli dcery opravdu svým projevem zaujala) a překvapivě uvěřitelně napsaným dialogovým momentům, hlavně když se probírají některé realistické aspekty života. No a pak tu jsou ty "hlasité" momenty. Ze začátku hodně zábavné a s nadhledem, postupně přituhující. Co je ale hlavní, prakticky každá jedna taková scéna, ať už jde o čistou akci nebo o nějakou tu tišší misi, je udělaná extrémně stylově, s parádním využitím střihu, kamery, prostředí a choreografie. Tvůrci se ale nespokojili s tím, že by vše natočili sice stylově, ale podle jednoho mustru bez jakékoliv inovace (nepočítaje choreografii), ne-e. Skoro každá jedna scéna je tady natočená úplně jiným způsobem! Jako by se při tvorbě všichni domluvili, jak udělat jednotlivé souboje a bitky co nejnápaditěji a nejrůznoroději. Popravdě takový zápal pro různorodost a odlišnost ve spojení s obrovskou produkční kvalitou a stylem člověk nevidí skoro nikdy. Už jen kvůli tomu nelze v mých očích film pořádně nechválit. Na druhou stranu je pravda, že samotná choreografie sice má své momenty, ale je většinou spíše podřízena zmíněným kreativním kamerovým a střihovým hrátkám. Takže pro lidi, co ujíždějí na uvěřitelnosti hand-to-hand, myslím tenhle film úplně nebude. Kdo chce ale zábavnou, vizuálně výraznou, někdy až přepálenou, příběhově a emočně překvapivě silnou, výborně zahranou kreativní a efektní jízdu, zamiluje se. 9/10 ()

darkrobyk

Čekal jsem akční mazec a ne vztahové drama, kde se vždy po půl hodině dostane na průměrnou akci. Úvodní scéna evokující Indiana Jonese navnadila, jenže pokračování už byl jiný film. A ruku na srdce, zmlsaný divák nemůže být uspokojen odbytou akcí bez větších nápadů, kde ještě převažují počítačové efekty včetně trapně pixelové krve stříkající proti fyzikálním zákonům (a to by vadilo nejméně).  Místo masakru fackovaná s občasným výstřelem či mihnoucí se čepelí. Kdyby to bylo alespoň kratší....třetí hvězdu dávám za mezititulkovou scénu, jelikož ta měla náboj i vtip. ()

Snorlax

Jedna korejská svobodná máma si přestává rozumět s dcerou, kterou právě pohltila puberta. O vzájemném hledání průsečíku dvou vesmírů je tenhle film jen okrajově. Naštěstí. S převahou je to fascinující černohumorná sranda s vybroušenými dialogy. Jo a teď jste svědek vy. ()

Arsenal83

Keď sa kórejská produkcia spojí s Netflixom, je nad slnko jasnejšie, že v sérii hádzania nožov musí byť vnútená aj lesbická niť. Aj bez toho je film veľmi priemerný, až slabý. Plusom sú súboje a spôsob, akým sú natočené, čo vedie žáner až do sci-fi v životných dilemách mama zabijaka. Okrem akcie je však príbeh slabý, predvídateľný, až bez vzrušenia, sústredený na formu, nie obsah. ()

Marze

Toto rodinne drama oslabuje moc klikatici se delka 2h 17 minut a lacine vizualni efekty, ale stejne jde o pusobive poteseni pro fanousky akcnich filmu. Je to uz uplny John Wick subzanr. Necekal jsem tolik citlivosti a emocniho rozsahu Jeon Do- Yeon, najimane jako najemne vrazedkyne a nezne matky teenagerky. Chtelo by to myslim lepsi rovnovahu vsech prisad. ()

Necrotongue

Tento komentář / recenzi otevřu poněkud netradičně. Nemyslím si o sobě, že bych byl rasistou, pokud nepočítám svůj jasně vyhraněný vztah vůči rádžastánským přišelcům, za který se omlouvat rozhodně nemíním, jelikož byl dlouhá léta budován na velmi nepříjemných osobních zkušenostech. Heterosexuální, bisexuální i homosexuální vztahy považuji za naprosto normální (přestože se na milostné hrátky dvou spermoňů dívám vysloveně nerad) a myslím si, že to tak vidí i spousta jiných lidí. Ti, kteří považují homosexualitu za chorobu či zvrácenost, budou svůj názor měnit jen velmi těžko (pokud vůbec), a já tak absolutně nechápu, proč musel Netflix znehodnotit tento pro mě věru zábavný krváček říznutý rodinným dramatem svou stupidní kapitálkovou agitací. Že by hlavouni z Netflixu považovali takové vztahy za nenormální, a aby ulevili svému svědomí a zlepšili svůj veřejný obraz, pokrytecky cpou do každé své produkce sáhodlouhá pojednání na téma tolerance? Obávám se, že jejich snaha dojde jednoho dne přesně opačného účinku. Mně se film líbil. Byla to už druhá korejská záležitost ve dvou dnech a bavila mě její krvavější stránka i vztah mezi matkou a dcerou, jenže pak přišlo to toleranční školení a já jsem se naštval, protože jsem si vzpomněl na naše socialistické filmy a seriály, které taky přinášely určitá poselství. Jasně, tady nešlo o zrno, uhlí nebo ocel, ale jinak je to furt ta samá uvědomělá masírka. Škoda, že si snímek Korejci nenatočili bez těch socialistických dobroserů, protože bych šel minimálně do čtyř kousků, ta politická agitka to ale strašně pokazila. Alespoň tedy pro mě. / Poučení: Některé smlouvy se holt podepisují krví. 3*+ ()

Lacike

Mix Johna Wicka a telenovely. Z Wicka si to berie tú absurdnú mytológiu nájomných zabijákov, ktorá je rovnako nefunkčná ako vo Wickovi. A popri občasnej vraždičke hlavná hrdinka celý čas rieši rodinné problémy pri výchove svojej dcéry milostný. A do toho tu sú dvaja borci, ktorý sa nevedia rozhodnúť, či by hlavnú hrdinku radšej ošukali alebo zabili. Plus je tu pár ďalších línií, ktoré už tak dosť nezáživné tempo ešte viac spomaľujú. Skoro to vyzerá jak keby niekto zostrihal celú sezónu nejakého seriálu do jedného filmu. A akcia? Zase tak veľa jej tu nie je a žiadne pôsobivé kaskadérske kúsky neponúka. Je to plné trikov ako je dnes zvykom. Evidentne si hlavná predstaviteľka nebola príliš istá v bitkách, takže sa to všemožne snažili zakamuflovať. Pre tuctového akčného všežravca to bude asi ok, ale ani na akciu vo Wickovi (ktorá mne osobne tiež dvakrát nesedí), sa to absolútne nechytá. Asi najzábavnejší je úvod s likvidáciou Jeong-min Hwanga. Keby takto WTF zábavný bol celý film, tak to mohla byť aspoň sranda. Ale potom film zbytočne zvážnie a nekonečne sa riešia rodinné problémy, čo dosť často nudí. 5/10. ()

BoPo

Prejavuje sa tu kórejský nešvár, a to narvať zbytočne moc žánrov do jedného filmu. Akčný cool film, kde sa rieši výchova dcéry a do toho sa ešte miestami mixuje nevážno. Keby jedno dominovalo a ostatné veci boli len príchute na osvieženie, tak v pohode, ale "rodinné drama" dostáva naozaj priveľký priestor, a zbytočne predlžuje minutáž. Škoda. Zo začiatku Pok-sun pôsobila ako zamyslenie sa, aké by to bolo, keby John Wick bol kórejská matka. Jeong-min Hwang samozrejme potešil. No a Si-ah Kim je určite v slovensko-kórejskom slovníku vyobrazená u slovíčka roztomilosť. ()

Padme_Anakin

Zcela náhodně jsem dnes zakopla o tento kousek, mělo to české titule, tak jsem to lupla a dopadlo to velmi dobře.. Sledovat příběh ženy, která má nevšední povolání a své práci je oddaná, k tomu je svobodná matka a má trápení s dospívající dcerou, mě vyloženě bavilo, byla jsem na vlně, nenudila se ani minutu, nepodívala se na hodinky, zapomněla na véču i na čaj.. Tenhle žánrový mix mi prostě sednul jako dětská prdelka na nočník, moje hodnocení je pocitové a ryze subjektivní.. ()

agentmiky

Docela nenápadný jihokorejský snímek na Netflixu, který rozhodně neurazí. Na druhou stranu jsem z této země zvyklý na kvalitnější žánrové příspěvky. Po stránce audiovizuální nemám žádných výhrad. V tomto směru patří k nejužší špičce. Též se mi líbilo, že se film kromě dramatické části věnuje i akčním sekvencím. Jasně, i v na tomto poli jsem viděl kousky s propracovanější choreografií. Ale ta pasáž v Novosibirsku, ta byla přímo lahůdková! Herecky též v pořádku. Jen mě zklamalo, že semtam ta rodinná linka moc nefungovala (a to obdržela dost prostoru). Nápadů film nabídl dost (například jako ve Wickovi organizace zabijáků), ale vše hrálo spíše druhé housle na úkor vztahu ústřední vražedkyně se svou dcerou. Takže...Solidní jednohubka. Dávám mírně nadprůměrných 6,5/10 ()

Bordoshut

9/10 – Gil Bok-soon je jihokorejská kung-fu Baba Yaga, která když se zrovna nestará o svoji teenage dcerku, anebo nevede se šéfem úklidové čety se specializací na mrtvoly filozofické debaty o mateřství, nelítostně nakopává zadky lidem všeho druhu, a to tak, že ve stylu. A ještě jí za to platí! Od všech ostatních podobně laděných akčňáků, které se v poslední době vyrojily, se Pok-sun nesmí přežít liší především velmi slušným hereckým obsazením, kamerou, za kterou by se nemusela stydět ani tříáčková produkce, velice sofistikovanou choreografií jednotlivých střetů, nad čímž vážně smekám a v neposlední řadě i celou vedlejší linkou o Bok-soonině dceři (doufám, že se to takhle skloňuje) a její neškodnou queer zápletkou s jedním otrapou a nůžkami. – Snad kvůli tomu má tenhle film zatím tak nicotné hodnocení? Oproti ostatním filmům tohoto ražení je tu také navíc jedna menší superschopnost, takový pavoučí reflex pro ne moc vzdálenou krvavou budoucnost, kterým hlavní antihrdinka oplývá. Vnímám ho jako takovou třešničku na dortu, kterou si tvůrci moc pěkně vypiplali a možná i právě díky ní, si tenhle film nezaslouží jen zapadnout mezi podobnými. Zkrátka poskytuje širší rozměr než třeba 4. John Wick, přestože i to je po všech stránkách nařachaná záležitost. Verdikt: „Jižní Korea opět udeřila hřebíček na hlavičku!“ ()

M.i.k.e

mix Johna Wicka a Kill Bill v režii tvůrců Tak jde čas. Pro korejskou tvorbu mám celkem slabost a tak mě ani nepřekvapuje, že jsou schopni nacpat telenovelácké prvky prakticky kamkoliv, ale v tomhle případě mi to úplně nesedlo. Když dojde na akci a souboje, tak je Killboksoon fajn a ani ten nápad s organizací zabijáků, která se chce zbavit jednoho ze svých členů a ten má do toho ještě starosti se svou pubertální dcerou není špatný (není sice úplně originální, ale vděčný bude nejspíš vždycky) , ale tentokrát to zdaleka nezafungovalo tak jak sem čekal. Moc tomu nepomáhá ani opětovně přepálená stopáž. Ty skoro dvě a půl hodiny jsou v tomhle případě opravdu hodně...60% ()

Juto

Aj keď film nemusí pre fanúšikov tohto žánru nevyhnutne ponúkať nič nové, je to stále nesmierne zábavným akčným trillerom, ktorý viac než kompenzuje svoje formulové chyby množstvom vynikajúcich scénok, pútavou domácou drámou a nekonvenčným vtipom. Škoda, že je zápletka až moc pritiahnutá za vlasy. 6/10 ()

CinemaRanger

Hodně slabá variace na Johna Wicka snažící se o sociální přesah. Mytologie zabijáků ještě víc nedává smysl jak ve Wickovi. Akce, ač skvěle natočená, je bohužel ochuzena o lepší audio podkres a tak jede na půl plynu a ta rodinná linka zabírající většinu stopáže, nejenže mi připomněla "Všechno, všude, najednou", ale navíc je vystřižena jako z telenovely. A ten komediální nádech tomu také moc nepomáhá. ()